bugün

Hayatında, adalet sarayının önünden hiç geçmemiş, dilekçe bile hazırlayamayacak olan tiplerin Bonusu.
Küçükken de seni babana şikayet ederim derlerdi bunlar.

Bazen hafta sonu denk geliyor. "Bugün mahkeme kapalı pazartesi verirsin" diyip geçiyorum.
sapıklık yapan numara sahiplerine savurulan, gayet de başarılı olan fix tehdit cümlesi.
şu sıralar sözlükte terör estiren bir teröristin sıklıkla kullandığı ifade.

önce katil olacam, asacam, kesecemle başlayan içi boş tehditler, sora sora savcılığa verecem, dava açacama döndü.

dava dilekçeleri de hazırmış, mahkemede hesaplaşacakmış herkesle. bugün yarın basıyomuş polis evleri.

önüne gelene küfreden bu klavye delikanlısının yeni macarelarını heyecanla bekliyoruz...
tehtid unsuru olma sebebi; söylenince yediği nanelerin ortaya çıkmasına yusuf yusuf olacak insanları köşeye sıkıştırmaktır.*
mantıklı bir tehdittir.

sakın bu tehdite karşılık sanal ortamlarda yahut mesajlaşmalara da küfürlü bir söz ile karşılık vermeyin. hayır yani sizin için iyiliğiniz için diyorum. o verilen savcılıklardaki savcı var ya, ebenizi siker illeam. tazminatla falan uğraşmayın. ille de giderli bir laf sokacaksanız, yolun açık olsun falan deyin. bir de geri adım atmayın lan.. misal tartıştığınız kişinin evini biliyorsanız polisi arayın, yalan ihbarda bulunun. ahlak polisleri gelsin amk. en azından ev sahibi huylanır.

bir de numarası falan varsa sitelere dağıtabilirsiniz..

evet, çok kötü bir insanım. beni bu hale siz gettirdiniz lan!
devletin temel organları elinde olan parti kişisidir.
(bkz: devletin organları)
çok istisnai olarak kullanmışlığım var ama devamında da "hukukçu olduğum için avukat tutmama da gerek yok ayrıca, benim için zevkli bir iş olacak" diyorum.
(bkz: melih gökçek)

http://galeri.uludagsozlu...-g%C3%B6k%C3%A7ek-460941/ *
söylenen kişinin cehaletini de açıkça belli eden tehdit cümlesi. savcılık da neresiymiş. savcı yetiştiren bir kurum mu?
telefon sapıklarına sarf edilen alışılagelmiş cümle. ne desin, "seni öcülere veririm, kulağından tavana asar" mı.
bir tehdit cümlesi değildir. hakkın kullanılması olarak geçer. (bkz: ceza genel hukuku)
(bkz: izzet özgenç)
görsel
oldukça etkili bir tehdittir. yaptırımı da beklenenden ağır olabilir.
4-5 tane savcı müşterim var, geçen birine söyledim indirim isteyince geyikten adam yarım saat kendine gelemedi tırstım lan sözlük...
korkak insanların cümlesidir. tamam hukuk adalet iyidir ama, her şeyi de hukuk tan bekleyemeyiz, gidersin ağzını burnunu arabasının evinin camını indirirsin, ha verebilir savcılığa tabi, ama sen bu eylemleri yapmış olursun.
genelde babası, dayısı, en kötü ihtimalle amcası savcı olanların sıkça kullandığı cümle. *

edit: "ihtimalle" sözcüğü eklendi, yanlış anlaşılmalar önlendi.
oğlu-kızı hukuk okuyan avukat olan korkan insan beyaanı.
adam öldürenin en çok on senede çıktığı memlekette çok da geçerli bir tehdit değildir.
uyumayan çocuklara da söylenmesi gereken cümle.
ortada adli bir olay yoksa tehdit olarak algılanmamalıdır, şikayet için savcılıkların bulunması devletin devlet olmasının gereğidir.
Kişinin korkaklık veya psikopatlık durumuna göre işe yaraması değişecek olan cümle . Bir karakol amiri ile muhabbetimiz esnasında söylediği sözler aklımda da ,
Ulan herifi savcılığa götürüyorum , evraklarını teslim edip geri dönecem , bir bakıyorum herifle kapıda karşılaşıyoruz , adam benden önce çıkmış dışarı .
Caresiz kalanlarin savunma mekanizmasi. Etki tepki seklinde 14 davam var hicbirine gitmedigim. gercegi mahkemeler artik sanal ortamlardaki tacizden bikmislar sanirim ki ilgilenmiyorlar.