bugün

ilahi adaletin tecelli ettiği insanlardır diyeceğim olmıyacak, neme lazım beddua alırız biz de şişeriz sonra..."ama neden bazıları kilolular" derseniz metebolizmayla da illgilidir bazen.
vücutta iki tip yağ dokusu bulunur, bir tanesi bildiğimiz yağ dokusudur; karında kalçada vs bulunur, alınan kalorinin bir kısmını ısıya bir kısmını da ihtiyaca göre kullanılmak üzere atpye çevirir, kullanılmayan kısmı ise vücutta yağ olarak depolanır. diğeri kahverengi yağ dokusudur, sırtta vb bulunur , bu dokuda alınan kaloriler vücut tarafından kullanılacak atp enerji tipi yerine tamamen ısıya çevrilir (bebeklerde daha fazla bulunur bu doku, bu yüzden bebekleri kat kat giydirmek gereksizdir); böylece enerjinin harcanmayan kısmının depolanması önlenmiş olur. bazı insanlarda kahverengi yağ dokusu normalden fazla bulunur, bu insanlar "yiyip yiyip şişmanlamayan" kişileri oluşturup "su içse yarayan" insanları sinir ederler.
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
metabolizması takdir edilen insan.

(bkz: fazla entrynin bunyeye zararları)
metabolizması hızlı çalışan yediklerini aynı hızda eriten,zaman zaman da hayıflanıp imrenerek baktığımız grup.* *
toplumun çoğunluğu tarafından kıskanılan insan. bu tip insanların günde 5 öğünden az yemek yedikleri ve 40 bedenin üstüne çıktıkları görülmemiştir. cılızdır,zayıftır, ben gibidir.
muhtemelen hiper troid sorunu vardır...
kıskanılası insan.
metabolizması hızlı, troid bezi fazla çalışan, günde en az bir kere 100 numarada işini gören insandır.
su içsem kilo alıyorum diyen insanları, muhtemelen deli eden insandır.
metabolizmasında bir problem olan insandır.bir spora başlayıp iki ay sonra bırakılırsa yenilen herşey kilo aldırmaya başlar.
su içse yaramayan insanlar. hızlı bir metabolizmaya sahiptirler. *
insanın sinirlerini bozan insanlardır. gördükçe imrenir, kıskanırsınız.
muhtemelen bağırsaklarında tenyaların medenyet kurduğu insandır. ilaç kullanarak tenyaların soyunu tüketmek vesilesiyle şaşırtıcı bir şekilde kilo almaya başlayabilirler (örneğin ayda 3-4 kilo). buradan görüldüğü gibi tenya ırkı ayda 3 - 4 kloluk yemek yemektedirler o yüzden bunlara soykırım yapmak lazımdır.

(bkz: evet ırkçıyım)
yazar sigarayı dahi bırakır , günde 5 öğün hayvanlar gibi yemek yer ama yine de sadece üç ayda iki kilo alırsa çok yiyip şişmanlamayan insan kategorisine girer. enerjisini çok hızlı tüketen insandır bu.
çok iyi sıçabilen insandır. *