bugün

türkçe'ye 'arabalar' olarak çevrilmiş olan ve türkiye'de 15 eylül 2006'da vizyona girmesi beklenen animasyon-film.
95 numaralı şimşek isimli kendini beğenmiş arabanın yanlışlıkla aspiratör kasabasına düşmesiyle insanlık öğrenmesini anlatan biraz duygusal biraz neşeli bir animasyon film.türkçe dublajı her animasyon film gibi bu filmde de çok başarılıdır.
popüler bir otomobil dergisi
120 milyon abd doları bütçeli animasyon-film.
inanılmaz keyifli bir animasyon film. ice ageten sonra ikincidir bu kategoride.
ilk cd sinde insanı sıkan bir animasyon.*
Türkçe dublaj konusunda döktürmüş filmlerden biridir.Özellikle murat kosova'nın olması dişlerdeki tebessümü arttırdı ancak bir kaan kural olsa bir nba studio havası doğabilirdi.
Lightnin mcquenn adlı egosu yüksek ve güçlü bir arabanın önemli olanın kazanmak olmadığı anlatan keyifli bazı devreler sıkabilen 2.perdesi güzel olan fikm...
murat kosova haricinde diğer seslendirmeleri kimin yaptığını anlamadığım ve izledigim sürece boyunca düşündügüm film. ( o kadar internette aradım yinede bulamadım. )
son zamanlarda izlediğim en iyi film.
murat kosova'nın sesinden yarışı dinlemek müthiş keyiflidir. izlemeye gerek yoktur.

(bkz: şimşekmcquenn)
mcqueen'imizin kankasının (hani şu araç çekicisi olan) feci şekilde seda sayan'a benzediği film.
pixar'ın adeta şov yaptıgı bir animasyondur. mukemmel çizimler yanında, karakterize edilmiş arabalar insanı gülmekten kırıp geçiriyor. filmde zenci çiftler italyanlar lastikçiler, meksikalilar, yaslilar filmi izlerken beni gülmekten yerlere sermişlerdir. hele o havada uçuşan sineklere ne demeli? ya o gece otobanlarda hız yapan modifiyeli arabalar, gülmekten ağlattı beni. kısacası tamamiyle dörtdörtlük bir animasyon.
detay konusunda yarmış geçirmiş pek şükela bir pixar yapımı animasyon filmi.türkçe seslendirme de cuk oturmuştur karakterlere.insanın canı sıkıldıkça izleyebileceği yegane filmlerden biri.
apple'ın animasyondaki basarısıdır bu film. o ne detaylar o ne gercekcilik. ozellikle sonu aslında hayatın anlamıdır. hırs degil de onemli olan vefadır.
pixar, hayal kahramanlarına karakter yüklemede okadar başarılı ki, Lightning McQueen denen yumiciği kıskanır hale geldik. yaşadıkları aşka özenir olduk.
salt çizimlerdeki detaylar için sesi kısılarak sayısız defa izlenilebilcek çizgi animasyon filmi.
en sempatik karakterinin guido olduğu film. bir de itfaiyeci kırmızıyı unutmamak gerek.
insanı duygusal buhrana iten filmdir. evet duygusal buhran.
(bkz: porshesi olmayan çıkartmalı)
1979 senesinden bir gary numan parçası, test drive 6 ve gta vice city'de fon müziği olarak kullanılmıştır.
bu akşam kanal d de gösterilecek olan harikulade animasyon. sineklerin bile araba şeklinde olması ile beni kopartmıştı zamanında. güzel filmdir. izlememiş olanlar için kaçırılmaz fırsat.
sözleri ;

here in my car
i feel safest of all
i can lock all my doors
it's the only way to live
in cars

here in my car
i can only receive
i can listen to you
it keeps me stable for days
in cars

here in my car
the image breaks down
will you visit me please
if i open my door
in cars

here in my car
i know i've started to think
about leaving tonight
although nothing seems right
in cars

şeklinde olan bir fear factory şarkısı. gary numan adlı sanatçının coverıdır.
en sevilen animasyon filmler listemde kung-fu pandayla ilk sırayı paylaşmaktadır .
izlemesi en keyifli animasyonlardandır. 19 ağustosta ikincisi çıkacaktır.
(bkz: kars)
an itibariyle atv ekranlarında.