bugün

(ing.) papatya
disney kahramanı donald duck'ın sevgilisdir. kafasında hiç solmayan bir papatya vardır. ya da belki soldukça değiştiriyordur, bilmiyorum.
http://www.imdb.com/title/tt0468704/
imdb puanı 7 olan, başrolde my sassy girl de de oynayan Ji-hyun Jun un oynadığı güzel bir film.
bu kore filmlerini seyrettikten sonra nedense bir süre birşey yapası gelmiyor insanın, beklenmeyen ve etkileyen bir son oluyor mutlaka.
klasik kore sinemasinin en guzel orneklerinden. tutkulu bir ask ve surukleyici bir hikaye.
donald duck'ın (ya da donald amca) sevgilisi ördektir. pembe elbisesi ve aynı renkte başında bir de kurdelesi vardır. walt disney dünyasında mini mouse ile öne çıkan iki dişi karakterden birisidir. pek nazlı davranışları vardır ve çoğu dişi gibi son derece süslüdür. *
2006 yapımı olan ju ji hyun tarafından yönetilen bence gelmiş geçmiş en güzel filmlerdendir. güney kore yapımı olan bu filmi ne yapın edin mutlaka izleyin derim. bence senaryo muhteşem olup romantik film sevenler için idealdir.
Olağan üstü romantik aşk filmi. güney kore yapımıdır.

Aşkın tek başına bile mutluluk nedeni olabileceğini ve bencillik etmeden, sadece karşındakini insanı mutlu etmeye çalışmanın güzelliğini anlatmaya çalışan film. Başarılı olmuştur nitekim.

Kararsız kalıyorsunuz bir müddet, kimden yana olmanız gerektiği konusunda. Malum esas oğlan kiralık katil, yardımcı oğlan ise polis, ikisi de aşık. Kız polise aşık oluyor ama onu esas oğlan sandığından -doğruyu bilse aşık olmama ihtimali de var-

Karakterleri tek tek inceleyip bu düğümü çözmek bize düşer. Esas oğlandan giriş yapalım mevzu ya. Kendisi uzun zamandır esas kıza âşıktır, onu mutlu etmek için canını dişine takar, yapabileceğinin en iyisini yapar. Onun mutluluğuyla mutlanır. Kendisini esas kıza yakıştıramadığından uzaktan uzağa mutlu etmeye çalışır, çokta başarılı olur.
Özveri, aşk, fedakârlık, mutluluk, duygudaşlık, her şey var esas oğlanda daha ne olsun.

Yardımcı oğlana gelince esas kızdan gerçekleri saklayıp esas oğlan kılığında kızı kapıyor (hata1). Görevinden dolayı kızı kullanmış gibi oluyor (hata2). Kız vuruluyor ve yardımcı oğlan ortalıklardan kayboluyor -sözüm ona kendini suçlu hissediyor- (hata3)
Bencillik, yalan, umursamazlık almış başını gidiyor yardımcı oğlanda.

Esas kızımız ise her şeyden habersiz lay lay lom, kendisini görevi için kullanan ve tamamen bir yanlış anlamadan kaynaklı yardımcı oğlana âşık olur.

Bu filmde dikkate alınması gereken tek karakter vardır o da esas oğlandır. Her şey onun başının altından çıkar. Bu derece romantik, fedakâr bir esas oğlan var olmamıştır dünya üzerinde. * Rose u kurtarmak için kendi ölümünü göze alan titanic jack bile.

Neticede her aşk filmi gibi mutlu sonla bitmesi beklenirken, hiç olmayacak bir sonla gözlerinizi yaş içinde bırakır. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
harika bir öyküsü olan sonunda gözyaşları ile izleyeceğiniz güzel bir kore filmi.
(bkz: daisy marie)
09.01.2010 tarihinde kuzey almanya´yi mahfetmis olan kar firtinasinin adi.
ionesco'nun Gergedanlar oyunundaki Berenger'in aşık olduğu karakterin ismi.
baştan peşin peşin söyliyim ben spoiler içerir.

