bugün

entry'ler (1154)

yazarların bugünkü mutluluk sebebi

Şu an burda olup saga sola bakınıyor olusum. Eski tanıdıkları arar gibi, okur gibi yapısım. Dudaklarımda yarım bir tebessüm, biraz nostalji.. iki yıla yakındır gelmeyisim. evet bu güzel duygular sona ermeden kaçayım ben diycem de sanki temizlenmiş gibi sol frame.

bana para ver lan diyen suriyeli piç

Dusundum baslik sahibini tanimlayacak kelime bulamadim.o derece tiksindim yemin ederim.

cemal süreya

en ünlü mısralarını aragon dan yurutmuş. hem sadece bu da değil, daha bir çokları da yürütmüş. murat bardakçı dedi az önce.
çizdim oynamıyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

Itiraf ediyorum senden utaniyorum sozluk.kirkyilda bir bi gireyim biraz nostalji filan yapayim iki entry okuyayim diyorum bi bakiyorum dagitmissin herbiryerini seviye meviye hak getire amman kimseler farketmeden beni kacayim moduna sokuyorsun insani.ayip be ayip adam ol az.

mutlu olamayacak insanlar

Herkes mutlu olur hayatinin bir veya bir kac yerinde,saatinde,aninda ne dersen de artik.olur yani.binaenaleyh yok boyle genelleme.

kemal kılıçdaroğlu

Herkesi kendi gibi sanan saf.en son bir dikizci oldugunu ifsa etmis sanirim.

bir türk bir kürte eşittir

Insan olanlari icin boyle bir esitligi belirtmeye bile gerek yok.insanliktan nasibini almayanlari kimle esitlerseniz esitleyin.agac,odun,dag,tas,camur farketmez.

şiirlerin en can alıcı mısraları

De ki bulunur elbet, iyi bir hal uzre kaybolan kisi...

sigara içmeyenin gözünden bir sigara içen

(bkz: sigara içenler sabun yapılsın) *

uludağ sözlük

altına yapıp üstüne oturan insanlar toplulugunu barındıran sözlük. entrylerın çogunluğu böyle bir intiba bırakıyor maalesef. temizlik şart abiler.

sigara içmeyenin gözünden bir sigara içen

(bkz: sıgara içenler de yazabilecek mi)

yılmaz özdil

Bir cok seye sahip bir yazar. Sevimsiz bir uslup, sevimsiz fikirler, sevimsiz at gozlukleri...

balyancho

yazdıkları, tavrı, duruşu, tecrübesi, olaylara bakış acısı, hassasiyeti ne bileyim her şeyi ile bambaşka bir zat ı muhterem. sanki buralara ait degil, cok fazla biri gibi *.* *

murat menteş

"Belki" dünyasında,
"Keşke" kokan havayı solurken,
"iyi ki" dediğimiz bir imanımız var,
- Çok şükür..

m.menteş

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitap isimleri

(bkz: hayvan çiftliği)

bütün kitaplar eşittir;ama bazı kitaplar öbürlerinden daha eşittir.

hayat ve ölüm arasındaki

(bkz: nehir)

her sorunda çözüm olarak sigara yakan insan

(bkz: çözüm olarak değil iç çekiş olarak diyeceksin)

birhan keskin

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...

irem

cennet bahçesinden bir bahçe demek irem. benim için ayrıca güzel mi güzel, melek mi melek bir can, hayatımın anlamı. nice mutlu yıllara inşallah...

kadınlara laf edince atlayan sözlük kezbanı

(bkz: kezban uludağ da)