bugün

hani televizyonlarda pek sık rastladığımız bioder tüy dökücü kremin firmasının piyasa sürmüş olduğu şampuan we serumdan oluşan saç bakım kompleksi. saç dökülmesi problemleri olanlar için hazırlanmış, istanbul üniversitesi tıp fakültesi dermatoloji bölümü tarafından etkinliği onaylanmıştır.
alıp da kullanmama rağmen, verdiğim 24 ytl'lik şampuan parasına yanmamdan başka bir b.ka yaramayan, saçı sertleştirip, kalın gibi gözüktürüp de, saç dökülmesini de kesinlikle frenlemeyen, para çuvallama işi.. ecrübeyle sabit olunup, kesinlikle tavsiye edilmez, ayrıca şampuanın paketi açıldığında da yanında promosyon olarak ''tüy dökücü krem'' çıkmış, dumurlardan dumurlara hasıl olmama neden olmuştur.
"saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm" sloganıyla piyasaya iddialı bir giriş yapan ve bu söylemle beklentileri fazlasıyla yukselten ürün.

reklamlarda bu ürünün; "ikinci ayın sonunda katilimcilarin %90'inda saç dökülmesini önlediği, %80'inde de saç miktarında artişa sebep olduğu" söylenmektedir.

bu ürün aslında 24 adet 6 ml'lik ampulden oluşmaktadır. bununla birlikte, aynı isme sahip şampuanı kullanmanın da sonuca olumlu etki yapacağı belirtilmektedir. tabi halkımız genellikle ucuz olduğu için sadece şampuanı satın almakta, asıl ürün olan ampulleri tercih etmemektedir. bu durumda olumlu bir sonuç beklemek de pek tabii olarak gereksiz bir beklentiden oteye gecemeyecektir.

24 adet ampulden oluşan asıl ürünü aldığınızda, 3 aşamadan oluşan özel bir bakım programı da kutu ile birlikte size verilmektedir. kutunun içinden çikan bu program, her şeyden önce hayallerinizin yıkılmasına sebep olmakta ve tam verim alinabilmesi için 2 kez daha aynı parayı domalmanız gerektiğini söylemektedir.zira bu tedavi (ya da her neyse işte) toplamda 3 kutunun tüketilmesine dayanan 3 kurden oluşmakatdir. her şeye rağmen umutla başlanır kürlere.

birinci kür, "yoğun kür" olarak adlandirilmaktadir bu programda.
gün aşırı 1 ampulun kullanıldığı bu kür sonunda -guya- saç dökülmesinde gerileme ve saçin kalitesinde ciddi bir artiş gözlemlenir. (bu kür ilk kutunun bitmesi ile sonlanır.)

ikinci kür, "destekleyici kür"dür.
bu kür boyunca haftada iki ampul kullanılır. bu kürün sonunda da -guya- saç dökülmesi engellenir. saçlar hacim ve parlaklık kazanır. ufak tuy seklinde yeni saç oluşumu gözlemlenir. (bu kür de ikinci kutu bitene kadar sürdürülür.)

üçüncü kür (nam-ı diger "tamamlayıcı kür") uygulanırken de haftada bir adet ampul kullanılır.
üçüncü ve son kutunun da bitmesi ile bütün kürler tamamlanmiş olur.

sonuç olarak firma, daha yolun basinda 3 kutuluk satişi garantilemiş olur.

kellik tehlikesiyle yuz yuze kalmiş olan zavallı bunye de "denize düşen yilana sarilir" mantiğiyla son bir umut, dayanır bioxcin'e. yediğinden içtiğinden kesip buna yatirir parayı. kel kalmaktansa "300 küsür milyon lira"yı (300 küsür ytl diyelim) takir takir öder. ama sonuc hiç bir zaman için kesinlikle garanti değildir!!!

zira istanbul üniversitesi tıp fakultesi dermotoloji anabilim dalinda yapılan klinik deneylere katilan o serefsiz deneklerin saci, sizinkilere hiç de benzememektedir. heriflerde (reklamlara göre) rapunzel misali saç çıkarken, sizde tık yoktur. tabi olan olmuştur. giden paralara yanılır, agitlar yakılır.

sonuç olarak şahsi kanaatim: çatır çatır yiyin efenim o parayı. 300 milyona (pardon ytl) gidin sevgilinizi dişari çikartin, eğlenin, eğlendirin.

