bugün

aynı adlı filmde sissy spacek tarafından canlandırılmış ve psikokinezi yeteneğine sahip karakter.
stephen kingin basılan ilk romanı.
bir brian de palma filmidir aynı zamanda..
'the king of queens' dizisinde Leah Remini'nin canlandirdigi karakter. Doug'in karisi.
bir europe şarkısı.
efsanevi europe şarkısı...
europe'nin ağlatan $arkısı.
(bkz: leah remini)
sözleri şöyledir

When lights goes down,
I see no reason for you to cry,
We've been through this before in every time,
In every season, god knows I've tried
So please don't ask for more
Can't you see it in my eyes
That this might be our last goodbye

Carrie, Carrie,
things they change my friend ooO
Carrie, Carrie,
maybe we'll meet again, somewhere above

I read your mind,
With no intentions of being unkind,
I wish I could explain it all takes time,
whole lot of patience,
If it's a crime, how come I feel no pain
that this might be our last goodbye o...o...o...

Carrie, Carrie,o...
things they change my friend ooo
Carrie, Carrie,
maybe we'll meet again

O...OOOO
that this might be our last goodbye o...ooo

Carrie, Carrie,ooo....
things they change....carrie...carrie...
Carrie, Carrie,Carrie
maybe we'll meet again, o somewhere above
(when lights goes down)
hüzünlü bir europe şarkısıdır. klibindeki abla içler acısı olmakla birlikte, uzun saçlı parlak vokal joey tempest'in bu abladan daha güzel olduğu aşikardır.
brian de palma'nın sinema literatürüne ekranı ikiye bölme/ aynı sahnede çift görüntü sunma tekniğini kazandırdığı kült filmdir. kanlı kanlı bir sissy spacek başroldedir.
eğer ayışığı yüzümüze vuracaksa ve son kez öpebileceksem dudaklarından güzelim bir hatıranın işte tam o an'da, bu şarkının çalmasını isterim...sadece bu şarkı ...
baska hiç bir şey değil!!..

"maybe we'll meet again, somewhere above...."
1976 yapımı, annesinin aşırı korumacı havasından sıkılan ve dalga geçilen bir kızın, telekinetik yetenekleriyle aldığı intikamı anlatan, brian de palma filmi. yalıtılmışlık ve dışlanmışlığın topluma ödettiği bedele altyapısında değinendir.
muhteşem bir europe şarkısı.
pisişik güçleri olan sinirlenince piskopata bağlayan hatun..
(#2557406) ile yarmış yazar...

hoşgelmiş ayrıca...
yalnız gecelerde insanı tripten tribe sokan muhteşem europe şarkısı.
1976 yapımı günah tohumu olarak dilimize çevrilen fena olmayan bir brian de palma filmi.
sex and the city 'nin başkahramanı.
sözlüğün kaliteli yazarlarındandır ve takip edilesidir.
hatun. kesin.

zinani sanki aylar öncesinden yapmış bu tespiti. ama tam yapmamış. tamamlayayım dedim. basketboldaki tipleme hadisesi gibi biraz.
nick seçimi konusunda hem bir filmde hem de bir şarkıda isim olarak kullanılmış bir özel ismi seçmesi sebebiyle başlığı incelenip kimdir bu diye bilgi edinilmek istendiğinde kendisi hariç hemen her şey hakkında yoruma ulaşılabilen yazar. entry sayısı ile kendisi hakkında yapılan yorum sayısı kıyaslandığında ise sessiz ve derinden çalışmalarını yürütmekte olduğu izlenimini edindim ben; tabii bu pekala bir halüsinasyon da olabilir. orasını zaman gösterecek diyecem ama zamanın bana böyle bir yardımda/iyilikte bulunacağı konusunda da şüpheliyim doğrusu...
reaksiyon görmesi gereken yazar. bir şey abuksa abuk subuksa subuktur.
kimisinin sürekli okula gidip, kimisinin çalıştığı hatta bazılarının sabahladığı şu ülkemizde 9 günlük tatil olunca vatanı satıyoruz değil mi? kusura bakma ama eksiler haklı. 9 günlük tatille vatan satılmaz!
Gerçekten haklı olan yazar ,1 günlük tatil için işçiyi nerdeyse öldürün emri veren bir hükümetin arkasında durmak mı işçiyi sevmek ,sanırsam ben sosyalist olamam o durumda ,9 günlük tatili verenlerden yana olup da gelip de 1 mayısın hesabını sormayanlar hiç boşuna işçiden sabaha kadar çalışmasından hesap sormaya kalkmasın. yaptığının doğru veya yanlış olduğunu söyle bilirsiniz ama 9 günlük tatilin işçiler için iyi olduğunu söylemezsiniz zira benim 9 günlük kesilen paramı hükümet vermeyecek ve bende işçiyim.
(bkz: doğruyu söyleni 9 köyden kovarlar)