bugün

gaziantep - bjk kardeşliği yüzünden bir sezonunu daha türkiye'de heba edecek olan yeni gaziantep forveti. bir yıllığına kiralandı...
geleceğin okan koç'u. 5 yıl sonra kendisini bank asya liginde göreceğiz.
beşiktaş' ın gaziantepspor' dan geri alarak gerekirse döve döve top oynatılması icap edilen futbolcu.
(bkz: hormon fabrikası)
fatih hocanın emrine bağlanması gereken yetenekli futbolcudur.

yoksa söz dinlemez bu adam yazık eder kendine.
suç kendisinde değildir. açık açık söylüyorum, bu adam konusunda hata yapan türk milletinin kendisidir.

her yetenekli insan arda turan kadar efendi(ki o da nispeten) olamıyor. 18 yaşındayken bende o yetenek olsaydı, kralını tanımazdım açıkçası. ayrıca eminim ki bir çok insan da öyle yapardı.

bazı insanlar doğru zamanda doğru öğretmenlerin yanında olmalılardır ki, o yetenekleri eriyip gitmesin.

batuhan karadeniz türk futbolunun hakan şükür'den sonra gördüğü en has golcüdür. gerek fiziksel gücü, gerek yaptığı pres, gerekse şutlarındaki teknik ile.

tahammül edeceksin arkadaşım, oynatacaksın bu adamı. fazla disipline etmeyeceksin, dozunda bir disiplin uygulayacaksın. bu ülkeye gelen her yabancının kaprislerine göz yumuyorsan, bu adamınkine de yumacaksın.

2 senede toplasan 15-20 düzgün maç çıkarmış delgado-lincoln ikilisine tahammül edenler, nasıl bu çocuğa böylesine ağır eleştiriler getiriyorlar anlayamıyorum ben.

basın asar keser, sözlüklerdeki insanlar asıp keser, sonra da adamın normal bir psikolojiye sahip olmasını bekleriz. yok yahu?

kendisi türk milletinin futbol sahasındaki aynasıdır.
- ben sana topcu olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.
sergen yalçın ve yusuf şimşek'in himayesi altına alınıp önündeki kötü örnekler kendisine gösterilmesi gereken genç yetenek.
az önce mehmet demirkol' dan dinlediğim olaya göre mustafa denizli ile şu diyaloğu yaşamış esprili futbolcu.

mustafa denizli: seneye daha hızlı, daha güçlü olarak buraya gelmeni istiyorum.
batuhan: ben gelirim de siz burda olur musunuz onu bilmiyorum.*
tüm sporcularımız birer ahlak timsali olmalı ki, batuhan göze batıyor, dışlanıyor. 19 yaşındaki bu çocuğu disipline edemeyen, dahası etmek istemeyen, uğraşmayan, armut piş ağzıma düş zihniyetinizin içine tükürürüm. tüpçü oynatın lan şu çocuğu.
tevazu bi haber olduğu sürece, eskişehir senin, antep benim gezecek futbolcudur.
(bkz: bok)
ye iç sıç batu, vur mala batu, bakma sen bu embesillere batu, erken yaşta elde ettiğin başarı ve popülariteyi çekemeyen bir avuc denyo bunlar. ertesi gün maca cıktığında eğer topunu adam gibi oynarsan, dün gece 4 tane rusla orgy yapmış olman kimseyi alakadar etmez. kadrodışı kalmadığın sürece hocana küfür etmen kimseyi ilgilendirmez. kimseye örnek olmak zorunda değilsin. sıkma tatlı canını topuna bak yeter.
beşiktaş gol sorunu çekerken tribünde oturan büyük yetenek.
arda turan ve gökhan gönül ile birlikte avrupa' da oynayacağına inandığım yetenekli ama biraz sorunlu futbolcu.
omzundan ameliyat olduğu için beşiktaş maçlarını tribünden seyreden ve bir taraftar misali coşan futbolcu. en kısa zamanda sahaya inecek ve golleri sıralayacaktır.
kurtarılıp Türk futboluna kazandırılması gereken bir genç.
(bkz: erken emekli)
ikinci bir sergen yalçın vakasını yaşamak istemediğimiz türkiye'nin en yetenekli forvetlerinden biri.
wayne rooney'nin genç hali.

tip, mevki ve fizik gücü olarak sadece.

ayrıca pek sevilmeyen kişilik.
kendisi sadece 1 sezon yılmaz vural ile çalışsın yeni sevişmiş gibi, mis gibi, pamuk gibi olur. sorunu filan kalmaz.
mustafa denizli'nin dediğine göre şu an 104 kilo olan ve 96 kiloya indirilebilmek için harıl harıl çalışılan futbolcu .
104 ü bulmus goril. oha diyesim geliyor.

(bkz: naptin olm)
hakan şükür gençlik yıllarında ara ara televizyonlara çıkar, iğrenç espriler yapardı. mesela bi gün çek cumhuriyeti'ne giderken televole muhabirinin "hakan naber?" sorusuna "iyi abi, makbuz cumhuriyetine maça gidiyoruz. ha makbuz, ha çek. ahahah" diye bi espri yapmıştı, zaten bir daha maç sonları dışında mikrofon uzatılmadı kendisine. konuyu bağlarsak bu elemanın her açıklaması potansiyel hakan şükür esprisi tadında. yalnız hakan şükür ne kadar kötü espri yapsa da haddini bilen, efendi bir kimseydi. bi yerlere geldi ve geldiği yerde kalmasını bildi. bu arkadaşın hakan'dan farkı aşırı ukala olması ve şansının farkında olmaması. "beşiktaş olmasa premier lig'e giderim, nasılsa talibim çok" diye düşünüyor belki ama bu kafayla en fazla antep'e gider.

15 yıl önce lazaroni'ye posta koyan, parreira'yı futbolu bilmemekle suçlayan, "türkiye'nin en yetenekli futbolcusuyum. fenerbahçe beni gönderirse çok şey kaybeder" diyen ve en son bitlis belediyespor'da oynarken görülen tarık daşgün ile bi konuş ya da onun hayatından ders çıkarmaya bak batuhan kardeş, yoksa yolun aynı yol.
futbol izlemeyi sevmediğini söyleyen futbolcu. bir diğeri için;
(bkz: pascal nouma)*