bugün

istanbul'da cağaloğlu yokuşunda ikamet eden, yokuş yukarı isimli dergi çıkartan, yabancı dili almanca ve eğitim-öğretim süresi 1+4, festleri, kızları, sprachdiplomu vs ile meşhur olan türkiye'nin ilk sivil lisesi, güzel lisem.
1911- 1933 yılları arasında inas idadisi, 1933- 1983 yılları arasında türkiye' nin ilk
" kız lisesi " olarak hizmet vermiş, 1983 yılından itibaren almanca eğitim veren
" anadolu lisesi " statüsüne geçerek " cağaloğlu anadolu lisesi " adını almıştır. 2006 yılında isminin başına " istanbul " unvanını alan okul,2006- 2007 eğitim- öğretim yılından itibaren de Türkiye' nin Hazırlık+ 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim veren seçkin okullarından biri olmuştur.

http://www.cal.k12.tr/hakkimizda/

adresinden bakılabilir.
almanca eğitimi çok iyi olan, diğer alanlarda da iyi hocaları barındıran şirin okulum. bi de botanik bahçesi vardır tarihi binanın ortasında. baharda orda oturmanın tadını başka yerde alamadım ben.
öyle hocaları vardır ki size kitapta yazanların ötesinde bi şeyler öğretirler ve ufkunuzu açarlar.
güzel anılarla ayrıldığım ve özlediğim lisem.
kaliteli almanca eğitimi ile birlikte 5 yıllık eğitim veren okullar arasındadır. tarihi binanın ortasında bulunan botanik bahçesinin altında galata ve eminönüne kadar uzanan sarnıçlar olduğu, bu sarnıçlar içinde de gizli geçitler olduğu rivayet edilir. sprachdiplom gibi bir efsanesi vardır. hayatımın en zor haftasıydı, hey gidi günler. *
Rezalet bir okul.Eski hali gibi olmadı hiçbir zaman,biz göremedik.Öğrencilerinin başarılı yerlere gelmesini istemeyen,zeki insanları çekemeyen kompleksli hocaları sayesinde bu sene üniversite başarısı inanılmaz yüksektir!Bu okulun hiçbir özelliği yoktur giren potansiyelli öğrenciyi de aşağıya çeker.Öğrencileri iyi olduğu için yıllardır öğrenci üzerinden sülük gibi geçinen hiçbir boka yaramayan bir fen zümresi vardır.Evinizin yakınında değilse önünde dahi geçmeyin.Kendinize yazık etmeyin.
eğlenceli, capcanlı, gerçekten türkiye'nin ender okullarından birisidir. okul mezuniyetinde çok güzel ve unutulmaz anılarla veda edeceğimiz kesin. hocalar, arkadaşlar gerçekten çok iyiler. ana binanın her köşesi tarih kokar. keşke biraz ilgilenseler çok iyi olacak. ama malumunuz türkiye'de yaşıyoruz. bence türkiye'nin seçkin okullarından biri olduğunu kanıtlıyor.
kayıt sırasında okul aile birliği tarafından 1000 tl talep edilmiş okul.

şimdi uuserlara soruyorum, nedir bunu vermemenin yolu?
Pantalon rengi merak edilendir.
Hedef:mesajlar
elitdir candır yüksek ister herkez giremez.
pantalon rengi merak edilenmiş.
liseyi yeni kazanan ergen yazarların pantolon rengini merak ettiği yermiş. lan 13-14 yaşında ne işiniz var burda çıkın sokağa top oynayın.
Pantolon rengi siyah olan okuldur. Tişörtü de siyah olan okuldur.
bilin bakalım kimi mezun etmiiiiişşş..
mensubu olan kız öğrencileri için yatakhane imkanı sunan güzel bir lisedir. ismini bulunduğu semtten alır. tatlı da bir festivali vardır