bugün

firmanın tırları aranmasın, kırmızı hattan yeşile geçsin diye yapılan başvuruda imzası bulunan amca.
bunun belgesini görünce dumur olan amca.
sonra da menas'ın hikayesini, fıkra, ıbıdık zıbıdık anlatan amca.

bana da bir masal anlatsana be dengir amca!

not: birinci iddiayı daha kolay savuşturan ve biraz da kılıçdaroğlunu dumur eden, ama ikincisinde açık açık dumur olan amca.
yahu kardeşim senin adın dengir mir mehmet firat.
bugün akp nin iki numaralı adamısın.
daha önceden de ticaret adamıydın. ticaret in ahlakı yok mudur? etiği yok mudur? sen beraber iş yapacağın adamları, kendi şirketinin en büyük ortaklarından biri olarak seçmez misin? o tır şöforunu biz çalıştımıyorduk başka şirketten demek seni lekelemiyor mu?

peki o zaman sormazlar mı sana madem başka şirketle çalışıyordu o tır şöforu, o şirket neden sabıkalı birini işe almış? bu kadar mı habersizsin iş yaptığın adamlardan?
dedim ya senin adın mühür gibi dengir mir mehmet firat!..
bu isme rağmen seni kandırdıklarını mı söylüyorsun yani bize?

o zaman tanım yapalım: çok saf bir siyasetçi...

edit: eksileyen saf arkadaşım şu yukarıda yazdıklarım hakkında bir cevap ver lütfen. yoksa münferisin!...
sksjklsjslkjsl...
mekanizmaya makanizma diyen, tbmm de yapılmış ve canlı yayınlanmış tartışmada, kemal kılıçdaroğlun'dan 70 milyon önünde 10 numara ayar yemiş, ayar yerken kelle gibi sırıtmakla '' ben haklıyım bak; kemali iplemediğimden sırıtıyorum. '' imajı yaratmaya çalışmış milletvekili.
canlı yayında bir buçuk saat boyunca laf kalabalığı ve demogoji yapan, herhangi bir iddiaya mantıklı bir cevap getiremeyen ve üstüne bir de sn. kılıçdaroğlu'nu ikide bir özür dilemeye davet eden akp'nin ikinci adamı.
ayar mağduru siyasetçidir.
nasıl bir halet-i ruhiye içerisinde olduğunu görmek isteyenlerin şu sözlerine dikkat etmeleri gereken insan.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=26579

--spoiler--
Sizinle ilgili bir çok belge var ama hiçbir zaman açıklamadım. Bu müfteriliktir. Araştırırım belgesini bulurum. Sonra çıkarım derim siz böyle böyle yapmışsınız.
--spoiler--

siz benim belgelerimi buldunuz ayıp ettiniz demşitir. ben de araştırıp sizinle ilgili belgeler bulurum ama ben iftira atmam demek istemektedir. serdar ortaç şarkısı tadındadır bu sözleri.
canlı yayında kendisine tanınan surenin yarısından çoğunu hayat hikayesini ve konuyla alakasız fıkrasını anlatarak geçirmiş tipik akp siyasetçisi.
hatta iki defa "velev ki" kozuyla öne geçmeye çalışsa da başaramadı, rte'den acil ders alması lazım...
kılıçdaroğlu'nun konunun dışına çıkarak daha önce yöneltmediği suçlamaları canlı yayında yöneltmesi sonucu pert olan siyasetçi. bir nevi çalışmadığı yerden geldi. sonuç: bir bok değişmedi.
şahsen benim adım hayali ihracaat** ve uyuşturucu kaçaklığı ile geçiyorsa ve bunlarda bir takım belgelerle nispeten kanıtlanıyorsa-bakın kesin demiyorum nispeten olsa bile- o bulunmuş olduğum partiden kesin olarak istifa ederim. neden fırat'a yönelik sizce bu suçlamalar? fırat ın fanlarına soruyorum bunu...

ismim uyuşturucu ile anılacak, kurmuş olduğum şirketin tırından uyuşturucu çıkacak ve ben tüm bu olaylardan habersiz olduğumu iddia edeceğim iktidar partisinin iki numaralı adamı olarak...

evet evet hukuka inanıyorum ve fırat'a inanıyorum.
inanmaya devam edin siz. ama şunu bilin ve korkmayın bu olay bile sizin güzel akp nizi yıkamaz!.. müsterih olun soğuk bir su için.
atv ana haber izleyin. sabah, zaman, star, yeni şafak okuyun.
o zaman güzel iktidarım benim dersiniz tekrar iki güne kadar.
turkiye cumhuriyeti buyuk millet meclisinde serefi uzerine yemin eden lakin seref haysiyet uzerine yemin etmenin herkezin harcı olmadıgını bir kez daha gozumuze sokup kafamıza vuran, milletimizin hala vekil secmekte basaralı olmadıgının en buyuk kanıtlarından biri.
kemal kılıçdaroğlu'na göre;

