bugün

kendisini fikirlerine ters düştüğü için ekileyen mallar var aramızda.

5.nesil yazar aramızda.
sol frame de insanı duman eden entryler çıkıyor mu çıkıyor keskin nefessiz bırakıyor hatta... aynı hayat gibi işte hep eğlencesi yoktur ya hayatın, senin de yok be sözlük bi dünya rahmetli sığdırmışsın bünyene baksana!....

evet tanımıyordum. şu ana kadar farkında da değildim üstelik ama rahmet isteyen güzel bir genç insana daha! sol frame de denk geldim işte ... dağıldım.... yine yine yine....

mekanın cennet olsun damdaki deli.... haa bu arada cennete selam babında eh işte oyu kaldırılsın kampanyası başlığına bir eh iştede ben verdim... bil istedim...
gül istedim oralardan da....

öyle işte...
hiç tanımadım seni ama beni büyük bir hüzne gark ettin. mekanın cennet olsun...
(bkz: allah ın ayı ikiye böldüğüne inanan kesim/#7277347)

huzur içinde yat.
günde binlerce insan öldüğünden pek de umrumuzda olmayan ölmüş yazar.
selam hakan. uzun zaman oldu görüşmeyeli, iyisin biliyorum. bana güzel bir yer ayarla gelince alacağım ifadeni tavlada. unutma rövanş sözün vardı. ah hakan, ağlattın yine beni çocuk! temizlik yapıyordum, ne temizliği kızım hala bıkmadın mı? diyeceksin, neyse kesme bir yahu dinle. bana son görüşmemizde ayrılırken aldığın gülleri buldum. kurumuş kırmızı güller... belki, deli misin ne saklıyorsun hala?, diye söyleniyorsun. atamadım çocuk! iki sene oldu, elime her geçtiğinde kıyamadım atmaya: sana ait, senden kalan bir şey diye. özetle özledim be hakan. her şeye rağmen hayata olumlu yaklaşmanı, verdiğin öğütleri, güzel kalbini özledim. ne bileyim yapacak şeyler çoktu beraber, yapamayışımız yüzünden çoğu burukluklarım, paylaşamadığımız zamanlardan. bekle beni, mars edeceğim gelecek sefere!
sözlüğün en değerli yazarı.
aramızdadır.
her an şukela entryleri ile kendini size hatırlatır.
bilenler, bilir...bilmeyenler için söylüyorum; bedeni ruhundan ayrıdır.
ama ruhu hala buralardadır.
2 sene olacak ayrılalı. hala o gün gözlerimin önünde. içimin bulut kaplayışı..

en büyük galatasaray renkdaş. bu sene şampiyonuz.
uzakta olan.

hakaaaaannn bugün şanışer'i gördüm biliyo musun, canlı kanlı böyle kımıl kımıl, ama aklıma onun boynuna atlamak yerine sen geldin be adam. şanışer bok yesin, hakan sen bizim her şeyimizsin!
yaşadığın tüm acılarına rağmen hayat doluydun sen... hep pozitif, hep gülen yüzünle somurtan insanlara örnektin Hakan...

içim çok acıyor her nickini gördüğümde. dualarım seninle güzel insan. toprağın bol, mekanın cennet olsun.
kişisel olarak tanışmasak da,
(#4844307)
tuhaf oluyor insan, nickini gördükçe.
doğum günü bugün olan ölümsüz yazar.

canım arkadaşım, dostum, kardeşim hayatımdaki boşluğunu tamamlayamıyorum. seninle dertleşmeyi gülmeyi, Galatasaray maçlarını izleyip, beraber sinirlenip beraber üzülmeyi özledim. Sen gittin bizimkiler hala şampiyon olamadılar, olacakları ilk şampiyonluk senindir Hakanım. Bir gün biz de geleceğiz senin gittiğin yere, bekle bizi orada canım arkadaşım. Tamam tamam kesiyorum ağlamayı...
iyi doğdun panpa, aslında sen hiç ölmedin ki...
O şimdi uyuyor mu? uyuyor olsa da, yarın yorulmasa....
"O şimdi uyumuyor mu? uyumuyorsa, düşünüyor olsa, ben de gidip uyumasam...."
işte "diğergâmlık" ile "hotgâmlık" arası birşeydir özlem:
Özlenenden yola çıkılsa, özleyene.
özleyenden yola... çıkılsa, özlenene, yönelen
Özlem, ne yalnızca sen, ne yalnızca bendir özlem, BiZ'dir.
Özlem BiZ'iz.
*
aydınlıktır senin yerin, mutlusundur eminim. çünkü sen hep pozitif bakardın dünya'ya.

iyi ki seni tanıdık. dualarım seninle.
doğum günü kutlu olsun.