-seni sevmemeliydim.
-...
-üzgünüm.

güzel sonla biten türk filmlerine inat nedir arkadaş bu korelilerin tüm kötü sonları.biz alışkın değiliz böyle şeylere hayır yani küçüklüğümüzden beri alışılagelmiş bir mutlu son olayından sonra bu herkesin ölmesi, sevenlerin kavuşamaması falan bünyeye ters etki yapıyor.
filmde woo-sung jung yine karizmatik ama bu adama da yazık bi kavuşamadı sevdiklerine (bir diğeri için: (bkz: nae meorisokui jiwoogae)).
bir de filmdeki aşk üçgenin kahramanlarının(katil-esas kız-polis) ayrı ayrı ama aynı andaki yüzleri ekranda belirirki işte o sahne olduğu yere cuk oturmuştur.

sonuç olarak güzel filmdir.
bibip: baya bi spoiler olmuş ona göre. baya baya valla...

adamı perişan eden bir kore filmi. şuan yazana yönetene oynayayana sövesim var lan! yapılır mı lan bu izliyiciye... ızdırap dolu anlar yaşattınız lan bana! kızcağız ölmekten beter oldu derken onu da yaptınız. ağzınıza edeyim... dur sözlük kendime gelince sanatsal bi eleştiri yaparım.*
(bkz: izlemeden ölmeyin)
-daisy girl ? ayıboğan ben.
sonra öğrendim ki papatyalar gerçek aşkı simgelermiş.
Curious Case Of Benjamin Button da benjamin' in eşinin adı.
yapım tarihi 2006 olan bir güney kore filmi.
amerikan havalı tabanca markası.

(bkz: daisy powerline)
kore yapımı mutlu sonla bitmeyen muhteşem aşk filmi.*
tanım: esas oğlanla diğer oğlanı yine aynı kişi sandığım ve bu yüzden filmin 20 dakikasını tekrar izlediğim güzel kore yapımı bir film.

--spoiler--
oğlum koreliler yeter bir kere de mutlu son yapın valla heba oluyoruz izlerken.
--spoiler--
Nefret ediyorum kore filmlerinden. ne vardı yani şu filmin sonu mutlu bitseydi. aşk denen o lanet! duyguyu niye böyle gerçekçi yansıttınız? müzikler niye bu kadar güzel seçilir. gece gece beni mahvetmeye ne gerek vardı. ve jung woo sung, her filmde güzel oynamak zorunda mısın. lanet olsun!
Gumball isimli çizgi filmde kardeşi anais'in oyuncak eşeği.
Güney Kore filmleri içersinde izlediğim en kötü filmdir. Çok boş vaktiniz varsa izleyin ama izlemesenizde olur.
yıllar sonra dönüp trilyonuncu kez izleyişime rağmen yine lan Allahsızlar diye ağlatan şiddetle tavsiye ettiğim güney kore filmi.
gece gece içimi acıtmış film. kelimeleri düğümledi boğazıma, nasıl tarif edeceğimi şaşırdım. her kore filmi izlediğimde onların naif aşkına ve duygu yoğunluğuna hayran kalıyorum, "artık bundan iyisini yapamazlar" dediğime hep pişman ediyorlar. oyunculuklarını gördükçe amerikan filmleri ve diğerleri anlamsız geliyor.

--spoiler--
ji hyun jun güzel ve iyi bir oyuncu, filmdeki hye young karakterini çok sevdim. ama beni kendine hayran bırakan jung woo sung yani katil park yi oldu. bir insan nasıl böyle güzel sever? sevgisinden habersiz olan biri rahat geçsin diye köprü yapar? her gün uzaktan onunla kahve içip, o mutlu olsun diye yalancının tekini korur? böyle bir insanın gerçekten var olabileceğini düşünüyorum da, tüylerim diken diken oluyor. allahtan kimse o kadar sevgi dolu koca bir kalbe sahip değil * kötü sonla bitmesi gerekiyordu ve öyle de oldu ama beni üzen şey hye young un ölmesi değildi, park yi nin hakettiği aşkı yaşamamış olmasıydı.
--spoiler--

aşkın fedakarlığın en naif halini görmek için kesinlikle izlenmesi gereken duygu dolu hikaye
görsel