bugün

amerikan orijinli bir tur tatli cesidi. kekin ustune kremayi artistik bir sekilde sikma sonucu elde edilen bir kektir. daha ziyade cocuk ve genck kiz isidir. degisik aromalardaki keke, onlarca degisik icing eklenerek farkkli renklerde ve farkli kombinasyonlarda yapilabilmektedir.
(bkz: tell us you hate bush and get a free cupcake)
en populeri red velvet olan bir tur tatli casidi.
ingilizce argoda gay anlamina gelen kelime.
(bkz: fruitcake)
masterchef türkiye'da doğru yapımı içimn binbir stres yaratılan basit kek türü.

abartmayın artık.
çizgifilmlerde, arkadaşı kıskandırmak için yenen minik, üzeri kremalı kek. biçimi biraz eti browni'yi andırıyor.
ayrıca bunları süslemek bir sanat adeta.
görsel
görsel
Onu farklı yapan üzerindeki krema değil kekidir. değişik brownie tarzı tadı vardır. ve Hayatımda yediğim en güzel kektir.
yemesi kadar yapmasıda eğlenceli olan kektir. Hatta tarafımdan özel malzemeleri bile alınmış, dağıtıma başlanmıştır.

Not: sanırım her türlü hobiyi para kazanma yolu olarak gören amerikanlara dönüşüyorum. Sözlük, durdur beni.
güzel kek. ankara tunalı bir cupcake dükkanı da bulunur kreması, krema hastası biri olan beni benden alır.
bugün yapmayi ilk kez denedigim minnos kektir. Yapimi çok basit,süslemesi ise çok zevklidir.
son zamanlarda epey revaçta olan bir tatlıdır. muffin ile arasında ya bir fark vardır ya da yeni ve en sevilen ismi cupcake'dir. bayatsa yenmemelidir. görünüşü genelde iştah açıcıdır. bir de yine son zamanlarda avm'lerde çok sıkça rastlanmakta...
suslemeleriyle unlu bir tur tatli cesidi. ayni zamanda oldukca kalori sahibidir kendisi.
yurtdışından aldığınızda içerisinde şu ayakkabılardan çıkan küf engelleyici minik poşetlerden çıkıyor. Bunu öğrenmem de çok talihsizce oldu ama inanın her şey ben yokken gerçekleşmiş...

kekleri şefin masasına bırakıp çıktım, akşam konser vardı. madem erken çıkacaktım fedakarlık olarak keklerimi bırakabilirim diye düşündüm.
Evet, evet çok tatlıyım. Ertesi gün erkenden ofise geldim. şef geldi demesin mi big boss senin keklerden zehirlendi. başımdan aşağı sıcak katran döktüler resmen. dedim mümkün değil hepimiz yedik, kimseye bir şey olmadı.
Adam kusup duruyor, çok fena oldu dedi arkadan bir arkadaş. Sonra odaya girdim kekin yarısı ve yanında da açılmış minik bir poşet. şefe dönüp bu nedir dedim poşeti göstererek. kekin üzerine dökmek için. evirdim çevirdim ki ne göreyim koruyucu madde yemeyiniz falan yazıyor üzerinde.
durum anlaşıldı elbette. big boss ölmedi ama ben üç buçuk attım.
50 kuruşluk maliyetle ortalama 8 liraya satılan kek. süslemeleri ve instagram kızları sağolsun. bunun yerine 19 tane çeşit çeşit topkek alırım daha iyi
görsel

iş yerinde afiyetle yenecek keklerdir.

Acemi olunca bu kadar oluyor, ne bulduysam attım üstüne.
"patronun aniden gelmesi ve sunumsuz yakalanmam."
(bkz: cupkek diye okuyanlar was here)
Kekin en iyi hali. Benim cupcakelerim populerdir. Kremsantinin altindaki bitter cikolata katmani isirinca magnum gibi kuturtu verir.
Bugün deneme olarak yaptık, bence fena olmadı.
Kim ister?
görsel
görsel
Dünyanın en güzel tatlılarından.
Bir yerde bir pastacı abiyle tanıştım bu cupcake lerden yapıyorum ve aylık 15 bin kazanıyorum demişti. Tanesi 8 lira bunların öyle yabana atılmaması gerekir. Pastacılıkta büyük iş var.