bugün

Ben de egonomistikim.
Muhtemelen -itiraf edilmese de- sonradan çok pişman olunan bir beyanat.
türk siyasi tarihinde her söylediğini yalamasıyla meşhur birisi olarak anılacaktır zamanı geldiğinde.
BOP'çu beyanatıdır ve bu lafı ettiği için dahi yatacak yeri yoktur. Bunların alayının yediği içtiği, yattığı kalktığı, gezdiği tozduğu haram. Kul hakkını ödeyemez Yahudi Madalyalı. imkansız.
Türk askerimize kumpas kurulurken beyfendi savcılık yapmıştı evet.
Bence bu davanın salçası az olmuş.
Merhum deniz baykal'ın buna cevabı "sen savcısıysan ben de avukatıyım" şeklinde olmuştur.
Allah varsa sadece bu cümlenin sahibinden değil o yaşananlara çanak tutan herkesten hesap soracaktır. çok insanın kanına girildi girenler ayrı pislik sessiz kalanlar ve hatta o zamanlar bu yapılanları alkışlayıp şimdi övdüklerine sövenler ayrı.
Zamanında bu ülkenin atatürkçü vatanseverlerine, ömrünü terörle mücadele için harcamış subaylarına terörist muamelesi yapıp iftiralarla cezaevinde yıllarını sağlığını çalan siyasal islamcı kafası; bugün de 80-90 yaşlarındaki kronik hasta, yardımsız yürüyemeyecek kadar güçten düşmüş komutanları hapiste çürütüyor. Hem zalimsiniz hem kindar hem de riyakar. Kıldığınız hiçbir namaz, aldığınız hiçbir abdest sizi bu kirden arındırmaya yetmez.
Savcısıyım demedim avcısıyım dedim, kim suçluysa yakalayıp adalet karşısına çıkarıyorum diye kıvrılabilecek büyük beyanattir.

Amaaaan sanki bu cümleyi kuranın kıvırmaya ihtiyacı mı var?
vakti zamanının flaş beyanatlarından. şimdi yandaş medya pek hatırlamıyor nedense.
Her nedense doğru olan hiç bir şeyin yanında olmayan kişinin yine yanlış tarafta olmasıdır.

Yanlışın herşeyi oluyorsun da doğrunun yabancısı olmasan iyiydi denilir.
sahi kimler kimlerle beraber?

görsel
Hep kandırılan, her dediğinin tersi çıkan lakin nedense seçmenleri tarafından dünya lideri denilen kişinin söylemi.

Nasıl dünya lideriyse artık.
Bir savcı firarda,

Kendini savcı olarak atayan kişi sarayda.

E savcısıydın, şimdi konussana?

Gandırıldım.
bir dava için savcılık görevi verilmiş hukuk insanı cümlesidir.
şu 100lerce asker ve ailerinin hayatının karardığı, 10larca askerin intihar ya da hastalıktan yitip gittiği davanın savcısıdır. yıllar sonra da "allah affetsin" demiştir.
Resmî savcısı terörist ilan edilip, götün götün ülkeden kaçıp gitmiş bir davanın savcılığına soyunmuş kişinin cümlesidir.

işte insan bilip bilmeden her işi yapmaya her konuda meydanlarda konuşmaya kalkmayacak aga.
bir benzeri de

(bknz: Türkiye böbrek taşlarını döküyor)
Bir garip söylemdir.

Fetö kumpası olan bir davanın savcısı da olmak ne bileyim çok iyi birşey olmasa gerek.
bir gün benim de mutlaka kurmak istediğim cümle.
Koltuk haricinde ne davan oldu ki senin denilecek söylemdir.

Meydanlarda avazı çıktığı kadar yine kendinden emin, yine tüm kibri ile bağıran cumhurbaşkanı söylemidir.

Sonra ne oldu?

Gandırıldık dedi ve herşey düzeldi he mi? insanların, ailelerin çektiği acı tek bir kandırıldık ile son buldu he mi?
yenilir yalanır yutulur türden bir söz değildir.
şayet ki ilahi adalet denen bir şey varsa sadece çakma başkomutan artı çakma savcıdan ve fetö savcısı öz' den değil; o yaşananlara çanak tutan herkesten hesap sorulacaktır elbet. çok insanın iftiralarla kumpaslarla kanına girdiler, kimi hayatlara mal oldular, o kadar insanın önünü kestiler, kimi aileleri dağıttılar.
daha dün tüm bunları gözü kapalı şakşaklayıp dün yücelttiklerine bugün söven akıl tutulmasından muzdarip kesim de aynı şekilde ortaktır bütün bu vebale.
Bağımsız bir adalet sisteminde suç işlemenize ve şayet bu lafı bir terör örgütünün elemanları tarafından açılan bir dava için söylediyseniz yasadışı bir örgüte yardım etmenize sebep olacak söylem.

Şartlar ne olursa olsun bir gün elbet yargılanırsınız.
Kandirilma riski olan durumlarda asiri iddiali konusmamakta yarar oldugunu hatirlatan bir beyanat.
bu sözü unutmadık yani kusura bakmayın. öyle yenilir yutulur cinsten bi söz de değil hani.

Allah affeder de, mağdurlar ve acılar çeken aileleri affeder mi bilemem.