bugün

güzel hoş bir fps oyunu olan half-life ın en popüler modu. ortaokuldayken saatlerce oynardık.*
(bkz: yazıklamak)
-ahmet abi sen teroristlere geç
-beni nie almıyonuz takıma ipneler
-ahmet abi ayıbediyon gel tamam
-s.ktir ordan amc.k, gelmiyom ben counter oynamıcam.The sims oynıcam ben.
-'^+/^('
etkikleri sebebiyle ilkokul da bazı cocuklar "hocam simdi aldım 5 1 i elime" tarzı lafları sozlude soylemistir.
kamyonların arkasına "bir sana hastayım, birde dördün altısına" yazdıracak kadar güzel olan oyun

(bkz: fire at will) bonus (bkz: fire in the hole) bonus plus (bkz: go go go)
bünyeye yarattığı etkiler şu adreste görülebilir:

http://www.lookatentertainment.com/v/v-1279.htm
başına oturduğunuz an kalkması imkansızlaşan oyun. böyle çekirdek yemek gibi bir şey. siz onu bıraksanız da o sizi bırakmaz... hem de asla...
(bkz: fire in the hole)
kanımca erkeklerin oynarken kendilerini önemli hissettiği, sadece karanlık ve gürültülü değil, aynı zamanda iç karartıcı, gereksiz ve amaçsız olan lanet olası bir oyun. * * * * *
(bkz: abi kantır var mı kantır)
dershaneden 'iftara gideceğiz' diye çıkan gençlerin yanlışlıkla internet kafeye uğrayıp oynadığı oyun.
ben ve benim ya$itlarimin lise ve universite hayatLarinda kiz arkada$LAriyla kavga etmesine sebep olan eger yoksa da bahtlarini kapatan bir oyundur..haLa da oynamaktayim haLa da bahtim kapali
hostage down! tahmini öss puanı eksi 10 tarzında, atari salonu neslini bitirip internet cafe defterini açan sierra oyunu.
bilgisayarın başına geçmiş azimli counter strike oyuncusunun "ben terörem"* demesi ile beni benden alan diyaloğun yaşanmasına sebep olan oyun. Oyun güzeldir nitekim oyun sonrası yaşanan diyologlar bir çok açıdan sakıncalı olabilir. misal olarak counter strike oynadığınız iş arkadaşınız ile birlikte şirketin asansöründe hele de içinde bir çok insan varken "Lan oğlum ben bombayı koyarken sen beni koruyacaksın, hemen kaçıyorsun" tarzı bir diyalog hoş karşılanmayan bakışlara maruz kalmanıza hatta linçe varan sonuçlara neden olabilir.
herkesin birbirini şifre yazmakla suçladığı vazgeçilmez oyun. en kral haritası aztec tir.
(bkz: counter strikedan sonra gerçek hayat)
üniversite yıllarımızda bazı günler 10 saat kalkmadan oynadıgımız çok keyifli oyundur.
farkında olmadan ilginç dialogların geçtigi oyun
+ abi nerdesin?
- dogdogum yerde.
+ !%&/(=*-
sekiz sene evvel ilk defa beta sürümleriyle oynayarak tanıştığım (bu arada 6.6 yada 7.0,7.1 gibi sürümlerdi bunlar)sonra 1.0 sürümüyle beraber asıl dağıtımına başlanan oyun..başlarda sierra tarafından üretilmekteydi. condition-zero'dan itibaren valve üretmeye başladı. ayrıca cz'nin yapımında turtle rock studios da yer aldı..
cz'den sonra valve half-life dahil bütün oyunları valve üretim dağıtmaya başladı.
şimdi kısaca bir cs tarihine göz atalım:

-ilk resmi olarak dağıtılan sürüm 1.0
1.0 versiyonunda:
+zıplama efektleri değişikti. adamlar sanki süperman gibi zıplıyordu.bu durum 1.3'e kadar sürdü. 1.4'ten itibaren adam gibi, daha gerçekçi zıplamaya dönüştü.
+öldürme efektleri değişikti. headshot yaptığınız adam bazen havada takla atıyordu. bu durumda 1.3 ten (sanırım)* itibaren düzeltildi (biraz daha gerçekçi oldu diyelim).

-1.1 versiyonu 1.0 dan farksızdı..

