bugün

okan bayülgen'in ntv de yayınlanacak olan siyaset içerikli programı...
ntv'nin 22 temmuz dönemi ile ilgili yeni yayın politikası kapsamındaki yeni programlardan biri.
(bkz: ntv çalışıyor)
11 haziran 2007 den itibaren haftaiçi hergün 23.30 yayınlanacağı duyurulan propaganda aracı.
okan bayülgen'in son bombası. bir de bu sahada göreceğiz bakalım çok bilmiş televizyon çocuğunu.
okan bayülgenin kendisini bulduğu program, makinada imayla ya da kısa süre ayırarak anlattığı fikirlerini burda hiç kasmadan germeden rahat rahat aktarıyor, konuklarına anlattırıyor,
beklentilerimi aşmış ve büyük keyif vermiştir,
şimdiye kadar izlediğim kısmıyla ilgili bir iki ufak eleştrim olacak,
öncelikle okanın yapısından da kaynaklandığı üzere çok hızlı geçiyor, konuları çok çabuk değiştiriyor, demet evgarın başı döndü bir ara, makinadaymış gibi davrandı okan ve resmen bozdu hatunu, konuları dağıtmadan ve biraz daha sakin yürüse çok daha sağlam olacak program bir de telefon konukları hiç bir şey katmadı, telefonla konuk bağlayacağına program süresince gelen maillerden işe yarar olanları okusa veya gelen soruları konuklara aktarsa çok daha iyi olacak sanki, hayırlı olsun, yaz geceleri izlenecek bişeyler çıktı.....
okan bayülgen'den türk televizyonlarına örnek bir program daha. 18 yaşında bir genç olarak elimde bir kalem ve defterle izlediğim az sayıdaki televizyon programından biri olmuştur. umarız kısa süreli olmaz.
bir de okan bayülgen sorduğu soruların cevaplarını beklese süper olacak program. soruyu soruyor , daha karşı taraf ağzını açmadan başka soruya geçiyor. bu yüzden karşı taraf kendini öss'de hissediyor.

bunun dışında şahane program. izlenmeli.
dün akşamdan beri kafamı kurcalayan program, yüzde yüz emin olamamakla birlikte evde üç arkadaşla birlikte izlerken, can kıraçın kemal dervişle ilgili bişeyler anlatırken seçim döneminde parti tercihleri esnasında sik gibi ortada kaldı diye bir cümle kurduğunu duydum, diğer iki arkadaş da aynı şekilde duymuş, neyse hayatımın karanlıkta kalan noktalarından biri olacak galiba...
seçmeni bilinçlendiren program.
bayülgen'in jübile proğramıdır. haftanın 5 günü yüzünü göstermesi başka türlü yorumlanamaz herhal.

ekleme: 4 gün "bu sizi ilgilendiriyor" + 1 gün "makina"
osman yağmurdereli nin konuk olduğu, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın en güzel örneğini sergilediği... okan bayülgen siyasi şeysi..
düşük algı düzeyi için popüler politika/siyaset programı.. *
iyi bir televizyonculuk örneği..
18 haziran tarihli programına konuk olan lale mansur'u hayranlıkla izlediğimiz program.
tamam kadın harika bişey; dudakları, saçları hatta yaşının etkisiyle gözlerinin kenarlarında oluşan hafif kırşıklıkları ile bizleri ah vah ettirdi de..
hafifmeşrep bir sanatçı olduğunu zannettiğimiz bu aktrist, gerçek bir solcuymuş bunu öğrendik asıl önemlisi.
sol düşünce'nin militarist ve faşizan söylemlere kayan chp yüzünden hasır altı edilmesinin etkisiyle solculuğu unutmaya başlamışken..
umut verdi bize gelecek açısından.
ironi yok gerçekten takdire şayan.
özellikle osman yağmurdereli katıldığında açıklamaları sayesinde "ahh canım öylemi" gibisinden kafamızda bir oluşum yaratmıştı.