ölümden sonraki hayata inanma sebelerinden birisidir diye düşünüyorum.
bu adamın o tarafta, bu dünyadaki sabrının mükafatını görmesi lazım. *
Yazdıklarını okuduğumda....
isyan etmeyen, neşeli, temiz kalpli *
kolay kolay kimseye iki kelam iyi birşey yazdığım görülmemiştir, hele hele görüş olarak bana ters, hem de galatasaraylı birine... sabahtan beri 1400 adet, * tek tek okudum, lanet olsun ki çoğunu okumak fazlasıyla kolay gibi görünse de, en zor olanlar onlardı *. söylemesi bile o kadar zor ki, yahu din, futbol ve siyaset hakkında yazdıklarına taban tabana katılmasam da, hayata karşı bir bakışı, bir duruşu var ki, takdir etmemek elde değil. rahatsızlığından ötürü zamanını genelde bilgisayar başında geçirdiğine vereceğim, bunca sevgiyi, dostluğu ama hayır bu öyle birşey değil. zira o kadar çok bilgisayar ve sözlük başında zaman öldüren adam var ki, bu adamın bin de biri kadar sevilmiyor, sallanmıyor...
kardeşim büyük ihtimalle sen yaşarken bunlar, bu yapılan yorumlar, bütün güzellikler önüne serilmeliydi fakat hakkında yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla bu büyük ölçüde gerçekleşti, o yüzden sevinçliyim. başka bir yandan hüzünlüyüm, bu kadar erken göçüp, geçip gittiğin için. bu kadar farklı düşünceden insana kendini sevdirmiş biri olarak, en azından onlar için ölümsüzlüğünü ilan etmen ise daha bir anlamlı olan...
ben bu yazıyı sana yazdım başlığında gördüğüm en mantıklı yazı için ise ayrıca teşekkür ederim geçenlerde benim de çıktı karşıma sözlüğe giriş yaptığımda. * çok güldüm hakketen, "ulan dedim hakikaten birileri sonunda bana yazdı bu yazıyı." * çok fazla boheme girmektense, yas tutar şekilde hatırlamaktansa, artık senin hakkında yazılanların insanların boğazında düğümler oluşturmasındansa, onları güldürmesini isterim nacizane fikrim. baktım kimsenin üzülmesini, ağlamasını, istemiyormuşsun. o zaman senin istediğin gibi yapsın herkes, sen de öyle hatırlan, öyle tanın en azından yeni gelen seni yeni gören arkadaşlar arasında. nur içinde yat, inanmasamda senin inandıklarına, öteki tarafta aalbildiğince hızlı kocaman adımlarla koştuğunu hayal etmek istiyorum ve bunun için temennilerde bulunuyorum. dediğim gibi artık hüzünlü yazılar değil de bunlarla gülelim hatırlayalım istiyorum, #4879131. doğum günün kutlu olsun...
28 yazıyor yaşında, facebook diyor ki hakan'ın doğum günü bugün yaz!

yazmakla anlatabilsem keşke seni..

az kaldı, özlemlerimiz sona erecek az.. çok az..

özledim seni hakan!
Doğum günü kutlu olsun yazarı. iyi ki doğdun koca adam oldun! Arada bir arayıp sor yahu üzme beni... *
meleklerin yaşı olmaz.
2 yıldız yazmayan yazar. şu yazısını ayakta alkışlıyorum:

--spoiler-- (#7077760)
doktorları kıskanıyormuşuz. ama doktorlar az para almıyor muydu yahu? az para alan birini neden kıskanayım anlamadım pek..

