bugün

yapılmasada olan, gereksiz, bi amacı olmayan hede yada hödö
zenci bir arkadaşa "enlarge your penis" konulu mail forward etmek.
bunun bir de müdürü vardır.
(bkz: boş işler müdürü)
aslında dolu işlerdir. boş iş yoktur. boş olsa onun adı iş değildir. başka birşeydir, ama iş değildir.
boş diye de birşey yoktur aslında. boş olan şey başkasına göre dolu olabilir. boşluk göreceli bir kavramdır.
boş iş yapana saygı duymak lazımdır. belki de dünyayı boş oturanlar kurtaracaktır. biz napıyoruz sanki dolu oturup? stres, küfür, yemek, göz kırpmak, çalışmak, ütü yapmak, keşke boş otursam hep ya. oh, kafam ağrımaz.
saatlerce baş bağlamak ile ilgili konuşan bir ülkenin her daim uğraştığı amellerin bütünü.

bilim, uzayın en derinlerini ve maddenin en küçük birimi ile her gün bir dev adım atarken, biz boş işlerle zaman kıyıyoruz, allah'a layık bir kul olalım, cenneti bağlayalım, yeter. kim takar, ilmi, irfanı.

haftanın kulu olun, huriler ve nuriler sizi bekliyor. tartışın boş işleri, konuyu sündüre sündüre, süründüre süründüre hacamat edin, sonra sizin boşbakanınız yeni bir çomak (kendi lafı, ben uydurmadım) bulacaktır, onu tartışırsınız.

vermez ise şunlarla takılın bir süre.

(bkz: her iş yerine bir mescit)
(bkz: namaz tatili)
(bkz: cuma tatili)
(bkz: ücretli hac izni)
(bkz: sakal bırakma yönetmeliği)

(bkz: ellerine çelik çomak verdik oynuyorlar)

haşiye : bu yazıda boş işler üzerine yazılmış bir boş iş ürünü. artık bu kadar, bırakıyorum. ne haliniz varsa görün.
iş iştir.herkese göre değişir. kimine göre boş olan iş kiminin ekmek parasıdır. misal vermek gerekirse kimi para kazanmak için fotoğraf çeker. kiminin ise hobisidir.
biri size büyük bir hevesle bir şeyi anlatırken, söyleyip karşıdakini siktiğiniz tümce, kalıp.
Ortada iş varsa boşluk yoktur iş yoksa boşluk vardır diye yanıtlanası heves kırıcı deyiş.
bu tip işlerin müdürlüğü bile var memleketimde.
içi dolu olmayan işler.
(bkz: boş işler müdürü)
iş olarak yapılan herşey gereksizdir.
çocukluğumdan beri şahsıma yakıştırılan lakabın can alıcı noktası.

(bkz: boş işler müdürü).
(bkz: eh işte veren kişi)
(bkz: fenerbahçe adında siyasi parti kurulması)
hayatımızın her evresinde mevcut olan incir çekirdeğini doldurmayacak cinsten işlerdir..
(bkz: nükleer santral)
(bkz: arkeoloji)
iş olsun diye yapılan ve sıkıntıdan kaynaklanan işler bütünü.

(bkz: kağıt oyunları)
mahmud esad coşan hocamın "boş işler" ile ilgili bir sohbeti vardır yaklaşık 8 dakikalık...
insan bu video yu izledikten sonra bir de peygamber efendimiz ( s.a.v )'in "iki günü eşit olan şiardadır" sözünü hatırladıktan sonra kendine dönüp iç muhasebesini yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8fo8aX3HIBc

* bütün gün sosyal medyada vakit geçirileceğine -buna sözlükler de dahildir- dünya ve ahiret için faydalı işler yapmak çok daha anlamlı ve güzeldir.
Gerçekten de burada olmaktır. Tabi bağımlı olup günlük işlerini aksatacak kadar iradesiz olmak kişisel bir sorun ve çocukça bir şey ama boş vakitte bile buraya girmekten daha dolu şeyler yapılabilir. O yüzden tekrar burası:d
0 faktöriyele 1 değeri vermek.