bugün

erkek adama birisi kufredicek siz de arkanizi donup gitceksiniz oyle mi, kariniza kiziniza laf aticaklar siz de gelecegimi kurtaricam diye korkak tavuk gibi kacicaksiniz. 21. yuzyil erkegine bak. aslan ceddim bu erkek (gay erkek)leri gorse kahirdan kalp krizmasi gecirirdi.
Öfkeyle kalkan zararla oturur bunu sakın unutmayın. O belinde taşıdığınız mantar tabancası değil. 1 dakikalık erkeklik 10 yıl karılık yaptırır mapus damında.
Sinirlendiğim zaman kafamdan en vahşi olanı biyonik gözü dönmüş evcil hayvan geçer f-16 gibi olacak.
Olmaz, olmamalıdır. Herkesin eline silah veren ABD bak ne hale geldi. ipini koparan okulu basıyor. Hatta silahı kısıtlama kanunu ile standart emniyet güçlerine verilmeli.
Silahlı kötü bir adamı durdurabilecek tek şey silahlı iyi bir adamdır.

Hepsi Ruhsatlı 10 tane silahım var, bunların 2 tanesini yaklaşık 20 yıldır üzerimde taşıyorum, şimdiye kadar bana silah çekmediği veya toplum için ölümcül bir tehlike oluşturmadığı sürece kimseye silah çekmedim, ateş etmedim. Balkondan havaya ateş açmadım, trafikte kimse bana küfretti diye elim belime gitmedi veya saçma sapan başka birşey yapmadım.

Zaten yapmam da mümkün değil, silahlarımı alırlar ve işimden olurum, ancak silahlı kötü kişilerin böyle bir kaygısı yok, la bu adamlar defalarca silahlı suça karışmış kişiler.

O yüzden kendinizi korumak için yasal ve ruhsatlı olmak şartıyla mutlaka silah taşıyın.
Asla ve asla.. çocukların kurcalama huyu oluyor, sonra bir ömür ağlamak var işin ucunda.. güvenlik görevlileri vb. Bir yana, bir insanın erkek olmak için silah sahibi olmaya ihtiyacı yoktur bana göre.. insanın karısı ya da çocuğu “ben bugün bir b.k yedim ama hayırlısı” dediğinde, sakince “anlat bakalım” diyebilen adam, evinde tankı olan adamdan daha erkektir.
Sığınmacı sayısının dahada artacağını düşünür ve kamu güvenliğini gerekçe gösterirsek bence her Türk vatandaşının edinmesi gereken ihtiyaçtır.
Bir keresinde gece yolda kendim gidiyordum. Hiç tanımadığım biri yanımdan yüksek sesle orosbu çocuğu diye geçti. Şaştım. Etrafta da kimse yok. Şimdi bunla kavga etsem bıçak mıçak çeker diye düşündüm bende de biber gazı vardı arkasından yaklaşıp bakar mısın dedim baktığında verdim biber gazını ardından sağlam bir yumruk geçirdim tökezleyip yere düştü sonra yerden kalkamasın diye iyice biber gazı daha sıktım. Sonra koşa koşa gittim oradan. Memlekette öyle çok orosbu çocuğu var ki...
ahlaklıların ahlaksızlar kadar cesur olmadığı, eğitimli ve kültürlü insanların kendi kıçından korktukları ülkelerde kan gölüne sebep olur herkesin rahatlıkla silah taşıyabilme, bulundurabilme hakkı.

böyle bi durumda gidip silah edinecek kişi itüde okuyan sadıksu değil, türk dizileri fetişisti çukur fanatiği sadullah olacak.

tabii bi yandan da hırsızın teki gelip hiçbir şey olmayacağını bildiğinden ötürü senin it gibi çalışıp boğazından kısarak aldığın eşyaları kendi malı gibi görebiliyor.

