bugün

içinde çeşitli cahillik örneklerinin yer aldığı kitaptır.
Vaat ettikleri ve albenili ismine nazaran içerik olarak vasatın altındaki kitap konu başlıklarına şöyle bir göz atmak bu kanıya varmak için yeterlidir.
2. sininde cıktığı bilimsel kitap. oldukca ilgi cekici okunmasını tavsiye ederim. Okuduktan sonra bircok şeyi yanlış bildiğinizi fark edeceksiniz.
tam bir otobüs kitabı.
ukala ve zorlama bir kitap tamam en doğrusunu sen biliyorsun anladık !
okuyunca ''vay amına koyim'' gibi sözler sarfediyorsunuz. ama kitap bittikten sonra 2-3 gün sonra aklınızda kitabla ilgili pek birşey kalmıyor.
sahip oldugu şöhretiyle içerigi ters orantılı olan bir kac ilgi cekıcı bilgi dısında insana hiç birsey katmayan kıtap.
birincisi ve ikincisi muazzam olan kitap.
üçüncü neden mi iyi değil?
henüz okuyamadım ondan.
cahil birinin yazamayacağı kitap.
içinde yazanları bilmemekle cahil olmayacağnız kitaptır.

roma yanarken neron ne yapıyordu diye sormuş. halktaki genel kanı o esnada neronun keman çaldığıymış. fakat gerçekte neron keman çalmayı bilmiyormuş. lir çalıyormuş. yangın esnasında da romada değil floransadaymış.*
Okunası ve çoğu yerlerine şaşırılası kitaptır.. Önsözleri bile çekicidir vesselam..

- en son hangi kitabı okudun bakim
+ cahillikler kitabını okuyorum hala
- nie cahil misin sen? ehe ehe
+ bi siktir mal
heyecanla alınan okunan sınrasında lan bunlar kelime oyunu dedirten kitaptır.

en yüksek dağ nerededir.
everest dediniz demi ahahaha yanıldınız bayım ben dünya daki en yüksek dağ demiyorum ki
ee ebenin.. diyor insan içinden.

kokoloji bile daha az sıkıcıdır.
ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler sözünü, bildiğim kişiden farklı kişi söylemiş. buna ve diğerlerine çok şaşırmadım okurken fakat yine de egzantrik bilgiler var kitapta.

slogan: cahillik kötü diyenlere...
pek öyle ''hassiktiiir'' dedirten bilgilerin yer almadığı kitap. Ben de 6.5 tl'ye bulduğumdan almıştım, yine de pişman oldum. Uslup da çok ukela bi kere...
--spoiler--
ay'dan bakınca görülebilen yapı nedir?

çin seddi diyorsanız mınızakoym sizin.. Ahaha kodumun cahilleri..
--spoiler--
okudugunuz zaman sasirdiginiz ancak; icindeki gereksiz bilgiler sebebiyle, cogunu unuttugunuz sozde bilimsel kitaptir.
kitabın bazı bölümlerinin doğruluğunun tartışılması gerekir.

ayrıca soru şeklinde olan başlıklarda bazen sorunun cevabı alınamıyor. tamamen farklı bir açıdan bakıp başlığın altı dolduruluyor. okumaktan zevk alanlar için alternatif:

(bkz: lüzumsuz bilgiler ansiklopedisi 1)

(bkz: lüzumsuz bilgiler ansiklopedisi 2)
kitabın önsözünde "bir .iktirin gidin,ölün lan siz." demediği kalmıştır. okuyucuyu aşağılamamaları gerektiği salık verilir.

not: iyi ki korsanını almışım.
kaplumbaga terbiyesizlestirici sayesinde tanıştığım kitap serisi.
özellikle de ilk kitabı favorimdir.
çeviri hataları sayesinde gülümsetir.
"tayyip erdoğan'ın gerçekten halkı için çalışan bir başbakan olduğunu mu düşünüyorsunuz?peki ya dağıttığı kömürlerin asla bozuk olamayacağını? eğer cevabınız evetse fena halde yanılıyorsunuz.aradğınız tüm cevaplar için buyrun cahillikler kitabına" tarzında bir girişi olan siyasi versiyonunun basılmasını istediğim kitap.
birkaç sayfasına göz gezdiren anneme "bunların hepsini kafalarından sallamışlar, inanmıyorsan git anabritannica'ya bak." tespitini yaptıran kitaptır.
hasbel kader eline alan "derinlik ve düşünce" malumatlarına aşine bireyler için 10 sayfadan sonrası bunalıma ve daha fazlası ise intihara sebebiyet verir.
(bkz: ölüler kitabı)
amerikalılar için yazıldığı çok belli olan kitap. genellikle amerikan haklının yanlış bildiği konuları konlara zaten fransız olan türk halkına doğru anlatmaya çalışma gibi bir mantığı var.
3.sü sağlık konusunda çıkan kitaptır. gene bildiğimizi sandığımız yanlış şeyleri yüzümüze vuruyorlar. ama 1. kitaptaki üslup yok rahat olmak gerek.
ntv yayınlarına yakıştıramadığım saçma sapan abuk sabuk şeylerin bilgi diye yazıldığı sayfalar bütünü (dikkat edin kitap demiyorum) tuvalette gazete okumayı seven arkadaşlar bunu orada okuyabilirler.