bugün

Memleketin en ağır abisinin bile boynunu büker bu söz.
-güzel, kanka arkandaki hatun kesiyo galiba, hemcinsin nasıl olsa, telefonunu alıversene, az biraz da kenara kayıver.

niye tokat atıp gitti anlamadım kezban.
işin içinde am olmayınca geriye ne kalıyor ki arkadaşım olacaksın?
görsel
iç yakar. Hayatının paraşütlerini bile açamazsın o an.
kalbi yakan öldüren cümle. söylendiği anda "doğruluk mu cesaretlik mi oynuyoduk hehehe" denebilir.
görsel
direkt ben seninle böyle bir ilişki istemiyorum-düşünmüyorum demeye korkan bireylerin, sözde karşısındakini kırmamak için uydurdukları bahane.

en azından biraz yaratıcı olun amk, bin yıllık klişeyi iteliyorsunuz.
(bkz: iyi o zaman siktir git)
Sen görme ulan ayı.

Demek lazımdır.
Meali tipsizsin yoksa olurdu o iş. .
Arkadaşlarımı ben de görüyorum.
Bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelen oldukça fonksiyonel bir yöntemdir. Nedeni ise erkek için ilişkinin en önemli yeri seks iken kadın için bu ilgidir. Arkadaş kalalım demesiyle istemediği veya şimdilik istemediği erkekle beraber olmak zorunda kalmazken onu friendzone'a atarak ilgili almaya devam eder. Bu aynı zamanda reddedişin yükünü erkeğin omzuna da yıkar çünkü siz buna hayır derseniz onun uzattığı arkadaşlık elini iterek suçluluk konumuna da düşersiniz.
(bkz: erkek adam)
En azından arkadaş olarak görüyor.
Bir daha bak.
Tipini beğenmedi.
meriçlik is loading..
arkadaşlık denilen şey ile bir ilgisi varmış gibi görünen/anlaşılan bir kalıp/deyim. pek çok manada ve çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor bu deyim.
ben herkesi arkadaş olarak görüyorum mesela. ama sapık deniyor benim gibilere toplum arasında. arkadaş olamayan insandan hiçbir şey olmaz bence.
"ben seni öyle görmüyorum, sana hayatında başarılar canım" diyerek sohbet kibarca noktalandırılabilir, ilgili kişi hayattan çıkarılır.

eğer bir insana en başta (romantik, cinsel farketmez) "partner adayı" olarak baktıysanız, aşkınızdan ölseniz de, dünyanın en güzel, en zeki kadını/adamı olsa da, kimsenin sizi friendzone'a atmasına izin vermeyiniz. "cepte" olmayınız. istisnası yoktur bunun.
Kendisine giden yolları kesen cümledir.
kimseyle şu an düşünmüyorum.
insanı üzen sözdür. evet.
Daha yaralayıcı kelimeler de var. Arkadaştan da aforoz edilip "hiç" yerine konulup bunu kabullendirilmeye çalışılması var. Ama hata tabiki bu derece müsade edip bunu söyletecek kadar anlayıs gösteren kiside, söyleyende değil.
sana karşı bir şey hissetmiyorum diyip arkadaş dost kalalım demek kadar salaklık olamaz.
Hayatımda her zaman duyduğum laftır. Adamlar 2 gun once konustugu tanıstıgı kızıyataga atar ama bana gelınce senıarkadas olarak goruyorum. :/
uzatmanın manası yoktur.