bugün

bereket tanrıcasıdır."topraktan bitmek" anlamına gelen bir kötken türemiş olan.
cüce gezegendir. mars ve jüpiter arasındaki asteroid kuşağında bulunan en büyük cisimdir. çapı 969km dir.
hesaplanan yerde bir gezegen bulunamadı. ama 1801 yılının ilk günü piazzi, tam olarak bode yasası tarafından belirlenen yerde bir şey buldu.bu cisim, bir gezegen değil de, sonradan ceres adı konulan küçük bir gök cismiydi. buna benzer çok sayıda gökcismi bulununca astronomlar bunlara "asteroidler" adını verdi.

ceres gibi karbonlu asteroidlere çok sık rastlanır.kömürden daha koyu renklidirler.

silikatlı asteroidler; metal içeren, oldukça parlak taşsal cisimlerdir.

metalik asteroidler; çok daha büyük cisimlerin çekirdekleri olabilirler.
roma mitolojisinde Anne sevgisinin ve büyüyen bitkilerin tanrıçasıdır.
ispanyolca'da kiraz demektir.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
birazcık geçte olsa hoşgelmiş sefa vermiştir. nerdeydin gözümüz yollarda kaldı.
bosalan koltugumu biryerlerde kendisine devretmisligimin bulundugu yazar.
ilginctir ki, burda da kendisiyle aramizda iki nesil fark var. ehehe. kesinlikle hakir görmüyorum. benim eksi'de herhangi bir hesabim yok mesela. caylaklik nicklerimi bile hatirlayamiyorum.

kendisinin zigot olusumunda görev almadim. sakin olsun eheh. yalniz bu yolda caba gösterenlerin ellerinden öperim. iyi is becermisler.
(bkz: xerez)
içimi güzel danimarka birası

(bkz: http://www.ceres.com)
brezilya'nın goias eyaletinde 22 şehirli bir küçükbölge (Microrregiao).

eyaletin tüm bölge ve yerleşim birimleri için:

(bkz: goias/#8562403)
(bkz: brezilya/#8528395)
1 numaralı asteroidin adı. güneş sistemindeki bilinen en büyük asteroiddir. haliyle ilk keşfedilen ve literatüre giren de o olmuştur.
bir kozmetik markasıdır.Boya bakım ürünleri,selülit kremi gibi güzellik ürünleri bulunur.Özellikle boya bakım ürünleri oldukça kullanışlıdır.Üşenmedim bu 5'te 5 etkili boya bakım kremlerinden sipariş ettim.Şipşak saçlarımı boyadı ışıl ışıl yaptı hem de hoş bir kokusu var.Hoş değişik bir ürünmüş gençler.
dawn sondesinin yapmis oldugu ölcümler sonunda su oldugu söylenen cüce gezegen.

görsel

orbital hizi: 17,877 km/s
capi: 963 km
kutuptan kutuba olan uzunlugu: 891 km
agirligi: 9,393 * 10^20 kg
kütlesi: 2,16 g/cm³
periyodu: 9 saat 4 dakika 30 saniye
egilimi: 4°
sicaklik: 167 K yani (-106 °C)
1801 yılında giuseppe piazzi tarafından palermo'da gözlenen ceres, güneş sisteminde yer alan en büyük cüce gezegendir. gözlemlemelerden sonra şeklinin küre biçiminde olduğu sonucu elde edilmiştir. bilim adamları, ceres in yüzeyinin altında sıvı su halinde okyanusların olabileceğini düşünüyorlar.

görsel
1801 yılında giuseppe piazzi tarafından keşfedilen ve mars-jüpiter arasında hareket eden cüce bir gezegendir. 950 kilometre çapındaki ceres, ilk olarak kuyruklu yıldız olarak sınıflandırıldı. daha sonra asteroid olarak tanımlansa da; son karar cüce gezegen olması yönündeydi. bilindiği üzere bir gök cisminin gezegen olabilmesi için birçok şarta sahip olması gerekir. güneş çevresindeki yörüngede hareket etmek, başka gezegenin uydusu olmamak, diğer gök cisimlerini yörüngesinden uzaklaştırmak gibi... fakat ceres bu şartlardan birkaçını sağlayamıyordu. durum böyle olunca cüce gezegen olarak kaldı.
Romalıların Demeter'e verdikleri isim.
Ceres burcu nasıl hesaplanır. Bilen varsa yeşillendirebilir.
Ceresleri kabul ederek hesaplanır.