ama okan bayülgeninde orda bir lafı vardırki şukela basılası..Olay bir şehit cenazesinde Osman Yağmurdereliye gösterilen tepkidir ve Okan Bayülgenden o açıklama gelir: "Abi öyle sanıyorumki verilen tepkinin sebebi,katılmış olduğunuz partinin genel başkan ve bakanlarının uygunsuz verdiği beyanatlardır" osman yağmurdereli ee,şey felan desede o lafı yutmuştur
bir türlü yeteri kadar akışkanlık kazanmayan program. yahu konuklarda mı bir şey var, okandan çok mu zıpırlık bekliyoruz çözemedim. ama program kendini izletmiyor. hızlı bir şekilde el kumanda yahut tv paneline gidiyor.
an itibariyle ibrahim tatlıses'i konuk eden program. şenlik var lan!
ntv ekranlarında siyaset sizi ilgilendiriyor sloganı ile haftanın 4 günü 23.30 da yayınlanan program.

programın ilk tanıtımlarını izlediğim zaman gerçekten sevinmiştim. zira tanıtımda okan bayülgen ntv ekranından siyasete giriyor cümlesi çok hoşuma gitmişti ve gerçekten okan bayülgenin siyaset yapacağı düşünmüştüm. radikal bir söylem
sert bir sorgulayıcı tavır beklentisi oluşmuştu benim için. zaten uzun zamandır kendisinden beklentimde bu yöndeydi. lakin programı seyredince hiçde umduğumu bulamadım. okan bayülgen son derece pasif bir şekilde yönetiyordu programı.

siyaseti ve siyasetçileri sorgulayacağı yerde tam aksi bir tutumla nerdeyse siyasilerin kendi reklamlarını yapmalarına izin veriyor. uludağ sözlüğü takip ettiğini söyliyen sayın okan bayülgen bizim senden beklediğimiz bu mu sence..senden beklenen, o programlarında ki eleştirel radikal tavrınla yaklaşman olaylara. adamlar zaten kendi reklamlarını heryerde yapıyorlar. halkı uyutuyorlar, sanki yetmezmiş gibi sende bu olaya çanak tutuyorsun.

güncel örnek: bu akşam konuğu ibrahim tatlıses. genç parti millet vekili adayı. adam yarım saattir yok öss kalkacak, yok harçlar kalkacak ,yok her işsize 350 ytl maaş bağılıyacak diye genç partiyi seçtim diyor. sayın okan bayülgen kendisine peki bunları nasıl yapacak, bunların ülke ekonomisine getireceği külfeti nasıl karşılayacaksınız sorusunu sormuyor. neden ? çünkü ibrahim tatlısesin cevap veremiyeceğini biliyor bu sorulara. yani dediğim gibi çanak tutuyor. bu nasıl siyasete girmek anlamadık.

bu bizi ilgilendirmiyor okan bayülgen kesinlikle ilgilendirmiyor, emin olabilirsin.
okan bayulgen in bu aksam ibrahim tatlises ve sengul ozertan i konuk ettigi program. ayrica program sunucusunun soramadigi! - sormaya cekindigi! sorulari gun yuzune cikarmak isteyen vatandaslara telefonla katilip soru sorma firsati veren program.
(bkz: buyrun)
okan bayulgeni ilk defa beyazlar içinde gördüğüm gülmek için izlediğim fakat ağız kaslarımın hiç ounamamasına rağmen beyin kaslarıma hitab eden ciddiyetli program.
seçim sonrası da devam etmesi gereken program. yoksa (bkz: çocuğumu keserim ulan)
demet evgar konuşurken(!) bütün stüdyonun, izleyicilerin; intahara meyletmesi. "bu hiç de onu ilgilendirmiyormuş"
yeni para makinası.
An itibari ile okan bayulgen'in gereksiz kaprisleri yüzünden seviyesinin yerlerde süründüğü programdır.
hiçde öyle seviyesinin yerlerde süründüğü bir program olmayıp ntv kalitesine okan bayülgen'in başladığı günden beri kendi kalitesinide kattığı programdır , özlem türköne hariç bugüne kadar katılan bütün konuklarda programın kalitesine uygun konuk olmuşlardır .
Okan bayulgen'in sanattan bahsederken özlem türköne'ye "sizin partinizin sanata yaklaşımı nasıl" diye soracakken siyasete yaklaşımı nasıl diye sorduğu programdır oradan da konu cumhurbaşkanlığı seçimine gelmiştir ama bu hatayı kimse fark etmemiştir üstüne üstlük okan ben sanatı sordum konu cumhurbaşkanlığına geldi diye yakınmıştır.