olmadi mi? siz de mi benim gibi sapsınız? karton karton sigara alın yıgın kenara. yıllık stok yapın. ne biliyim takılın işte kafanıza göre.

yazarın notu: şimdi merak eden olabilir tabi. acaba bu herif kullandı mi bu bioxcin denen mereti diye? evet efendim. birinci kürü bitirdim. yetmedi arkasından gittim bir kutu daha aldım ve ikinci küre geçtim. şu an onu da yarılamiş bulunuyorum. sonuç mu? o eczane camlarındaki bioxcin reklamında poz veren kabak kafalı herifle yarişacak durumdayim artik. belki de psikolojiktir. kim bilir???
(bkz: uludagsözlükteki keller)
alakasiz bir biçimde, internet sitesine ulaşmaya calişirken; site yayınının durdurulduğunu gördüğüm ürün. zannedersem bi boka yaramadiğini gören firma yetkilileri, butun parayı alip yurt dişina kaçti.
demişti dersiniz.
(bkz: priorin)
saç çıkarttığı iddia edilen, pakmaya, sarmısak, zeytinyağı ve yumurtadan oluşan karışım, ya da bu karışımın kokusuna tahammül edilemiyorsa denenebilecek Bepanthen ampullerin alternatifi olan ürün. Piyasada yeni yeni gözlenmektedir, işin içinde bir üçkağıt olup olmadığı 3-6 ay süre ile kullananların aldığı sonuçlara göre belirlenecektir.
kokusu hoş, işe yararlığı ise yüzdelik dilimlere girebilmekle ilgili olan, satışları türkiye'de bir anda patlayan şampuan. yav bir de hatırlamışken: (bkz: şampuanlar ligi)
ampulleri* 89 ytl, şampuanları 24 ytl olan saç bakım hedesi.
sözlük aracılığıyla inancım kalmayan saç bakım seti. kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ve dökülme durdu. gel görki ürün için en iyi reklam müşterisidir sözünün doğruluğu yüzünden bir hüzün kapladı içimi. tedavi olmak için tedaviye inanmak lazım sözüyle kendimi avutmaya devam edecek olmama neden olacak saç bakım seti. kılda keramet olsa makatta çıkmazdı sözüyle isyan eder giderim.
restorex isimli rakibi çıkmı$ saç bakım setidir.restorex fiyatı bakımından daha ucuz* ve söylendiğine göre saç çıkarma oranı daha fazlaymış**reklamının sadece saç analiz testleri ile yapılmasının sebebi doktorların reçete olarak yazmalarıymı$.ben analizci ablanın yalancısıyım.

(bkz: restorex)
üzerindeki uyarı çok ilginçtir ' vücudunuzun başka yerlerine temas ettirmeyin! istenmeyen tüylenmelere neden olabilir. ''
dolandırıcıların daniskasıdır bunlar. zaaflardan para kazanırlar.
yalan üründür, bunun yerine kaliteli zeytinyağı sabunuyla saç dokulmesi hususunda daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.*
kullanan arkadaşlarımda işe yaradığını gördüğüm,bunun üzerine kendim de kullanmaya başladığım ürün.
şampuanı 22.5 YTL olarak eczanelerde bulunur. ama ilk iki ay işe yarar gibi olur sonra aynen devam.
amcamın oğlunun kullandığı ürün.

şimdi amcamın oğlu benim ergenlik çağlarından önce ergenlikten tahmin ettiğimiz sinir stres gibi bir şeyler yaşadı. o kadar sinirli birisi haline geldi ki saçları dökülmeye başladı. doktora götürdük

- ergenlik başlangıcı bu. fazla üstüne gitmeyin daha fazla ilerlerse bi doktora gösterin.

dedi. inanamadık, helal olsun dedik. doktor dediği psikiyatrist. kendine güvenmediğinden değil. herneyse efendim, dökülmeler ve stres hala devam. lan dedik böyle olmaz bu. bi koşu psikiyatriste gittik. harbiden koştuk yalnız. arabamız yok bizim, ikincisi zaten yakın yerdeydi. ama neden koştuğumuzu bilmiyorum. anlattık doktor hanıma, o da

- ergenlikten dolayıdır, olur böyle. ilerlerse doktora götürün.

dedi. hay sokayım böyle işe, noluyo *mına koyayım derken, televizyonda bioxcin denilen saç dökmelerine karşı ilacı gördüm. hemen söyledim amcama.

