bugün

Niyedir bilmem filmleri tırt olan adam.

Pek yakında filmi rezaletti. Water diviner'da rezalet ötesi. Şimdi sanmıyorum ki Ali baba ve 7 cüceler de bişeye benzesin.
görüldüğü üzere kendi kendini bitirmiş adam.
sunucularsiz olsa seyredilecek programa çıkan komedyen. gerçi poyraz karayel'in karşısında pek reyting şansı yok, ayrı.

arkadaşlar, sinema işi ticari kaygılar güden bir iştir. yapımcı için asıl amaç para kazanmaktır. bu amaçla sponsor da bulunur, reklam yapilabilecek her mecraya da konuk olunabilir. normal bunlar.
tek başına çıksa sadece daha iyi olur.
Şuan acunun kanalında üç madamla yayında, bu madamlardan nefret ediyorum türk tv tarihinin en çok müsamaha gösterilen düşük seviyeli sözde komedyenleri. Gülmüyorum gülmek için kendimi zorlasam da gülemiyorum o kadar ucuz ve kötü esprileri var ki gülmek için heralde heijan felan dinleyip 50 kuruş ver lan tırrek diye bağcılar sokaklarını arşınlamak gerekiyor. Ha unutmadan konuya dönelim, cem yılmaz'ın yanındaki ruslar bile bunlardan daha eğlenceli. iyi ki güldürüyorsun bizi cem baba.
bence bize biraz fazla. hatta belki baya fazla olan zeka ürünü.
türkiye' nin en kaliteli 3 komedyeninden birisin belkide birincisi sensin 2 sene önceye kadar kaliteli yapımlara adını yazdırmışsın şu son 2 senede birisi pek yakında diğeri bugün vizyona giren ali baba ve 7 cücelerolmak üzere anlamsız iki film çekerek biz sinema işletmecilerini dibe vuruyorsun, tükenmişlik sendromumu yaşıyorsun hayırdır! yakışmıyor usta sana bu düşüş, haberin ola.
yaptığı son sinema filmleri şu şekilde.

yönetmen, yapımcı, senaryo, kurgu, 3 x rol (iyi adam, kötü adam, gereksiz adam), diğer oyuncular: eş, dost, akraba.
pr çalışması acun ve 3 adam.

pek yakında faciasından sonra yeni bir faciaya daha imza atmış.

gerçi sende haklısın kitle bu.

ha bi de dost meclisinde cidden birbirinize de bu kadar "cinsiyetçi" küfür ediyor musunuz, onu merak ediyorum.
son filmleri hayal kırıklığı yaratmış sanatçıdır. ama üzen yanı şu ki, son zamanlardaki hali tavrı da hayal kırıklığı yaratmıştır.
katıldığı programlar ve büründüğü tavır. yani siyasi kişiliğinden bahsetmiyorum. o konuda her zaman takdir ederim. benim söylediğim sanat anlamında. kendisini daha basit hale getirmiştir.

çok şaşırsam da, gerçek olan durumdur. cem yılmaz'ı her yerde savunan ve seven biri olarak diyebilirim ki, adam neden böyle anlamış değilim.

ayrıca zamanında bir gösterisinde, """içten içe sizde savaş ay programına katılıp -hatırladınız mı hani gülüyordunuz ya- dememi istersiniz"""

demişti. yani bir zaman sonra çökeceğini ve o durumlara düşeceğini tiye alırdı. ama eğer böyle devam ederse gerçekleşecek durumdur. eğer sen ben daha iyi komedyenim diye yarışa girip, yarıştığın insanlardan daha az komik olursan, birisi gelir senin "tahtına" oturur.

"benim filmlerimi anlamak için receiver gerekiyor" diyen cem yılmaz bu gidişle hiç bir şeye gerek kalmayacak. bunu da kendisi yapıyor...

ayrıca anlaşılması gereken şu ki, umarım haksız çıkarım. umarım bizi yine eski günlerimize götürür. ama filmlerinde ne bir ima var, ne bir ironik bir mesaj var, ne bir mesaj var, bunlar olmadığı gibi recep ivedik gibi saf komedi de yok. ya da gora gibi. hayır yani birisi bu adama akıl veriyor da içini mi köreltiyor anlamıyorum ki. bu kadar dandik film nasıl yapılır anlamıyorum. hem de 2015 yılında.

eskiye göre daha iyi olması gerekirken. eski cem yılmaz filmleri elmas oldu artık benim için.
akrabası olan tolga çevik'i neden oynatmıyor filmlerinde ? ali baba filmine çok iyi giderdi tolga.
ulan kocayan kurt, it, köpeğin maskarası olur derler ya buda o hesap işte.
Ben bu adama resmen gülmüyorum hiç.
Fundamentals ile başlayan çöküş sürecinin doruklarındadır. Keşke sanatı bıraksa artık. iyi noktada bıraksında iyi hatırlayalım. Danışmanlık falan yapsın ama film yapmasın artık.
stand upları hala ve hala iyidir. ama sinemayı sadece insanların parasını almak için yapıyor. kendisini severim, stan uplarına yine koşa koşa giderim ama ali baba ve 7 cüceler'den sonra bir daha filmine gideceğimi sanmam.
Ya tamam sinema yapsın da her rol de kendi oynamasın kendisinden boşta kalan rollerde de abisini oynatmasin.
Stan-upları,sinema filmlerinden daha iyi adam...
gora'dan itibaren hiç bir filmi bir öncekinden iyi olmayan, her filminde (malesef) bir kademe aşağı inen, kemal sunal sonrası dönemin en başarılı komedyeni.
Esprileriyle güldürmeyen komedyen. gülmüyorum, çünkü çok kendini beğenmiş, itici.

Gülmeyeni dövüyorlarmış, neyse siz yalandan gülün.
zorlama espri yapan komedyen türkiye'de ilgi odağı olmuş kimse laf söyletmiyor. zevkler ve renkler tartışılmaz ama bu kadarda zevksiz insanlar olmaz.
seveni kadar sevmeyeni de olan başarılı bir komedyen.
Türk mizahında çok önemli bir şahsiyet.
20 senedir aynı esprilerden para kazanan.filmleri 5 para etmeyen arkadaş.
goradan sonraki filmleride gayet güzeldirayrıca gayet de komiktir amk bok gibi filmler cekiliyo lan bu üşkede sizin bokladığınız adama bakın ayrıca goradan sonraki hokkabazın nesi kötü lan belki en iyi filmlerden biriydi
yahşi batı bana goradan daha komik gelir şahsen espriden mi anlamıyosnuz amk osuruğuyla şise devirse severdiniz gülerdiniz demi adamın klişeşere yapptığı göndermeler usta komedyenlere taş cıkartır.
herhalde son filmi o kadar kötü ki, internette sinema çekimi bile çıkmamış diyorlar. o derece demek...
sen a dediğinde bile sanada gülseler sende hazımsız olursun.

bu ülkenin en değerli komedyenidir. kötü filmleride olacaktır aynı performans her zaman yakalanmayabilir. ama bu cmylmznin bir marka, bir duayen olduğu gerçeğini değiştirmeyecek.