-1.2 versiyonu kalaşnikov'un en iyi kullanıldığı versiyondu. adama tek bir mermi isabet ettirseniz şak diye kafadan gidiyordu. (aynı şekilde bu durum 1.3'te düzeltildi).

-1.3 te 1.1 versiyonuna kadar olan dandik zıplama ve öldürme efektleri düzeltildi.ancak bazı saçma yerleri vardı (örneğin zıpladıktan sonra yürüme hızında hiç yavaşlama olmuyordu)

ve bir devrim diyebileceğimiz 1.4 ve 1.5 devri başladı..
bakalım neler oldu:
-zıplamadan sonra yürüme yavaşlığı eklendi..
-kalashnikov tepme oranı yükseltildi (öyle olması gerekiyordu).
-ayaklardan ya da dizlerden sniper türü tüfeklerle vurulunca ölme ortadan kalktı (eğer can oranı %100 ise).ölmek yerine %15 lere düşer oldu.

1.6 da ise:
-famas ve galil silahları eklendi..
-silah alım menüleri değiştirildi..
-kendiliğinden gelen bot seçeneği bulunmaya başladı.
-mp3 çalma, bot ekleme, server'ı oyundan atma komutlarındaki hatalar giderildi..

(bir sürü ayrıntının olduğu bu gelişmeler için daha ayrıntılı bilgileri internette bulabilirsiniz)..
Uzun yıllar önce atari salonlarındaki "geçeyim mi abi" insanlarının yerini "abi konsola hede yazınca kırosheyır büyümüyor" insanlarına bırakmasını sağlamış hoş oyun
interet cafe ortamında veletlerin ''nerde, nerde'' muhabbetini duymanıza ve kafayı sıyırmanıza neden olan oyun.
esek kadar kelli-felli varlıklar olmamıza rağmen, ilk çıktığı zamanlardaki gibi, bir sürü herif toplanıp da, hala oynadığımız ve de oynamaya doyamadığımız, gelmiş geçmiş en büyük oyunlardan birisi olan, internetten oynandığı sürece de, unutulması zor gözüken, efsanevi oyun...
ses olmadan doğru duzgun oynanmayan oyun.
eskiden lan üzerinden oynardık bıkmadan usanmadan, şimdi inernet sunucularının dandik adminleri denk gelmezse anca o zaman oynayabiliyoruz.
o değil de şimdi oynuyorum, cok sinir bir durummuş ; sesi acıcam acamıyorum lan. bilgisayarda ses kartı mı yok nedir! internet kafelerin boktanlıgı her zaman kendini gosteriyor bunu da ekleyeyim bari.
(bkz: bir günlük olarak sozluk)
1997 yılında minh le ve arkadaşı jess cliffe tarafından ilk sürümü yapılan oyun. önceleri le, oyun tasarımı ve karakter modellemeleri üzerinde çalışırken, cliffe de web sitesi hazırlama ve oyuna ilgi çekme çabası içindeydi. oyunun bir türlü doğru düzgün çalışmayan ilk sürümü aynı yıl dağıtıma hazır hale geldi. sonrasında zaman içinde oyundaki hatalar azaltıldı ve oyunun isim hakları valve tarafından satın alındı.

counter strike'ın bugüne kadar 17 beta versiyonu, 7 full versiyonu çıktı. cs: contidion zero x-box versiyonu ve cs: source ile birlikte toplam 27 farklı CS versiyonu çıktı.

ayrıca oyunun ilk halka açık playtest görüntüsünde yer alan toplam 5 nickten biri de magnus idi ki nick sahibi de şu an oynasana.com'un sahibi olan cem özkaynak'tır.

kaynak: level, mayıs 2005, berker güngör.
okulda, işte köşeyi dönerken hep sis atma ihtiyacı duyduran oyundur. balkonda head shot yememek için eğilerek oturmanızı sağlayan oyundur. küçük çocukların bomba diye mause fırlattığı oyundur.
uzakta bir arkadaşınızı gördüğünüzde awp çıkarıp dürbünü ile yakından görmek istediğiniz oyundur. bilgisayar başında tüneyip, takkenizi takıp akabinde terör olup mamafi keleş silahını aldığınız zaman keyfin doruklarına vardığım oyundur.
(bkz: internetten counter oynamak)
yılların eskitemeyeceği süper gerçeksi bi oyun.