bugün

Laik demokrat atatürkçü ve özgürlüğü savunan insanlardır. Aksini isteyen varsa yallah arabistana.
Babam ve dedem CHP'ye oy verirdi ama benim chp seçmeni olmamın sebebi bu değil.

En güçlü Seküler parti olduğu için CHP'ye oy veriyorum.
laik, demokrat, seküler, ilerici bak bak, niye bizim haberimiz yok. ne atatürk'ün mirasına saygı duyan ne de proje üreten bir parti. kusura bakmayın chp'de yakıştırdığınız sıfatlar yok. hala hdp yanlısı, eski sağcıların eğemen olduğu sosyal demokratlığın olmadığı parti. artık bu parti vizyonunu ve misyonunu yitirdi, kaç kez iktidara geldi? kaç kez halkın dilinde, gönlünde oldu. işine nasıl gelirse öyle. chp seçmeni bu kadar hezimete ve yenilgiye oy verip, partisini savunuyor, sadakat konusunda iyiler.
bugün erdoğan'a karşı olanlar dün erbakan'a, özal'a, türkeş'e, menderes'e karşıydı.
karşı olduğu ne kadar siyasi ideoloji varsa onların partiden attıkları chp'li oldu, chp'li olanlarsa partiden atıldı.
chp tüzüğü bile genel başkana padişah yetkisi verir. sol parti özelliği gitmiş, sosyal demokrat idelojisini yitirmiş bir parti oldu. seçmenin bazısı hdp'ye karşıdır, inançlıdır, halk tv'nin de tele1 kanalınında ne olduğunu bilir. babam oy veriyordu ben de veriyorum onun da babası oy veriyordu mantığı ilericilik değil gericiliktir.
trollere bakın dün megri megri diyorlardı bugün s.demirtaş, osman kavala için özgürlük savaşçısı diyorlar, bu riyakarlık bu yobazlık nasıl bir şey. atatürk yaşasaydı şu olurdu diyorlar hala, ''atatürk yaşasa'' o zaman istismar etmeden yaşatın bu kadar ilkelerini öldürdüğünüz nemalandığınız yeter, en iyi ben savunurum o da işime gelirse mantığı.
Yüzde doksanı din imandan habersizdir .
Yüzde doksanı din imandan habersizdir .
bir kısmı mal bir kısmıda değişiklik bir yerden başlasın adı altında devam ediyor.
(bkz: AKP nin 2015 ten beri zor ayakta durması)

Rahat olsunlar.
Akp seçmeninin ruh ikizidir. (Şimdi akp seçmeni başlığına gideyim).
bubam dedom cuhapeye oy verürdü der başka bir şey demezler.

görsel
yoo benim babam hiç vermedi mesela.
Kürt milliyetçiliğini savunurlar.
akp seçmeninden bir farkı olmayan seçmenlerdir. artubus dostum güzel özetlemiş aynı şeyleri yazacağız zaten.

iyi parti masadan kalktığı zaman ya kendi başına ya ata ittifakı ile beraber seçime gireydi hem akp nin algısı kapalı ak mücahitlerinden hem bu her şeyi ( akp artıkları ve hdp ) sineye çeken chp seçmeninden kurtulabilirdik 5 seneliğine bile olsa ama onlarda bu iş bilmezlerin arasında kalmayı tercih ettiler.
sırf oylar bölünmesin diye bile oy verebilecek seçmen. bazen en kötü ihtimaldense daha az kötü ihtimali düşünmek gerekir. doğru değil mi ?
emekli ilkokul hocaaları dışında iyi insanlardır.
Pakistan gibi ilkel bir yerde yaşamak istemeyen,
Laik, modern bir ülkede, insan hakları ve hukuk demokrasi ile insan gibi yaşamak isteyen,
Torpil, adam kayırma, liyakatsizlikten bıkmış,
bakacağı kadar çocuk yaptığı için 73 yıldır seçim kazanamayan , kazanamadığı için köpek gibi aşşağılanan, üvey evlat muamelesi yapılan seçmen.
Şu an tek amaci kılıçdaroğlu kazandırmak olan seçmendir. 14 mayis düşünülüyor 15 mayis hiç düşünülmüyor. Ne bir duruş kaldi ne ağırlık.
CHP'den olması şartıyla düşünmeden salatalığa bile oy vermekte bir an dahi tereddüt etmeyecek olan canlılardan oluşan enteresan kitle. salatalık yeter ki CHP'li olsun.
Akpli seçmen gibi önüne konanı eleştirmeden alan diğer partilerin seçmenlerinden bir farkı olmaysn seçmen. Tayyip gitsinde tuvalet terliğine bile oy veririm diyenler. Tayyip gitme konusunda haklılar bende tuvalet terliğine veririm ama chpli değilim..
görsel
Aktrollerden ve incecilerden daha zeki olan seçmen.. içlerinde lidere partiye tapan olsada diğer seçmenlerden iyidir heleki MHP secmeninden.
Kültürlü insan ortalaması en yüksek seçmendir.
Kültür de bu ha:
görsel
görsel
Ben şu soruyu soruyorum. Bir kadın veya çocuk akşam 9'dan sonra akepe'nin mi yoksa CHP'nin mi yönettiği bir ilçede beldede daha rahat gezer insanca? Tabiki Chp'li belediye.
sadece laikliği savunması ve suç teşkil etmeyen özgürlüklere onay vermesi bile mantıklı ve daha ideal olduğunu göstermektedir.
mesela kadınlarla erkeklerin ayrı sınıflarda okumasını ciddi ciddi savunan, şeriatın gelmesini isteyen biriyle aynı masada olmaz, diyalog kurmaz.
(bkz: bubam dedom cuhapeye oy verürdü) den başka cümle bilmeyen çağdığı güruhtur.