bugün

migros un beylikdüzü'nde olan şubesi.*
(bkz: o benim eserim diyebilecek yazarlar)
toplam 3 katlıdır, 3.katta fast food bölümü bulunur. Hafta sonu çok kalabalıktır, oturacak yer bile bulamazsınız.kapalı ve açık otoparkı vardır fakat hafta sonu oralarda da yer bulamazsınız, aracınızı migros çevresindeki sokaklara park edersiniz. Migros girişinde 10-15 araçlık trafik kuyrukları oluşur. 4 tane girişi vardır, biri kapalı otoparktan, diğer üçü ön cepheden. Hemen önünde aynı isme sahip bir de taksi durağı barındırır.
içerisinde 100 adet mağazanın bulunduğu alışveriş merkezi.
cok buyuk olmasa da icinde guzel magazalar olan alisveris merkezi.
çevredeki en büyük ve en kaliteli sinemayı içerisinde barındırır. orada pazartesi ve perşembe gencturkcell le yarı fiyata film izlemenin keyfide bir başkadır.

(bkz: afm)

1 yıl sonra gelen edit: hala partesi perşembe yarı fiyatına izliyoruz.
bhyal öğrencilerinin dersten kaçınca uğradıkları mekan.
beylikdüzünün adam akıllı tek merkezi.
beylikdüzü ve çevresinde çok sayıda alışveriş merkezi açılmasına rağmen liderliğini hiçbirine kaptırmamıştır.
türkiye'nin 2. büyük migrosudur, ilki ankara'da dır. ayrıca migrosun kurduğu ilk alışveriş merkezidir.*
artık 5m olan migrostur.
etraftaki dershanelere giden çeşit çeşit beylikdüzü gençliğinin uğrak mekanı.beylicium sakinliğiyle daha tercih edilesidir o ayrı.
BULGARiSTAN A GiDERKEN SOLDADIR. *
çok büyük olmasa da yeterince oyalayan, açılış gününde dahi bulunduğum alışveriş merkezi. etrafına açılan o kadar rakibe rağmen eskimesine karşın popülaritesini kaybetmemiştir.
beylikdüzünde yatılı bir okulda okuyorsanız sizin gidebileceğiniz en uygun avm dir. zira hem yakın hem de büyüktür.
çıkan yangınla ciddi çapta hasar görmüş avm. eski halini alır mı, yoksa toptan mı yıkılır bilinmez.
ne yazıkki yangına kurban olmuştur. bu yüzden eski haline dönmesini arzu ettiğim alış-veriş merkezidir.
akşam altı saat kadar süren yangına kurban giden avm.
zengin mekanıydı 2000 li yılların başında. esenyurt varoşları carrefour'a bahçeşehir cicişleri buraya takılırdı.
bir avm. bir zamanlar continent diye bir hipermarket vardı o taraflarda, hatırlayanlar bilir. hangar gibiydi yarabbi. gezmek 2 saati alırdı. o da yandı mı ne oldu kapandı gitti.

(bkz: anılar anılar)
bir rivayete göre migros'un tüm binası karşısında yapılmakta olan marmara park alışveriş merkezi'ne taşınacak ve yerine de site yapılacak. bilemiyorum tabi herkes bir şey söylüyor. sabah yandığını gördüm, içim sızladı be!...
hemen karşısındaki bankalardan birinde çalışan olarak, evi 10 dk mesafede olan biri olarak ömrümün geçtiği yer idi.

bildiğin üzüldüm.
apaçilerin kökünü kurutması amacıyla çok iyi oldu *
an itibari ile açık otoparkta personeller bekliyor. otoparkın içine personeller hariç kimse alınmıyor. tabi içeri ben starbucksta çalışıyorum ben adidasta çalışıyorum diyerek hiper bir hızla girebilirsiniz ama bundan 2 saat önce ben bunu denedim girdim sonra da ne oldu? hiç bir şey, otoparkta durdum öyle mal gibi yanan binaya baktım yakından. yani maksimum yapabileceğiniz bu. Daha fazlası için; koşup giriş kapısından içeri atlayabilirsiniz tabi.
bu patlama bir kaza değil bir saldırıdır. beylikdüzünde bu şekil olaylar sıkça gerçekleşiyor. daha öncesinde de yeşil vadi cafenin bahçesinde ki çadırın içinde ses bombası patlatılmış ve onlarca kişi ağır ve hafif derecelerde yaralanmıştı ama bunlar beylikdüzü halkı gibi uzaylı bir halkı kışkırtır mı? tabii ki kışkırtmaz. yeşil vadi patlamanın öbürsü günü yine full çekmişti. hatta halk patlamanın olduğu yerde "şu polisler molisler gitse de şurada bir çay içsek tavla atsak okey oynasak" dercesine bekliyordu(ben dahil). dolayısıyla migros'un toparlanması uzun sürecek gibi olsa da migros kapısını şimdi bile açsa beylikdüzü halkı alışveriş namına saniyesinde içeriyi işgal eder.
güncel Önemli Başlıklar