iki ucu boklu deynek. fakat yine de her şeye rağmen bireysel silahlanmayı konuşmamıza daha çooook var.
hiç de gerekmez. hepimiz normal bir şekilde anonim olarak yaşıyoruz. biri sıksa bizde silah olsa ne olur. rahat olmak lazım hayatta. ünlülerin bile koruması olmayabiliyor bazen. suçlu değilse biri kimse ona bir şey yapmaz.
kesinlikle devlet kurumları harç silah bulunduranlar en az 20 yıl hapisle cezalandırılmalıdır...
bu konuda çok kararsızım. hak hukuk yok memlekette ve etraf deli kaynıyor.
öbür taraftan da her taraf afgan suriyeli paki dolu, kimin ne bok olduğu belli değil.
ülkemizde en gerekli olan uygulamalardan, karşınıza silahlı sizi öldürücek biri çıkacak ve siz eliniz bomboş hiçbir şekilde kendinizi savunamayacaksınız o anda ölüceksiniz,bazı şeyleri ďüşünün.
Zaten kanun dışı silahlanma var.
bireysel silahlanmadan öte bilinçli silahlanma gerekli.
Yani ben bazı insanların oy bile verebilecek yeterliliğe sahip olmadığını düşünüyorum. böyle bir yeterliliğe bile sahip olmadığını düşündüğüm toplumun kesinlikle bireysel silahlanması taraftarı olmayacağımıda söyleyebilirim.
Neden gerekli olsun ki? Tamam belki kötü bir devirdeyiz ama bu herkesin silahlanmasını gerektirmez. Ayrıca eğer herkes silahlanırsa ülkemizdeki suç ve cinayet oranı ciddi bir artışa geçer. Bundan dolayı bireysel silahlanmanın gerekli olmadığını düşünüyorum.
Sizlerin anlamakta güçlük çektiği şey şu şu anda ülkede illegal bir şekilde silahlanma var zaten ve bu silahla suç işlendiğinde suçluların bulunması çok zor oluyor. Ama legal yoldan olursa gerekli delilleri toplama şansınız fazla oluyor. Ruhsatsız silah kullanan kişiler sizin canınıza kastettiği zaman ona karşı elinizde bir koz olmalı ama elinde silaha güvenip onu ilk fırsatta kullanmaya çalışmamaları için de cezaların caydırıcılığı artmalı.
Türkiye de evet, kanada avrupa avustralya gibi yerlerde hayır.
silahlanmak ülkemizde serbesttir. piyasadaki ürünlerden istediğinizi alır ve kullanırsınız, kimse bir şey demez, diyemez.

sadece şu var; üstünüzde gezdiremezsiniz. bunun için taşıma ruhsatı gerekir.

yani isteyen herkes zaten silaha ulaşabiliyor burada önemli olan şey adalet var mı? birisi kasten cinayet işlediğinde kendisi de peşinden gönderilecek mi?

bu yoksa zaten muz cumhuriyetisindir.

velhasıl kelam isteyen silah buluyor, isteyen adam öldürüyor, işkence yapıyor falan, mevzu adalettir, devletin silahı varsa milletin de olmalı çünkü suçlular silahlı ve ülkede 250 kişiye bir polis düşüyor.
amerikada var var da... onlarda 150-200 yıldır anayasaları icabı var. yarın bir gün yönetim de yoldan çıkarsa halk kendini savunabilsin diye düşünülmüş.

o yüzden orada silah sahibi olmanın getirdiği bir gelenek var, yani insanlar alışık ve nerede nasıl kullanırsa ceza yer veya yemez çok iyi bilir.

evde silah bulunduğu tabelasını koymadan eve giren bıçaklı hırsızı bile yasal silahınla vurduğunda bile suçu var...

burada boku çıkar. insanın eli kolay gidiyor beline bir silahın varsa.
Bu ulkede millet zaten birbirini oldurmeye yer ariyor. Bir de bireysel silahlanma tesvik edilirse cinayet, kadin cinayeti oranlari uc dort Katina cikar.
bu kadar psikopat malın yaşadığı bir ülkede silaha erişimi kolaylaştırmak bir tek onların daha fazla can yakmasına sebep olur.

bunu desteklemeyi bırak gündeme getirip tartışmak bile tehlikeli.
bireysel silahlanma buraya gelirse amerikadan beter olur olaylar. trafik kazalarında giden canlardan çok, trafikte tartışıp öldürülen insan sayısı daha fazla olur. zaten memlekette herkes gergin aq.
Cevap verilmeden önce ülkenin durumu ve kültürü göz önüne alınmalıdır. Türkiye' de eğer bireysel silahlanmanın önü açılacaksa önce genel eğitim düzeyinin artması, sonra silah hakkında bilinçlenme gerekir. Türk insanının dizlerin de etkisiyle her durumda silah çekme hevesi yüzünden 3-4 yumruk 1-2 moraran yer ile bitecek kavga cinayete kadar gidebilir.