bugün

Zenginimiz bedel verir askerimiz fakirdendir.
döviz gibi sürekli fiyatı yükselen askerlik türü.
20 yaşından önce iş kuran kişilerin kendi işleriyle askerlik arasında tercih yapmasını gerektiren durumdur. Yıllık gelirini, işini devam ettirebilmek için askerliğe yatırmak zorunda kalan gördüm.
Hayatımın loto totosu.
40 bin tl olmuş. iyi para amk.
15 bin verenlere büyük piyango vurmuştu.

Zaten askerde 6 ayda nerden baksan 5 milyar yersin.

Ha sigaran kahven yoksa bir iki milyarla kapatırsın ama olsun.

15 milyar para değildir.

40 bin verip bedelli yapacağıma 6 ay gider paşa paşa yapıp dönerim.

Çok zengin değilseniz, gidin yapın gelin beyler.
Zamaninda 15.000 tl verip, 19 gun askerlik mi yapilirmis diyenler sike sike daha fazla para verip daha fazla askerlik yapti ve yapiyor da suan.

Edit: 15.000 tl verip de 19 gun askerlik yapmis olanlardanim. Ikinci celp sporlulara selam olsun.
parasızlıktan dolayı yapamadığım askerlik türüdür.

paşa paşa 6 ay yapıp geldim. yapacak bir şey var mı? yok!
yeniden 15 gibi bir bedele dönerse yapacağımdır.
sanki devlet pay to win sistemine döndü. adamlar halk vergiden isyan etmesin diye azcık vergileri azaltıp askerliği paralı yapma imkanları sundu. şimdiki popüler ünlülerin tercihidir.
ismi lazım değil o kisiler suriyeye doguya asker olarak gitmedikce bedelli askerliğin zenginler için çıkarılmış bir avantaj olduğunu anlarsın.
tercih sonuçları yarın açıklanacak diyorlar. ayrıca ben bedelli askerliğe başvurmadım. benim tecil bu gün itibariyle bitiyordu. az önce tekrar sorguladım eski tarih 21.01.2021 iken şimdi 19. 04.2021 e kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. ben anlamadım bu işi bu tarih iyi hoş uzadı da neden uzadı bilen varmı?
Hava değişikliği yapar gibi 21 gün eğitim 21 günde silah tutmayı öğrenecek ne işine yarayacak, milenyum çağında silahlı kılıçlı savaş mı çıkıcak? (bkz: teknoloji) fayda sağlar.
ZH.BRL.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI/ETiMESGUT

07.08.2021
devreleri beklerim.
2021 yılı bedelli askerlik ücretleri belli oldu. Geçen yılın ikinci yarısında 37.070 TL olan bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39.788 TL olarak uygulanacak. Geçen yıl ocak-haziran döneminde 35.054 TL olan bedelli askerlik ücreti bir yılda yüzde 13.50 arttı. selam ve dua ile.
40 bin lira para degil 100 binlira olmali. Fukara zaten veremiyor o parayi verevek olan da cok verein amk.
düştükleri yere göre kolay/zor geçecek askerlik türüdür.

bazı yerlerde komutanların üstlerinden aldıkları emir doğrultusunda askerlikleri bitene kadar annelerinden emdikleri süt burunlarından getirilir kimi bedellilerin. kimileri de otura otura bitirir askerliği.

bu kısa süreçte psikolojiniz olumsuz etkilense de güçlü kalmaya özen göstermelisinizdir. allah yardımcınız olsundur.
isterse 100 bin tl olsun pek umrumda değil. Bu masabaşı çalışanları ilgilendiriyor. Tabi alışmışlar kolaylığa, ofise askerliği sevenlere de laf ediyorlar. Yok neymiş efendim “askerliğe gitmekle vatanseverlik olmazmış”. Hadi masanıza geçin konuşmayı bırakın office çocukları.
39.788 tl olmuştur.
43. 150 tl olmuştur hayırlı olsun.
Elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamlarını konuşurken aradan sıyrılmış.
1000 euroydu, o zamanda euro 4 civarındaydı. ziraatdan ödedik, terhis olduk.
bedelli askerlik olmaz. yapılan bir halt yok.

ona (bkz: bedelli şerefsizlik) denir.
Dort ay icin 400000 TL veren zengin bebesi salak oglanlarin yaptigi askerliktir.
hiç askere gitmemiş bana sorsalar bu paraya deymez yapılmaz derdım
ama askere gitmiş gelmiş biri olarak sımdı sorarsanız verin yapın kurtulun
1 gun geçmiyor orda pişman olursunuz.
5 sene boyunca biriktirdiğim 39k nın 1 saniyede nasıl yok olduğuna şahit oldum. Halbuki alacaklarım vardı. Ama alamancıysanız euro ya çevirince 2 aylık maaş ediyordu. (bkz: Alamancı Elit Birliği)