bugün

muhteşem bir çikolatalı sufle yapan ve insanı çikolataya doyuran kurum.
yazıldığı gibi telaffuz edildiğinde gerizekalı amerikancıkların dalga geçmeye çalıştığı, kapitalizmin kırmak istediğimiz bel kemiklerinden birisidir. ama tanrı onları kahretmelidir ki menüler her zaman aşırı lezzetlidir..
metroda; mediamarkt'ın "ben aptal mıyım?" sloganlı reklamıyla, bunların esra-ceyda kremalı reklamlarını karşılıklı görünce; kendi kendime kahkaha atabiliyormuşum. atabilirsiniz. bilsinler ki; atarlar.
asla gitmediğim,gitmeyeceğim,gidenleriyle aynı ortamda bulunmayacağım mcdonalds çakması fast food markasıdır.

edit: eksileyin amerikan çocukları. mcdonalds ı beğenmeyip burger ı beğenen beyinler. ikiside aynı bokun ürünü yahu.
yıllarca ''börbır king'' diye telaffuz ettiğim fast food merkezi.
ürünleri ve hizmeti mcdonalds'tan çok daha iyi olan fast food markası.
servis hızı * ve müşteri ile ilgilenme kapasitesi yönünden mc donalds ile kıyaslanamayacak olan fast food markasıdır.Örneğin, siz istemeden kesinlikle tepsiye ya da paketin içine ketçap ve mayonez ekleme gibi bir adetleri yok. ayrıca mc donalds'ın patates kızarmaları ve susamlı ekmeği de daha lezzetli. sadece canınız hafif bir burger istiyorsa bean burger için veya lezzetli bir tavuk burger istiyorsanız chıcken royal için burger king gidilesidir.
alevde ızgara olayı yüzünden cheeseburger'leri mcdonald's kadar iyi olamayan restoran. son bir yıldır köfteleri aşırı derecede is kokuyor.
444 54 64 yemek çağırma sistemi rezalet olan beni aç aç 1 saat bekleten ve hala bekletmek üzere olan fast food zinciri.
artık ranch sosu olmayan hamburgerci. calve ranch sos üretmeyecekmiş.
artık burger king'e gitmenin anlamı da kalmadı.
artık artık artık elveda diye bir de izci marşı vardı. neyse.
(bkz: acımız büyük)
burger king'te unuttuğum cüzdanı döndüğümde bana bir kaç soru sorduktan sonra geri verdikleri, güvenilir fast food sultanı.
geçen gün yediğim hamburgerden sonra allah mcdonaldsı başımızdan eksik etmesin dediğim müessese.
mcdonalds'a göre artıları olsada esra ve ceyda kardeşleri reklamında oynatınca gözümden düşen, ama yinede vazgeçemediğim fast food diyarı.
gerek soslarıyla gerek burgerlerinin kalitesiyle kesinlikle mc donalds dan ço0o0k daha üstün olan kuruluştur.
tüm soslarını yılbaşı partim için tedarik ettirdiğimden sos sıkıntısı çeken yer. ne yapalım azizim? parası neyse verip aldık. bi kaç gün de yemeyin fast food. şişman şişman geziyorsunuz sonra, biraz modern olun, zayıflayın yahu.

- insanların iyiliğini düşün cool.
barbaros olmadan çikolatalı sufle yenilmeyen mekandır.
son 2 ay içinde bostanlıya ve karşıyaka şube açmış kuruluştur.
o güzelim ranch sos nedense şubelerde artık yok,üretilmeyecekmiş de.

yine de mc donalds ın dandik burgerlerinin asla yanına yaklaşamayacağı reklamı bile kalkıp gidip big king yememe sebep olan yerdir.

yazınca bile canım istedi dostlar..
az önce arabayla evlere servis yaptığına şahit olduğum fast food markası. çok yoğunmuş bugün, 1 saat ondan gecikti zaar. o değil de arabayla servis resmen. (bkz: şaşırdım)
poşet vermek istemeyen mahalle bakkalı gibiler. barbekü sosunu istemeden verdiklerini hiç göremedim.
bundan böyle ranch sos ve barbekü soslarını 25 kuruştan satıyorlarmış a dostlar haberiniz olsun. özlediğimiz ranch sos geri döndü ama azcık para vereceğiz artık.
Reklamlarında "Nah bu kadar burgeri 8tl ye veriyoruz" gibi sloganlar ve büyük ebatlı burger resimleriyle insanı cezbeden, fakat ortalama bir türk insanının 3 hamlede yiyebileceği büyüklükte hamburgerler yapan mekan. Eşşek yüküyle para kazandıkları gibi Bakırköy şubesindeki denetim eksikliğindin mütevellit insanları azarlayan devlet memuru psikolojisinde elemanlara sahiptir. insanımızın büyük bir kısmının (ki orda olduğum için ben de dahilim) mallığının kanıtı sayılabilecek büyük kuyruklara girilen mekanlardır.. Haa bana "illa da burger kingde yiycem sıra beklerim 3 saat yandaki dönercinin amk" falan diyosan, karşılığında benden "B.K ye" cevabını alabileceğin emperyalist kuruluş
fakir ekşi sözlükçülerin sadece '25' kuruş gibi gülünç bir para için durmadan b.k attıkları süper kaliteli kurum. e tabi, adamlar hayatlarında yurt dışına çıkmamış ki. 25 kuruş için ağlıyorlar yarım saattir, vallahi üzüldüm lan.

+ ağlama cool.
90'lı yıllarda Ankara Tunalı Hilmi caddesinde açılan şubesine gittiğimde Whopper Menü ve Onion Rings isteyip tepsime çatal koymadılar diye 20 dk tartıştığım fastfood zinciridir.
hamburgerleri mcdonalds'dan iyi ama patatesleri kötü, beni ikilemde bırakan mekan.