- tamam onu deneyelim yoksa çocuk kel kalcak yavv

dedi o da. denedik bir süre, 2 hafta sonra kıllanma başladı amcamın oğlunda ama kafasında değil, kafasında da göz, kulak olan kafasında değil. çocuğun pipisi, daşaa kıllanıyodu. sonra

- lan ne salağız yav, ergenlikte ya bu..!?

dedik. 2 ay geçti hala normal kafada kıllanma yok.

şuan amcamın oğlu kel benim. hala ''olur öyle'' diye o doktordan o doktora gönderip duruyorlar.

ama çoğu kişide iyi olan bir ilaç, bu ilaç. bizim amcaoğlunda bozukluk var, yoksa tavsiye ederim.
sürekli olarak kaşınmaya neden olan şampuan.
genetik saç dökülmesine karşı işe yaramayan ilaçtır.
mevsimsel yada strese bağlı dökülmeler için birebirdir yalnız. birde ilaç depolarından daha ucuza bulmak mümkün, eczanede ampül+şampuan 100ytlnin üzerine çıkmakta, birde işe yaramazsa tam sinir bozar daha beter saç döker. kullanmaya başlamadan önce 2 kez düşünün derim.
sloganı " saçlarınız dökülmesin " olan ilaçtır.
yalnizca placebo etkisiyle sac dokulmesini onledigini dusundugum urun.
baslarda dokulmuyor gibi geldi ama.. nerde yapiyorsam artik hatayi ben, ayni ivmeyle dokulmeye devam simdi.
bi de bunu deneyeyim demekten kendini alamadıgın ve gidip 24 ytl para bayıldıgın şampuan türüdür.nedense sonuç digerleriyle aynıdır..*
ancak bir hastalık, stress veya ona benzer dış etmenler sebebi ile saçları dökülen bireyler için işe yarayabilecek olan üründür, babası dayısı amcası vs zaten kel olan birisinin bundan kurtuluşu neredeyse imkansız olduğundan ve bu şampuan ve ilaç kürünün de o kişinin tüm hücrelerine yayılmış doğuştan gelen genetik şifreyi değiştiremeyeceğinden işe yaramayacak olan üründür.
ailesinde bir tane bile kel olmayan, aslında kendisi de kel olmayan* insanlar kullandığında da zerre işe yaramayan üründür. zaten erkek tipi kellik için geliştirilmiş olup xx kromozomlularda hiçbir olumlu etki yaratmamaktadır. hatta paranızı çöpe attığınız için olumsuz etki bile yaratabilir.

ayrıca oturup içsen belki bi 4-5 cm boy uzatabilecek zengin maddelerden oluşmasına rağmen saça dışarıdan uygulandığı ve köküne tam ulaşamadığı için de yeterince etkili olamamaktadır. ha hem içerden alınıp hem daha pahalı olanını da gördük, o da bi işe yaramıyor.

(bkz: pantogar)*

edit: hşşt olm sakın içmeye kalkmayın uzıycam diye. ölürsünüz mölürsünüz sonra.*
ikisi de aynı firmaya ait bioxcin 20 lira civarında satılırken bioblas 8 ytl'ye satılır.bunun sebebi birinin kozmetik mağazalar aracılığı ile diğerinin ise sadece eczanelerde satılıyor olmasıdır.
Her şampuanda olduğu gibi her saçta farklı etki gösteren ve Safranbolu gibi küçük yerlerde 24 liraya satılan şampuan. Örneğin bir arkadaşımda saç çoğalması gözlemlendiği gibi şahsım üstünde saçta 3 ay sonunda, sevgi b.ku haline getiren bir uzama görülmüştür.
Etkisini 8. aydan sonra göstermektedir. Saçının rengini yıllar içinde mavi, yeşil, kırmızı, siyah, tekrar kırmızı ve tekrar siyah yapan bayanlar için başka bir yolu yoktur. Ya kazıtacaklardır, ya da bioxcin kullanılacaktır.
Baylarda ise; saç dökülmesinin sebebi genlerse, denilecek bir şey bulunamamakla birlikte, başa sürülmesi için merhem üretimine geçilmesi tavsiye edilir.