bugün

insan kendini fazla düşünüyorsa olacak durum tam olarak budur.
Daha iyi olan,sana daha iyi hissettiren değilmidir zaten.
istatistiksel olarak sizden ya da toplum normlarından "daha iyi" olanın aldatma / ayrılma potansiyeli yüksektir. Bu nedenle daha iyi hissettirenle birlikte olmak hem mantıklıdır hem de ömürlüktür.

Bu ünlü sözün bir de kardeşi vardır: "Çok sevdiğinle değil, seni çok sevenle beraber ol".
yani diyorki güzel olanı değil huyu güzel olanı seçin.
Insanın kendine yapacağı en büyük iyiliktir.
Çok su götürür bir konu bu. Neyi daha iyi hissettireni? Hayrı mı şerri mi? iyiyi mi kötüyü mü? Kalbi muhabbet sevgi güven huzur ve tertemiz hissleri telkin ve teşvik edeni mi? karanlık karmaşık girift vahşi cazibeli cerzebeli yakıcı yıkıcı korkutucu kışkırtıcı ayartan karizmatik baştan çıkartıcı yoldan çıkartıcı heves ve arzuları kamçılayan söz hal davranış söylem ve eylemleri sergileyeni mi?

Neyini iyi hissettireni? Aklına fikrine kalbine ruhuna hitabedeni mi? Yoksa süfli basit adi arzu ve emellere sevk eden hayvani nefsinin hoşuna gideni mi?

Acaba iyi hissetmek ne kadar sürecek peki? Nereye kadar? Anlık mı? Gecelik mi? Günlük mü? Yıllık mı? Ömürlük mü? Dünyalık mı? Ahiretlik mi? Yoksa o iyi hissetirenler bir gün gelipte sana müslüm gürsesin şarkısında söylediği gibi olursa;

------------------------------------

Hasret rüzgarları çok erken esti
Savrulduk sevgilim dertlerden yana
Zamansız dökülen yapraklar gibi
Ayrıldık sevgilim doymadım sana

Nasıl başlamıştı bak nasıl bitti
En güzel duygular silindi gitti
Nasıl da sevmiştim bilirsin seni

O çocuk gülüşün aklımdan gitmez
Yalvarsam tanrıya yazımı silmez
Boşalan kadehler teselli etmez

-----------------------------------
100 kişi nin katili de iyi hissettirebilir .

iyi olan her açıdan iyi dir .

köprüyü geçene kadar kötüde iyi hissettirir .
Önemli olan nasıl hissettiğin değil midir zaten o kadar iyiyse öldür cennet gitsin.
PC yerine konsolda oyun oynamayı tercih etmektir.