bugün

Oyun: Half life
Sene: 1999

karşıyaka limanının üzerinde d&r vardı, eskiler bilir. Annemle beraber hem karşıyaka'yı gezelim hem de yeni alacağımız bilgisayara oyun bakalım diye dışarı çıkmıştık taa bornova'dan. o zamanlar cd'ye pek alışık değiliz doğal olarak. çünkü oyun olaylarına önce nes, ardından sega mega drive 2 kasetleri ile devam eden bünyelerimiz cd'leri görünce şaşkınlıkla karşılıyorduk. '' vay anasını ne teknolojik şeyler yapmışlar yav'' diyorduk resmen. tabi o zamanlar doldurma cd'ler yoktu daha piyasada. orjinal ya da bandrollu/kitapçıklı oluyorlardı. tüm oyun cd'leri inci gibi dizilmiş reyonlarda ışıl ışıl parlıyorlardı. Top Sakallı , gözlüklü, elinde pompalı tüfek olan, arka planı kırmızı olan bir cd dikkatimi çekmişti. hiç düşünmeden aldım ve evin yolunu tuttuk. akşama abimle yüklemeye başlamıştık heyecanla. ilk kez özgür alan bir oyun, üstelik fps oynamıştık hayatımızda. gerek karanlık atmosferi, gerek grafikleri, gerek hikayesi/konusu, film gibi oluşu içine çekmişti bizleri. defalarca oynadık, defalarca bitirdik.

kısacası ben ve abimdeki yeri hep ayrı olmuştur bu oyunun. aradan bunca seneler geçmesine rağmen unutulmamıştır. yerine adam akıllı başka oyunlar konulamamıştır.
Commandos 2: men of courage. Bu oyunu bilmeyen bizden değildir. Hala arada oynarım.
Adını hatırlamadığım coco cops veya o tarz bir şeyin CD ile hediye ettiği oyun.
Benim bilgisayarım hiç olmadı ki be abi....
counter strike 1.5
görsel
(bkz: Metal slug)
hiç unutmam midtown madness oyundaki 99 mustang cobra halen hayallerimi süslemektedir.
Kendi bilgisayarımı aldığımda ilk yüklediğim oyun mmoprg türünden bir efsaneydi. (bkz: darkeden)

Bilgisayarda ilk oynadığım oyunlar ise (bkz: carmageddon), (bkz: fifa 98), (bkz: duke nukem 3d)
Farcry hatta bunu yükleyebiliyorsam gta san andreas bile yüklerim diyip onu da yükledim.
(bkz: age of empires)
need for speed iii: hot pursuit, starcraft, gta 1 ve fifa 98

sonraki sene fifa 99 ve half life

en son da diablo ii ve cs olarak devam etmişti.

özellikle diablo o dönem güzel çürümüştük.
fifa05 aga beeee.....
görsel
gta 1. şuan sıradan görsel gibi geliyor ama o zaman oynarken bana dev gibi heyecanlı gelirdi. arabayı park eder, arabadan indirir adamı işe gider gibi bir yerde dururdum. sonra döndüğümde araba kaybolurdu. deli olurdum. swh. hey gidi.
prince of persia
IBM.
Hangi yıl olduğunu bilmiyorum ama sonic in şu oyununu çok oynardım.

görsel

Ve şu oyun.. aaah işte bunu çok oynardım ama hiçbir zaman bitiremedim olsun
görsel
(bkz: zombies ate my neighbors)
beach head 2002'dir.
Hard Truck 18 Wheels of Steel
görsel
görsel
amcamın oğlu bilgisayar vermişti zuma.
papçi bence .
age of empires.
counter strike,