bugün

Bugün son bölümü yayınlanacak olan, tartışmasız türk televizyon tarihinin en özgün ve en başarılı dizisi.
Daha şimdiden yıllar önce giden sevgili gibi, aklımıza geldikçe bitişi hüzünlendiren dizi. Oysa ki sen Türk tarihinin açık ara en iyi dizisiydin, bizlerin rahatça söyleyemedikleriydin, sen bizim sesimizdin. Cesurdun, olduğun gibiydin..

Bitiminde emeği olan herkesin..

Özleyeceğiz, yerin dolmayacak..
bu dizinin bitmesinde emeği geçen herkesin tek tek amına koyayım ben.
lan bu o kadar içimize işledi ki, sanki bizden biri ölüyor.
gözlerimi dolduran, kahkaha attıran ender dizilerden.
dizi dizi deyip duruyorum ama diziden çok öte, yaşam stili amk.
behzat amirim kafasına sıksın dizide bitsin bizde bitelim anasını satayım. ülkenin en iyi dizisini siyasete kurban verdik ya hay ben böyle ülkenin...
bu toprakların gördüğü en kaliteli yapımdır. bizdendir,samimidir. bittikten sonra kendini çok özletecek olandır.
bu akşam final bölümü ile ekranlara veda edecek olan sevdiğimiz dizi.
itiraf etmem gerekirse izlediğim tek yerli diziydi hele de kendi arabam olduğundan hyundai accent era'ları bana çok sevdiren diziydi kısaca adam gibi diziydi keşke bir iki sezon daha devam etseydi keşke 96. değil 196. bölümde final yapsaydı ama buraya kadarmış seni hiç unutmayacığız behzat amirim, harun, hayalet, akbaba, eda, cevdet, tahsin müdür, şevket, şule ve diğerleri...
görünen o ki içimizdeki zil takıp oynama niyetlilerini bir bir ortaya çıkarmıştır. nede olsa polisiye dizi etkisi bile içimizdeki gizli zillileri buluyor.

neyse üzülüyorum ama yapacak bir şey yok. emrah serbes bir güzellik daha yapar umarım.
amirim artık yok. star tv'nin iyiden iyiye diğer bütün kanallar gibi anlamsız hale gelme durumudur.
hakkında söylenebilecek tek şey "şimdi sen gidiyorsun ya hiçbir şey sana benzemeyecek" olması gereken dizi standardını en yükseğe taşımış televizyon yapımıdır. "amirim"in yeri asla dolmayacak. Onu çok ama çok özleyeceğiz ve artık Cuma günlerinin de iş günlerinin bitmesinden başka bir anlamı olmayacak.
Az ve öz efsane bu gece beyaz camı bırakıp kalplere yerleşiyor. Biraz klasik olucak ama yayında ve yapımda emeği geçen herkesten allah razı olsun bize böyle bi şaheser sundukları için. Hüzünlüyüm bu gece sözlük.
ömür boyu sürmesi gereken dizi. bu gece soluksuz behzat ç izlicem.
sağlam türk dizisi görürsem etek giyer gezerim lafını bana yedirmiş dizi. etek konusuna gelirsek ben onu şakasına söylemiştim.
belki de dişleri görünerek güldüğü tek sahnesi budur behzat amirimin. *

http://birzamanlarankarada.startv.com.tr/?efsane=14
ilk kez bir diziyi takip ediyordum ancak birileri çıkıp yayından kaldırtıyor ya bu olmasaydı iyiydi diyebiliyorum... birilerinin canını sıktı sanırım.
Malum şer odaklarının yoğun baskılarına daha fazla direnemeyerek bu akşam itibariyle final bölümüyle veda edecek efsane dizi.

biralarımızı, fıstıklarımızı ve o malum şer odaklarına ağzı açılmadık küfürlerimizi hazırladık bekliyoruz.
Biber gazı sıkmadan ağlatan tek polis, 4530 merkez kçna kına yaksın herkes. Sizi çok özleyeceğiz ya la ...
bu gün final yapacak olan dizi. hayran kitlesi için çok kötü bir haber. boku çıkmadan final yapması izleyicileri üzdü.
içimiz çok burkuluyor. alt geçidin merdivenlerinde harun'un ağlaması, akbaba'nın gençlik parkında yaptığı artık ben cinayet oldum konuşması, hayalet'e neden hayalet dendiği, amirimizin otuz yıl önceki ve sonraki hali, hepsinin hayalleri, hepsinin gerçekleri, hepimizin gerçekleri, seviyorum merkezler, hapishanedeki sevgiliye mektuplar, gazete küpürlerinin arkasına saklanan yüzler,köpek öldüren adamları sorgulamalar, sorguda yenen saçma sapan cipsler,past continous tense çalışmalar, ilk aşka alınan yüzükler, amirimin pavyonda harun'u dövmesi, tanıdığı güvendiği herkes tarafından ihanet edilen behzat, ankara düğünleri, düğünde terk etmeler, bahçedeki yeşil çınarlar, akbaba'nın evi, şişelerce bananazula, şişelerce rakı, pavyonda çalınan elektronik misketler, free shoptaki arkadaşlar, etrafa haber bırakmalar, koklayarak ceset bulmalar, tabak güzelmiş ama çekin amına koyayımlar, hyundai'ler, renault toros'lar, şevket'in anlık heyecanları, reşat'ın şule'ye asılması, berna, şule, memduh, ercüment, harun, hayalet, akbaba, cevdet, eda, barbaros, muzaffer, tahsin hepsi artık geride kalacak. pilli bebek'ten dinlenen bak, olsun, delilik, fotoğraf, eylül akşamı, gündüz yüzlü kız, rahat aynı tadı vermeyecek. neşet baba ve mahzuni şerife selam olsun.

tanım: türk televizyon tarihinin en güzel dizisidir.
web de sansürsüz olarak yayınlanmaya başladığından beri tvden izlemediğim dizi. finali bir gün geç yapacağım.
Bitmesin desek de bitecek dizidir. Su alemde neyi sevdiysek bitti. Amina koyim sevmeye korktuk. Bizi boyle korkutanin ...
bugün finalini yapacak dizidir. neşet ertaşlı meyhane sahnelerini asla unutamam.
hoşçakal behzat amirim, eyvallah.
(bkz: sskla)
Final yapacak olmasi derin bir üzüntü vermistir.
Onlar icimizden biriydi.
Neden bitiyor ulan neden!!!
fanatiklerinin twitter'da #birzamanlarankarada etiketi ile duygu ve düşüncelerini yazdığı dizi.
o değil de
solda final yazması çok koydu ya la.
an itibariyle final bölümü başlamış muthiş dizi.