(bkz: baron)
kendisine yöneltilen uyuşturucu baronu iması için ''benim adım mir, yani beyim.'' diyerek iddiayı yalanlamayan akp mersin milletvekili.
alıntı-

''bazıları gercekten izlememiş konusmaları.

dengir mir mehmet fırat: sirket sadece ihracat yapar nakliyat yapmaz. malı hazırlar bir nakliye sirketine sunar. yani sofor calıstırma durumu yok ortada. sayın kılıcdaroğlu bunu bile bile bu soruyu sordugu için, iftiracıdır.''

madem öyle, bu araçlar menas'ın değil de nakliye firmalarının araçlarıydı öyleyse neden altında fırat'ında adının olduğu ''gümrük kontrollerinin kolaylaştırılmasına yönelik'' bir dilekçe var ortada.

ihracatçı firmaların nakliye şirketlerinin tırları için böyle bir talepte bulunabildiğini ilk defa duyuyorum.
kısa sürede mat olmuştur.

(bkz: çoban matı)
belgelerle uyuşturucu işine bulaşmış olduğu ispatlanmış, dolayısı ile nice genç hayatları söndürmüş kişi.

akp ise bu kişiyi hala partide tutuyor, akp fanatikleri ise bu kişiyi gözü dönmüşcesine savunuyor. uyuşturucu benim bildiğim en büyük günahlardan biri. siz neyi savunuyorsunuz hala. şeytanı mı...
dangır dungur konuşan bir zavallı. kılıçdaroğlu'nun birbiri ardına salladığı darbelerden bitap düşüp çözümü şantajda arayan ve sempatik olucam deyu osuruk temalı fıkra anlatabilen biri.
anlattığı fıkra:"hanım hamur yoğururken gaz kaçırır, kocası; hanım ayıp değil mi bu yaptığın der. hanım ise; sen baltanın sapını kırarken ayıp değil miydi? der."

(bkz: yorumsuz). *
25 eylül 2008 itibariyle bir süre ortalarda görünmeyerek olanları unutturacaktır. (hep öyle olmadı mı?) akp kadroları bu geçici, taktiksel boşluğu dolduracaklarla doludur.
ben mirim baron değil diyerek yarılmama sebep olmuş insan.
ekrana çıkması medeni cesaretinden ötürü değildir. kılıçdaroğlu'nun kanıtları olan iddiaları sonucunda doğan zorunluluktur. eğer çıkmasaydı kılıçdaroğlu'nun çağrısına cevap vermemiş kabullenmiş olacaktı. ha çıktı da pek bir şey değişti mi? hiç bir şeyi değiştiremedi. şahsıma göre kendini aklayamamıştır.

ayrıca apaçık siyasi nüfuzunu kullandığı ortadadır.
hep aynı şeyleri söylemekten de bu ve bunun gibi adamların yaptıklarından ve sanki hiç bir şey yokmuş gibi davranmalarından da bıktım. insan japonların yaptıkları ile bu adamların yaptıklarını kıyasladıkça utanç duyuyor.

(bkz: japon tarım bakanları)
kemal kılıçdaroğlu'dan hâlâ özür bekleyen adam. canı çok yandı galiba. *
uğur dündar'ın bugünkü yönettiği programda, kemal kılıçdaroglu'nu rezil rüsva etmiş siyasetçi.

kemal kılıçdaroğlu'nun suntuğu belgelerin çarpıtılmış ve alakasız belgeler olduğunu tek tek yüzüne vurmuş olmakla kalmayıp, kemal kılıçdaroğlu'nun müfteri olduğunu 70 milyon önünde ispatlamıştır.
zenginliğini avukatlıktan değil, 16 kuşak dedelerinden kaldığını söylemekten çekinmeyecek kadarözgüveni yüksek, düşünce, fikir adamı.
bir adet nam-ı kemal fıkrası ile cevap vermek istediğim suçlu.

--spoiler--
nam-ı kemal kamyon şöfürlügü yapıyormuş. 3 ay kadar süreyle uzun yolda kalmış. eve dündüğünde karısına "hadi yatalım" demiş. karısı "olmaz, çocuklar evde" demiş. n.kemal "o zaman sen git sıcak bi çorba hazırla, servis yaparken üzerine döküp banyoya git ben gelirim" demiş. kadın n.kemal'in dediğini yapmış, n.kemal karısının arkasından banyoya gitmiş ve karısını s*kmeye başlamış. annesinin gelmediğini gören çocuk kalkıp banyoya gitmiş ve gördügü manzara karşısında korkup kardeşlerinin yanına koşarak "aman oğlum üzerinize corba dökmeyin babam sizide ..ker" demiş.
--spoiler-- **
(bkz: siyasi nüfuz kullanmak)