bugün

Bir Türk dünyaya bedeldir.
kendi arkadaşlarını bin kürde değişmeyeceğini söyleyenleri bize gösteren durum.
Değildir diyenin 47 kromozomu var heralde.
Zombi ibneler.
bir türk bir kürte eşittir bunun aksini düşünen insan değildir.
Matematiğine sokayımdır. Kürt hiçbir zaman türkle eşit olmamıştır. Her zaman ayrıcalıkları vardır. Şimdi elektirikten girip kaçakçılıktan çıkacam vergi olayına hiç girmeden de vaktim yoktur, zira herkes herşeyi zaten bilmektedir.
türk koca bir milletin adıdır, kürt ise milletin küçük bir parçası. bu yüzden eşit olamaz.
türkiye cumhuriyeti kimliği olan herkes türktür. bu ırk adı olan türk değildir. tıpkı amerika da yaşayan ispanyolların kendini amerikan tanıtması gibidir. kürtseniz kürtsünüz tamam ama tc kimliğiniz varsa türküm deyin bu ayrılık bitsin. kürtlerin adanaları lahmacunları hep favorim olmuştur. kardeşlerim benim.
--spoiler--
2 kürt 7 türk'e eşitse, 1 laz kaç rum eder?
--spoiler--

insan lan bu insan. hepiniz sıfıra eşitsiniz amuğa koduklarım. ben x olayım, beni yalnız bırakın lan. lütfen. sıçıcam sizin beyinlerinize yoksa şuan pablo emenike..
Yazık be, yazık harbiden. Kürtleri sevmezsin de, iki üç entry uğruna insanları bu kadar zedelemeye, kırmaya değer mi? Ayıp hakikaten ayıp. Troll bekliyordum sözlükte ama bu kadarını da beklemiyordum. Ayıp, inanın insanı türk pasaportu taşıyor olmasından nefret eder hale getiriyorsunuz, insanımsı şeyler, asalaklar.

Bir Türk, bir ingiliz, bir çerkez, bir alman, bir kürdün değeri aynıdır, aksini iddia eden ırkçıdır, adidir. Başlıkta da adı geçmekte olan ırklar; dini, dili, rengi gözetmeksizin insandır. Türklerin de iyileri vardır, şerefsizleri de vardır, ki görüyoruz her an hatta sayfayı yukarı doğru kaydırın, bol bol göreceksiniz, kürtlerin de iyileri vardır. kötüleri de vardır, özerklik istiyenler buna dahildir. Ayrımcılık yapmak adamlık değildir, önemli olan kafanın içindekine odaklanmaktır. Eğer bana milletimden dolayı taa dünyanın diğer ucunda ayrımcılık yapılmıyorsa, ben de türk ve kürdün, alman ve rusun ayrımcılığına izin veremem, kusura bakmayın, çok iyiyim demiyorum ama bu kadar da adi değilim, ailemden bu tarz bir davranış ve terbiye görmedim, almadım.

aksini iddia edenlerin insanlığından, kendi deyimleriyle "iki bacağının arasında taşıdığı şeyden" şüphe duyarım.
ne yazık ki değildir. tıpkı bir kadınla bir erkeğin, bir homoseksüelle bir heteroseksüelin eşit olması gerektiği gibi bir türk ile bir kürt de eşit olmalıdır. orwell'in de dediği 'tüm hayvanlar eşittir ama bazıları daha eşittir'.
haklı bulduğum bir sözdür.

çünkü kürtler yanlış eğitimden doğan bir namertlik içindeler. yanlış eğitim türk-kürt farketmeksizin namertliğe alıştırır. bir türk nasıl ki dünyaya bedelse, bir kürt de aynen öyledir. yeter ki yanlış eğitilmesin!
insanım, türk olarak doğduğum için doğuştan haklıyım, problem yok yani. türk ile k*rt eşit olamaz, bunu bil ve rahat ol.
Insan olanlari icin boyle bir esitligi belirtmeye bile gerek yok.insanliktan nasibini almayanlari kimle esitlerseniz esitleyin.agac,odun,dag,tas,camur farketmez.
bir türk olarak haklı bulduğum önermedir.

değildir diyen ibne bi siktir git çay koy ya, tümevarımcı pezevenk.
eşittir bir iskoçyalıdır aynı zamanda.
doğrudur efendim. "insanın insana üstünlüğü ancak takva iledir."

eksi ile gelen edit: eksin sikimde değil de neyini eksiledin merak ettim, yavşak.
Eşitliğin hangi konudan bahsettiği bilincine varmak gerek. Dini olarak herkez eşit. insani olarak tüm insanların evrensel sabit hakları vardır eşittir. Hukuksal anlamda eşitlik zaten ırklar arası bir kavram değil siyasi ve maddi gücü olan daha avantajlı. E ne kaldı geriye kültürel, sosyal, ekonomik ve siyasi eşitlikler kaldı. Ekonomik olarak bunu ırksal alanlara vurmaktan çok coğrafi alanlardaki istihdam eşitsizliğine vurmalı. Kürtlerin yaşadığı bölgelerdeki iş imkanları coğrafi koşulları ve sabit olmayan istikrar yüzünden azdır mali açıdan bir dengesizlik vardır. Siyasi olarak eşitsizliğin olduğunada inanmıyorum en azından olan bir eşitsizliği kürtler zaman içinde domine edebilmiş siyasi arenada kendilerini bir şekilde kabul ettirmiştir. Eşitsizlik aslında hiç birisinde değil kendi beynimizde sanırım. Başlık bile beynimizde eşitsizliği açıklamaya yetiyor bir kürt bir türke eşittir hayır kardeşim hepimiz eşitiz. Senin benden daha avantajlı olduğun yerlermi var? Sistemin eşitsizliği bu senin yada benim değil.
insanların tümü eşittir milletlerin önemi yoktur.
(bkz: bir insan bir insana eşittir)

burda insan kelimesinin anlattıkları önemlidir...
bir türk elbette bir kürde eşittir. lakin bir türk veya herhangi bir ırktan bir insan asla sırrı sakık'a eşit olamaz.
eşitlik nedir kardeş? sanal kavramlar dışında hiç bir şey, hatta aynı elementin iki atomu bile en azından uzayda farklı yer kapladıkları için eşit değildir. değil ki bir türk kürte eşit olsun. hatta bir türk bile bir başka türke eşit değildir. ancak kafa bulandıran bu çeşit önermeler faşizan bir düşünce yapısına eşit olabilir.
Eşit olsaydı bir kürt hamile kaldığında 15-20 çocuk doğurmazdı.

Demek ki öyle dengeleniyor.
Yanlıştır. Doğrusu bütün insanlar eşittir olmalı.
yanlış biliyorsunuz bir 'türk' dünyaya bedeldir.
kanun karşısında doğru önerme.