bugün

türkiye'nin en kaliteli on numarası. kıskananlar çatlasın. bjk maçında dör kişiyi oyundan düşürüp yaptığı asist şahanedir.
ligin ilk yarısında yaptığı 14 asistle avrupa liglerinde en çok asist yapan futbolcu olmuştur. tüm sezonda yapılmış 14 asistin bile ciddi bir başarı olarak sayılabileceği düşünülürse bu adamın nasıl bir 10 numara olduğu meydana çıkar.
bu sezon gösterdiği performansla alkışı hakeden futbolcu. sanırım bunda sezon başında yönetimin kendisine olan ''senden artık bir şeyler bekliyoruz'' manasındaki uyarısı da önemli bir faktör olmuştur.
hagi'den sonra ali sami yen'e gitmeme sebep, keyifli adam...
ligin tatile girmesi sebebiyle daha simdiden ozlenmeye baslanan futbol sihirbazi. 1 hafta oldu daha dur diyenleriniz olacaktir ama ben bu bonus kafayi ozledim valla. 10 kisi kalan rakibe karsi top sektirmesini, 4-5 savunmaci arasindan al da at dercesine paslarini, attigi golden sonra tribunlere gonderdigi opucukleri, her asistinden sonra golu atan topcunun " ben bir sey yapmadim asil maharet bu adamda. " tipinde tebriklerini, antalyaspor kalecisi omer' i paket yapisini, avrupa maclarindaki maestrolugunu... ozledim iste. su ligler baslasa da sovun devam etse sihirbaz. gel artik seni ozledik, sepetlerini ozledik. soz bu sefer saka yapmayacagim. *
yobazdır. *

"Borussia Dordmund'da oynayan Dede ile çocukluk arkadaşıyız. Cebimizde harçlığımız olmazdı. Ne yiyeceğimizi de bilmediğimizden arada sırada bir şeyler aşırdığımız oldu. Brezilya'da birçok çocuğun başına gelmiştir bu durum. Para çalmadık ama yiyecek bir şeyler aradığımız oldu. Top oynamasaydık bugün nerede olurduk tahmin edemiyorum. Ben tanrının olmamı istediği yerdeyim. Geleceğim de tamamen Tanrı'nın ellerinde. Bence, ben geleceğim üzerinde tek başıma karar veremem. Onu yönlendiren ben değilim, Tanrı'dır."
alex'ten sonra türk olabilirim, milli takımda oynamak isterim benzeri bi' açıklama yapan diğer bi' brezilyalı futbolcu. ama şu an türk vatandaşlığına geçse bile 2014'ten önce milli takımda oynayamaz ve türk statüsünde yer alamaz. ee 2014'e kadar da kim öle kim kala di mi ama ?
Süper lig'de de olduğu gibi pes 2009'umun master lig'inde de galatasaray'ın vazcayılmaz amcsi. arkasına inesta'yı, önüne de pato'yu koydum mu tamamdır bu iş *
geçen sezon dalga geçenlerin bu sezon alkışladığı yıldız futbolcu.
umursamaz tavırlara sahip ve skibbe'yi sevdiği için iyi oynayan oyuncu..Demek ki koca felsefe yanlış çıktı..Feldkamp zikti ama bi türlü sevilmedi lincoln tarafından..
kanımca birinci sınıf futbolcudur.
(bkz: söze gerek yok)
ligin bir an evvel başlamasını iple çektiren futbolcu.
''Ben tanrının olmamı istediği yerdeyim. Geleceğim de tamamen Tanrı'nın ellerinde. Bence, ben geleceğim üzerinde tek başıma karar veremem. Onu yönlendiren ben değilim, Tanrı'dır'' gibi bir açıklama yaparak beni şaşırtan oyuncu.
malatyaspor maçına çıkarken görülmüştür ki kendisinin birebir kopyası bir yeğene sahiptir.
aynı bakışlar aynı saç. lincoln'un çok kısa olduğunu düşünün. öyle bir yeğeni var.
bugün 30. yaşgününü kutlayan futbolcu.
Doğum gününü kutladığımız galatasaray'ımızın son dönemdeki en önemli oyuncusu.*
otuz yaş bunalımına girmemesini dilediğimiz canımız, ciğerimiz. aman ha.
2008-2009 sezonunda kendini bulmuş, milan baros ile çok iyi bir ikili oluşturarak coşmuş, coşturmuş top cambazı.
maalesef sakatlığının hala geçmediği futbolcu. yarınki sivas maçı + haftasonu denizli deplasmanında oynayamayacağı resmen açıklanmıştır. Ayhan'a çok şey düşüyor yine.
2007-2008 sezonun bekleneni veremeyen fakat 2008-2009 sezonundaki müthiş çıkışıyla başarılı futbolcu.

Galatasaray'dan önce Almanya'nın Schalke 04 forması giymiştir.
su an icin tum liglerde dahil asist krali olan aslan parcasi, cimbom. ahanda linki:

http://www.transfermarkt....e_spieler/startseite.html

dip not: sagdaki en ust liste.
Kayserispor maçı ile birlikte tekrardan ilk 11'de yerini almasını beklediğimiz, umduğumuz, dilediğimiz oyuncumuzdur. O olmadan takım eksik işliyor sanki..
sakatlıklar dolayısı ile doğru düzgün bir kadro ile sahaya çıkamayan galatasaray adına, sakatlığının geçmesi sevindirici olmakla beraber maçın başında oyundan atılarak cezalı duruma düşmesi o kadar üzücüdür.
"daha da selçuk benim için bitmiştir, bir daha da yönettiği maçta oynamam" açıklamasını beklediğim galatasaraylı futbolcu.
(bkz: one minute selçuk)
traş.
gelmiş geçmiş en büyüğünü görmek içim

(bkz: hagi)