25 yıl diyorum hastanelerde yaşadım diyorum. hala kimmiş o geyik yapan doktorlar diyor. ameliyat odasında kolbastı oynayan kimdi yahu? anestezist değil miydi ?

ilginç ya. yurt dışında acil servislerde bakılmıyormuşlar. ben 3 senedir belçikadayım. hastanede yatıyorum üç senedir. ne deseniz boş abiler ablalar.
doktorları kıskanıyormuşuz da o yüzden eleştiriyormuşuz.

akp yi eleştirirken siz akp yi mi kıskanıyorsunuz? yok doktorlar şu kadar okumuşta böyle şartlarda çalışıyormuş da ''hastalarla muhattap!!!!!'' oluyormuş da bilmem ne.

sizin düsünceleriniz bu işte! konuştkça batıyorsunuz. ne demek hasta ve yakınlarıyla muhattap olmak! ne demek lan bu? muhattap olmak.
çok ilginç ya.

ben belçikadayım buranın vatandaşı dahi değilim, hergün uzman doktoru geliyor halimi hatrımı sormaya!!! selam veriyor lan adam.
ben türkiye de ameliyat olacakken doktordan bilgi almak istiyorumç dövüyordu adam beni.

ben doktorum amına kodugumun cahili seninle muhattap olmam ben!
böyle düşünüyordur herhalde o yüzden bana bilgi vermedi döndü kıçını siktir olup gitti..

avrupa demişken. gidin hastanelerine. bakın bakalım serviste uzman doktor şef doktor falan ne yapıyor. doktorlar 15 00 dedi mi gidiyorlar mı?

böbreklerimden amelyat oldum gece sancı başladı ve kan geldi. telefon açtılar beni ameliyat eden uzman doktora adam gecenin köründe 1 saate geldi!! uzman doktor. yanlış anlamayın özel hastane de falan kalmıyorum. burası devlet hastanesi. anlamadım ki ben. buranın uzman doktorları bizde ki pratisyenker gibi bi şey galiba. adamlarda afra yok lan !

sikin abiler sikin sizde haklısınız. bu insanlar sikilmeye bu kadar meraklı olduğuna göre siz de haklısınız. sikin amına koyayım.
--spoiler--
damdaki deli: uludağ sözlük beşinci nesil yazarı. yazarlık yaptığı iki yılda 6586 entry girip 1387 başlık açmış. ilk nickini gördüğümde beşinci nesil yazar. aramızda. denilmesine bir anlam verememiştim. fakat araştırdığımda vefat ettiğini öğrendim. 2 yıldır yok fakat o aramızda. mekanın cennet olsun. ve kendisi hakkında girilen 1412 entry ve kendinin girdiği entryleri okuyunca neşeli, temiz kalpli biri olduğunu öğrendim. uludağ sözlük hesabını 2008 yılında 24 yaşındayken açmış. sözlükte son yazdıkları lipslikesugar adlı yazar hakkında:

--spoiler--
yeni bi yazar daha. hoş gelmiş sefalar getirmiş.
yaz şimdi. *
(damdaki deli, 10.08.2010 15:20)
--spoiler--

kişisel olarak tanımasakta ne kadar çok isterdik değil mi onunla konuşmayı. böylesine neşeli, espri anlayışı bol, temiz kalpli bir insanı tanımayı. ama olmadı işte. o aramızda bir yerlerde fakat biz onunla konuşamıyoruz. yaşam denilen bu virajda ne kadar çok, birbirimizin kalbini kırıyoruz. ancak çevremizdeki birileri gidince ölümü hatırlıyoruz. 08.05.2012 tarihinde kutlayamadığım doğum günün kutlu, mekanın cennet olsun hakan kardeş. *
--spoiler--
ingilizce dersi yoklama:
teacher: damdaki deli.
tüm sözlük hep bir ağızdan: here!
--spoiler--
güzel yazıyormuş.*
canımın sıkıldığı şu günlerde sözlüğü açınca kahkahalara boğulmama neden olan entrysini gördüğümde bir bakayım dedim kimmiş bu damdaki deli, ardından da gözyaşlarına boğuldum, allah rahmet eylesin
zamanında bazı sözlük yazarlarıyla * aynı şeyleri yaşamama sebep olan uludağ sözlük yazarıydı. allah rahmet eylesin.