bugün

1.96 gibi nba için kısa sayılabilecek boyuna rağmen ribaundların kralı olmuş sir lakapli eski basketbolcu.
yao ming için "bir maçta 19 sayıyı geçemez,geçerse eşşeğin g.tünü yalarım" şeklinde kendi kendine iddiaya girip;yao ming 19 sayıyı geçince bu söylemini gerçekleştiren delikanlı eski basketçi,karizma gitti ama olsun (bkz: sözünün eri olmak)
rebound almayı phila'da moses malone dan öğrenmiş basketbol oyuncusudur. çok iyi rebound sezgisi olduğu için lakabı "round mound of rebound" dur *. ayrıca shaquille o'neal'a yumruk atma cesareti gösterebilmiş 2 oyuncudan biridir kendisi. diğeri için:

(bkz: brad miller)

ayırca bu sene hall of the fame grubuna katılmıştır bu efsane.
chicago ile oynadiklari final serisi esnasinda soyle bir roportaj yapmis insan

spiker: mac icin ne dusunuyorsun charles? *
charles: tanri sampiyon olmamizi istiyor.
spiker : bunu nereden biliyorsun charles? *
charles: dun gece onunla konustum.

boylesi ilginc bir insandir,cok yetenekli bir basketbolcudur.
gelmiş geçmiş en iyi nba oyuncuları sıralamasında ilk ona alınabilecek kısa ama işlevi büyük oyuncu
space jamde psikoloğa 1.70* boyunda bir çocuktan blok yedim neyim var sizce doktor bey diyerek veryansın eden oyuncu.
yaptığı her hareketi izlenmeye değer basketbolcu, sevimli insan.
basketbolu bıraktıktan sonra yaptığı yorumlarla apayrı bir statüye erişmiş insan. gerek oyunculuğu döneminde gerekse şimdi sir bir şeyler söylese de ortam şenlense beklentisini her daim nba takipçilerinde uyandırmayı başarmıştır. şampiyonluk için son şansını bir önceki senin şampiyonu houston rocketsa gelerek deneyen ama o sene gerek kendisi gerekse hakeem olajuwon başta olmak üzere tüm takım uzun süreli sağlık/sakatlık problemleri yaşayınca şampiyonluk yüzüğü takamadan basketbolu bırakmak durumunda kalan eski süper yıldız. nba draft tarihinin en önemli yıllarından biri olan * 1984'te 5. sıradan philadelphia 76ers tarafından seçilmek suretiyle nba kariyerine başlamış; phoenix suns forması giydiği dönemde de nba finali oynamayı başarmış, fakat sahaya inen tanrı gibi duran majesteleri ve saz arkadaşlarına finalde boyun eğmek durumunda kalmıştır.
tnt televizyonunda maç başlamadan bir masa etrafında maçta kimin rezil olacağını analiz eden sivri dilli eski basketbolcu. millete sallar durmadan ama tepki görmez charles abim, ayrı bir sempatikliği var kendisinin.
türünün son örnegi.
o da malone ve stockton gibi kariyerinde şampiyonluk görememiş bir jordanzede'dir. basketbolu bıraktığında sivri dilinden herkes nasibini almıştır neredeyse. bu konuda en son gözdesi ise lebron james'di. geçen sene lebron'a az giydirmedi, eski huyu olduğu üzere.
1,98 lik boyuyla pota altı canavarı ünvanı alan süper bir yıldızdı.
http://www.nba.com/history/players/barkley_bio.html
dick bavetta yla all star haftasonunda yaptığı düelloyu kazanarak gönlümdeki yerini pekiştiren güzel insan. bu arada shaq la beraber nba in en sempatik yüzüdür kendisi.
sov insanı*
houston rockets' e transferini zihinsel açıdan iyi bir transfer olarak yorumlayan amerikalı basketbolcu.
yüzük alamamasına en çok üzüldüğüm basketçi. 93te finaldeki son maçı kaybettikten sonra soyunma odasında bir ağlayışı vardır ki siz de onunla birlikte su koyuverirsiniz. topu eline aldığında sıkıştırıp patlatacak gibi dururdu, ki bu poz onun oyun prensibinin özetidir *. ayrıca göğüs bölgesi full kas, karın bölgesi full yağdı bu adamın, bildiğiniz balkon yapmıştı.
son söz, (bkz: özledim)
1,98 boyuna rağmen pota altını rakip oyunculara dar eden basketbolcu.
michael jordan'ın en yakın arkadaşlarından olmasına rağmen, jordan'ın en iyi ilk beş'nde yer almayan oyuncu. defans yapmayı sevmezmiş kendileri. ama hırsıyla, hızıyla, gücüyle ve hokkabaz tiplemesiyle kesinlikle bir fenomendir. o boya rağmen mükemmel post-up yapar. gerektiğinde bir guard gibi set kurar, penetre yapar, ofansta limitsizdir yapar da yapar. bir de jübilesinde denver nuggets maskotu rocky the cougarı felaket tartaklamıştır*.
(bkz: muhabbet adamı)
t-mobile reklamındaki tipiyle beni benden alan adam.
oral seks uğruna trafik cezası alan adam.

nba'in emektar yıldızlarından charles barkley önceki gece arizona'da sabaha karşı arabasıyla kırmızı ışıkta geçince polis tarafından durduruldu...

barkley'in kırmızı ışıkta geçme gerekçesi oldukça şaşırtıcıydı. barkley'e ceza kesen polis aynen şunları söyledi: "barkley bana 'Memur bey gerçeği mi öğrenmek istiyorsunuz? oral seks için kırmızı ışıkta geçtim. yakalamam gereken bir kız vardı.' diyerek yanındaki kadını gösterdi. sonra da geçtiğimiz hafta yanındaki kadının hayatının en güzel oral seksini kendisine yaşattığını onu bu gece tekrar görünce heyecanlanıp kırmızı ışıkta geçtiğini anlattı."

aha haberin linki:

http://www.hurriyet.com.t...unya/10683333.asp?gid=229
en iyi 50 oyuncu arasına girmiştir.
hücum adına her varyasyona sahip bir adamdı kendisi. şut da çekerdi hem de çok düzgün çekerdi, post'un kralını yapardı, kendisine double team'e geleceklerini bildiği için asist de yapardı. rebaund kralıydı zaten. 90lı yıllarda jordan'dan sonra en büyük kahramandı. şimdilerde yorumculuk yapıyor, iyi de yapıyor. dedikleri tamamen çıktı.
bu adam orlando-cleveland eşleşmesinden önce orlando'ya şans veren tek adamdı, diğer yağdanlıkların alayı lebron aşireti finale çıkar demiş. şu anda sağa sola güvenli kapak dağıtmakla meşgul olduğunu sanıyorum bu basketbolcu eskisinin.