bugün

cris'in tek maçını izlemeyerek eleştirenler var ya helal olsun... terim aldıysa bir bildiği vardır, galatasaray'a ilaç olabilir bu adam.
kombinelerin nasıl olsa satılmasından dolayı galatasaraylı taraftarlarla geçilen taşşaktır. ahaha pastanın çileği bu mu lan?
şampiyonlar liginde oynamaktan bıkmış derecede şampiyonlar liginde oynamış lyon stoperi. gelirse galatasaray' a tecrübesiyle çok katkıda bulunur.
ujfalusiden 10 ay büyüktür alexle aralarında 3 ay vardır.

nasıl ki kaka transferinde kaka gelmek istemediği için iş yattıysa diğer adaylar için de başka sebeplerden dolayı transfer gerçekleşmemiş olabilir. sonuçta terimin tercihidir ve terimin istediği bir isme 35 yaşında bile olsa tü kaka demek için fm oynamaktan çok daha iyi bir background gerekir.

geçen sene son anda rierayı aldık. elimizde patladı ama sayesinde emre çolak denen bir isim ortaya çıktı. en kötü gelir kötü oynarsa yerine kadrodan başka bir isim oynar. önemli olan takım olabilmektir. onu olalım cris dany farketmez.
hakkında galatasaray' ın sitesinde resmi açıklama yapılmış futbolcu. takıma mutlaka faydalı olacaktır.

" bu kim yeaaaa" diyen futbol cahilleri cris rakip hücumcuları brazzersta ki kel adam gibi... *
kısaca hayırlı olsun.
(bkz: yapacağınız tansferi sikeyim ben gidiyorumm)
tecrübesi, şampiyonlar ligini tanımasıyla iyi bir transferdir. hakan balta' nın stoper, riera' nın sol bek oynamasına yeğdir. bir sene oynar gider. hooijdonk' un kaç yaşında geldiği ve neler yaptığı unutulmamalı...
Yeni çileğimiz.

görsel
lise hazırlık sınıfında iken ingilizce kelimeler ezberliyoruz ve bunlara bazı şifreler koyuyoruz. crisis türkçe'de bunalım demek. biz bu kelimeyi cris'in rakip savunmayı bunaltmasından şifreleyerek ezberledik. ama bir gerçek var, yaşlandık be sözlük.
galatasaray ın son gün transferidir. yaşı 35, insanı bu bakımdan düşündürüyor, körü körüne terim aldıysa bir bildiği vardır dememek gerek zira terim sercanı da aldı yiğit gökoğlanı da aldı. her istediği futbolcu sağlam çıkacak ya da onu adam edecek diye bir şey yok. kariyerini bu yaşına gelmesine rağmen hiç bilmiyorum ama bu benim cahilliğim sanırım bunca zaman lyon gibi bir klüpte oynamış. galatasarayımıza hayırlı olmasını diliyorum. dany ya da semih sakatlanırsa yerine gökhan zan ın gireceğini düşünmektense cris in var olması yedek ya da 11 insanı daha bi rahatlatıyor.
sadece şampiyonlar ligi için yapılmış bir transfer. türkiye'deki bütün stoperlerden daha fazla şampiyonlar ligi tecrübesine sahip olduğu tartışılmaz. semih gibi genç ve nispeten tecrübesiz bir stoperin açığını kapatmak açısından faydalı.

not: kadrosunda bekir irtegün'ü bulunduran takım bok atmasın lütfen.
eski fifaların vazgeçilmez defansıydı. o zamanki gibiyse yaşadık. *
transferi hayırlı olsun.

2012-2013 sezonunda galatasaray için ideal oyuncudur. fatih hoca'nın kafasındaki tandem semih-dany'ydi zaten. ujfa, son sezonum olabilir demişti, eğitici görevindeydi orda. ama talihsizlik sakatlandı. bir senelik posizyon bilgisi dersine girmesi için gerekli tecrübeyi bulunduran bu kel haşmetli arkadaş semih ve dany ikilisine aktaracağı bilgilerle faydalı olacaktır.

beğenmeyenler, galatasaray'a layık bulmayanlar hatta çilek zannedenler olabilir ama bence galatasaray yönetiminin akıllandığını gösteren bir transfer olmuştur. kolo toure ya da kjaer falan gibi adamlardan bahsediliyordu. bunlar 2-3 yıllıktan aşşağı sözleşme yapılacak adamlar değil. 2-3 yıl da galatasaray'ı kasar. bu sene ligde şampiyon, şampiyonlar liginde de gruptan çıkmış finallere doğru yürümüş bir takım transferin kralını yapacaktır. kontenjanı bunlarla doldurmaya gerek yok.

