bugün

(bkz: carmageddon)
hiç bilgisayarım olmadı lan. duygulandım.
Crazy taxi. Benim için yüklemişlerdi. Benim yaptığım ise silkroad online.
Need for speed 2002 ile fifa 2002.
nba2k14 ve fifa 14.
1 saat arayla iki oyunu aynı gün yüklemiştim.
hislerimi bu parçayla anlatmak istiyorum. https://youtu.be/_5S6GXfahvo
(bkz: midtown madness)
FIFA 06...
Yıl 2004, Max Payne. Ondan sonra da Nfa Undrrground 1 ve Fifa 2005 ve Delta force Land Warrior. Çok özledim o yılları.
Test drive 5.
Dxball.
wolfenstein 1.
need for speed underground. ahh bee sigara içmiyorum ama bu yaktırır.
(bkz: gta vice city)
görsel
need for speed çıkmıştı o zaman tabi bilgisayar çöp, takıla takıla oynamıştım arcade oyunu hhahha. mazi içimde yara. ama geçen günler indirip bitirdim.
(bkz: prince of persia) dünyanın ilk platform oyunudur aynı zamanda. kendine has mistik atmosferi ve zeka gerektiren bulmacalarıyla, günümüzde bile oynamaya değer bir kilometre taşıdır.
cm 03/04.

o zaman 6.siniftayim, bi sinavda okul 1.si oldum diye babam tuttu bilgisayarciya götürdü, gittik konuştuk pazarlık yaptık falan bi bilgisayar toplattık.

bu cm yi ben bizim arkadasin pcde görmüştüm, ikimiz de galatasarayliydik ama pc onun olunca ben Galatasaray'ı secmezdim o seçerdi, ben de gider renkleri hosuma gidiyor diye Gençlerbirliğini alirdim. gavat bi keresinde toledo savaşını ben kazandim diye sinirlenip pcye reset atmıştı amk, sonra benim verdiğim maaşın 2 katını verdi savaşı o kazandı. öyle travmalardan geçtim yani, o ibne toledoyla oynarken ben edersonla falan oynadim.

o yüzden ilk cm 03/04 kurmuştum bilgisayarıma, gittim galatasarayin patronu oldum nice kupalar aldim.

6.sinifta, daha ilk 31 ini bile çekmemiş bir çocukken başlayan cm 03/04 serüvenim üniversiteden mezun olmama rağmen hala devam ediyor. herhalde ailemden sonra hayatimda en uzun süre kalan şey cm 03/04 oldu.

oyunun kurulu olduğu bir flashdisk var, özel kapta saklıyorum onu aman bir şey olmasın diye, zira nette dosyasını bulmakta zorlanıyorum artık, hadi orjinalini buluyorum bir şekilde de dil paketini bulmak çok zor.

tabi oyunu oynamak da zor artık, gerceklik duygunu yitirmeni sagliyor bir yerden sonra.

mesela en ateşli kadrolardan biri parma'da oyunda, nakata-gilardino-adriano-paolo cannavaro-matteo ferrari-sebastian frey gibi yildizlari var, 3-4 yere takviye yapiyorsun ve takim serie a nin tozunu attiriyor ama gerçekte parma diye bir takim yok artik. battı amatöre kadar düştü.

veya bakiyorsun real madrid kadrosuna, casillas-r.carlos-helguera-salgado-figo-zidane-beckham-ronaldo-raul gibi yildizlarla dolu, 2 stoper (biri mexes) bir veya iki yırtıcı kanat, 3-4 de genç yetenek ile kelle üstünde baş bırakmayan bir takım oluyorlar. ama şimdi reale bakıyorsun benzema ronaldo bale isco kroos modric marcelo ramos varane carvajal ve keylor navas, cm 03/04 te var olan tek isim c.ronaldo o da henuz 17 yaşında başlıyor oyunda.

çok ilginç yani, oyunu yogun olarak oynadığım zamanlarda ve eger galatasaray'ı yonetiyorsam normal maçları izlemek benim için çok zor oluyor. Muslera'yi gorunce bi sasiriyorum lan bizim kalede kasper yok muydu diye, veya garry rodrigues'i toledo sanıyorum bir anda rakipleri kevgir edecek diye hevesleniyorum.

o yüzden cimbomu almayı bıraktım artık, gidip çek cumhuriyetinden falan alt kümede bi takım alıyorum, ben götü toparlayıp avrupa kupalarina falan kalmaya başlayana kadar baya bi oyuncu emekli olmuş oluyor, random gelen oyuncular çoğalınca nispeten kendimi daha iyi hissediyorum, nostaljik havadan çıkıyorum.
Yalan atmayın ula age of empires oyunların babasıdır nokta .
(bkz: need for speed 2 se)
küçük biraderle az oynamadık. hile yazarak kütük, dinozor gibi saçma nesnelerle yarışırdık.*
ben kazandığım zaman sinirli bir mizacı olan kardeşim çıldırır, kafamda sandalye kırmaya çalışırdı amk.*
Volfied.
Lamborghini diye bir oyundu piksel piksel 90 lardan.
Quake liseliler bilmez.
Strateji: Age of empires
Online: Knight online
Fps: Tactical ops.
fm 2004.
Lotus 123 ses kartım varsa kiraldin.
age of empires.
counter strike,
doom.

sonra önünü alamadık zaten.

bu arada iyi de oynarım ha.
çıksın karşıma isteyen. ne olursa.