bugün

70 milyon insanın vefa borcu olduğu büyük lider recep tayyip erdoğan'ın başkan olması ile sonuçlanacak durum.

referandum kelimesini duyunca titremeye başlayan muhalefet korkmaya başlasa iyi olur..
(bkz: tamam)
troll beyanı. zaten nikinden de beli ya, neyse. başkanlık sisteminin abd haricinde hiç bir yere daha "demokratik" bir yönetim şansı sunmadığı aşikardır. eğer çok ciddi bir zeka problemleri yoksa bugüne kadar akpye en büyük yandaşlığı ve desteği sağlamış olan the cemaat ve liberaller de böyle bir şeyi desteklemeyeceklerdir. 70 milyonun başbakana vefa borcunun olması konusunda ise kararsızım. yani g.tümle güleceğim ama g.tüme yazık. en iyisi gülmeyeyim ben de droller sevinmesin.

kısacası:
(bkz: mal beyanı)
Görüş ayrılıklarının en keskin olduğu, tartışma konusudur.
Sorun sistem değil, sistemdekiler.
netameli bir iddia. teorik bazda düşününce sahiden öyle olur mu olmaz mı onu bilmem de, eğer şu anda büyük ölçüde yaşanmakta olduğu üzere, yasamayı o anki oy çoğunluğuna dayanıp meşruiyeti veya genele teşmil edilebilirliği çok su götüren defacto uygulamaları de jure hale geçirmekten ibaret hale getirmeye devam edersek parlamenter rejim ve kuvvetler ayrılığı konularında pek güzel bir noktaya gelmeyeceğimizi ve duvara toslayabileceğimizi tahmin etmek zor olmasa gerek. hele ki sık sık "aa bizi kandırmışlar!" diyerek çark eden bir hükümet etme tarzı pek bir revaç bulmuşken.
(bkz: akp iktidar olunca hani türkiye ye huzur gelecekti) sorularına maruz kalacak beyanname.
Evladım siz ne yiyip ne içiyorsunuz bize de söyleyin bende bu kafadan istiyorum.
Sadece bir kişinin ihtirası için bir ülkenin bir milletin felakete sürüklenişi..
muhalefetin kafasını kurcalayan sorunun temelini oluşturur. şöyle düşünülüyor; "mevcut huzursuzluk ortamı, başkanlık sistemi gelsin diye bizzat mı oluşturuluyor?"

inşallah böyle bir durum yoktur. yaşananları haketmiyor bu ülke. yazık bu millete.
Başkanlık sistemi neki gelince Türkiye huzura kavuşuyor. Daha başkanlık sistemini bilmiyorsunuz. Sadece biz başkanlık isteriz diyorsunuz. Koyun deyince de kızarsınız ama.
1 kasım öncesinde de böyle söylemişti tayyip erdoğan hazretleri.

bu x olursa türkiye huzura kavuşur söyleminin padişahlığa kadar yolu var. bence hiç uğraşmadan direkt imparator olmak istediğini söylesin.
en son 7 kasım seçimlerinde tek başlarına iktidara gelince türkiye'nin huzura kavuşacağını söyleyenlerin, keriz yandaşlarına yutturmaya çalıştıkları yeni dolmadır.

türkiye ancak akp'nin %10 barajını aşamadığı gün huzura kavuşur.
(bkz: 400 ü verin bu iş huzur içinde çözülsün)
Türkiye için geçerli olmayan önermedir. Çünkü Türkiye birleşik devletler gibi eyaletli ve geniş değildir. Başkanlığa gerek yok.
Ülkemizde ne çok putinci o'RUS'bu çocuğu varmış. Muhtemelen bunu putin yaptırdı. Baktı ki uçak düştükten sonra karizma çizildi. E Türkiye'ye de savaş açamadı saldıramadı. Bu işi ya pyd ye pkk ya ypg ye yaptırdı. Bunu fırsat bilen tatlı su solcuları da bombayı isterse rusya abd pkk patlatsın onlara göre katil devlet. hemen bok at hükümete.
Ulan millet kan ağlıyor bunlar başkanlık derdinde.
mahalle yanarken orospu saçını tararmış.
çağ atlıycakmışız bık bık bık falan...

ben de derim ki; şimdiye kadar bize kim atladıysa başkanlık gelince atlamaya devam eder.

sonra da türkiye mürkiye traş olur. gayrıresmi savaş başarıya ulaşmış olur.
(bkz: temel hak ve özgürlüklerin güçlendirilmesi)
allah'a çok şükür şu ülke için şehit olan, gazi olan kimseler dışında kimseye vefa borcumuz yok.

başkasına borcu olan varsa ödesin, bizden de borcuna destek filan beklemesin.
katıldığım önerme. reis ülkeye bir kaç seviye atlattı kimse bu gerçeği inkar edemez. amerikaya rusyaya israile gider yapıyoruz suriyeli kardeşlerimizin de desteğiyle bu saatten sonra kimse karşımızda duramayacaktır evelallah.
Kadrolu ak-troller önlerden rez. yapmış. O zaman eserimizin adı "Ak-trolls on board" olsun.
a-a. zaten yuce padisah rte nin gucu sayesinde zaten cok huzurlu ve zengin bi ulke degil miyiz? bi sikinti mi var?
400'ü vermedik diye kavuşmadı. sadece başkanlık yetmiyor.