tekrardan hayırlı olsun efendim.
Vasat transfer ancak yaşıtı Alexin Türkiyede yaptıkları düşünülünce Türkiye için ortalama bir transfer diye düşünülebilinir. Sadece CL maçlarında oynaması bile yeterli olabilir.
süper lig te forma giyecek olan 112. brezilyalı.
şöyle bir düşündüm de,

van persie vs cris

düşünmüyorum aq.

neyse fatih terim adam eder diyecem, adamın adamlığında bir sorun yok, ama 2. bir de boer faciasını kaldırmaz bu bünye...
tecrübeli, kumaşı sağlam ama 35 yaşında. üç kulvarda tempoyu nasıl kaldırabilir. fizik-kondüsyon açısından gerileyebilir. kanımca daha iyi bir stoper alınabilirdi. fatih terim bizi utandırır umarım.
35 yaşındaki oyuncu. nasıl olur nasıl gelir? ujfalusi den 1 yaş büyük oyuncu! melo geldiğinde dahi melo kim lan diyenleri tanıyorum. bidon diyenler sövenler, yere batıranlar. hepsi sustu. ujfalusi geldiğinde terlikle gelmiş ahahaha, tatile geldi lan diyenler. hepsi sustu. 8 sezon şampiyonlar ligi oynamış oyuncu.

biri de çıkmış rvp vs cris yazmış. ulan bu adam yıllardır zaten bu forvetlere karşı oynuyor cahil.

doğruluğuna emin olmamakla beraber 2004 ten beri türk takımları şampiyonlar ligi nde 58 maça çıkmış. cris ise 2004 ten beri 57. tecrübe akan futbolcu.

yapmanız gereken tek şey susup beklemek.
kim ne derse desin şu an süper lig'in en çok şampiyonlar ligi maçı oynayan adamlarından biridir. taş gibi de defanstır.

ufak rotasyonlarla 1 yılda maksimum verim alınıp gönderilirse gayet zekice bir transfer olarak akıllarda kalır.

en azından şampiyonlar ligi maçlarını biraz rahat izletecektir.

açıkçası benim gönlümden geçen isim rolando'ydu ama herhalde basının servis ettiği isimlerdendi.

toure ve kjaer'le yönetim ciddi ciddi ilgileniyordu.

ama toure'nin afrika kupası, müzmin sakatlık ve buna rağmen yüksek ücreti vardı.

kjaer türkiye'ye gelmek istemedi, o yaşta bir futbolcu için gayet normaldir.

kısacası şu an için, şu dar zamanda aslen kimsenin söylediği gibi içler acısı falan değildir. bilakis iyi transferdir.

ancak eğri oturup doğru konuşursak aynı mevkiye 10 yaş genç birini bizim ujfalusi sakatlanmadan çok önce almamız lazımdı.
milan defansına gitse genç kalacaktı. iyi oldu galatasaray a geldiği. cidden memnunum.
bu adamın alınma sebebi tamamen dany'dir. fatih terim'in aklında gelecek sezonlarda dany- semih ikilisi vardır, ujfalusi'de bu sezon sonu gidecekti sakatlandı ve onun ayarında tek sezonluk tecrübeli bir adam istedi bence fatih terim. doğru mudur tartışılır bana göre dany galatasaray'ın stoperi olabilecek oyuncu değildir. fatih terim'i hücum ve orta saha oyuncuları oynatması ve transfer isteklerini eleştiremem ama ujfalusi alınırken sağ bek, eboue ise sağ açık, defansif orta saha diye alınmıştır ve servet- gökhan zan ikilisi ilk hedefiydi. bence kısacası olmamış transferdir.
eğer bu oyuncuyu fatih terim aldı ise mutlaka bildiği bir seyler var ki aldı. Adam sonuçta 'imparator'. Saygı duymak gerekir. Adam bir maç oynasın hele sonra yorumlarımızı yaparız.
seksi kulüp olduğumuzdan yaptığımız transfer.

görsel
1 yıllığına alınmış olması transferin zekice ve mantık çerçevesinde yapıldığını gösteriyor. amaç sezonu kurtarmak.
türkiyede ki yaşıtları ile kıyaslamaya çalışan arkadaşlara başarılar diliyorum. kiminle kıyaslanırsa kıyaslansın. sıfırdan bir yaşam sürecek sıfırdan bir takımda top koşturacak. mutlaka hataları olacaktır. seri ve puan kaybedici hatalar olursa vay haline. fakat umarım yararlı olur en azından şampiyonlar liginde. türkiye liginde başarılı olsun istemem. cimbomlu değilim.