bugün

Türkiye'de ATM'ye Bankamatik denir. Halbuki sadece iş Bankasının ATM leri Bankamatiktir. Her bankanın atm'sinin kendine özgü ismi vardır.*
banko arkasındaki pek çok banka personelinden daha akıllı cihaz. *
kapalı bankamatikler; kışın ısınma,yazın serinleme mekanıdır. evsizlerin evi,tuvaleti gelenlerin ihtiyaç molası yeridir.
varlığı dert yokluğu yara.
işbankasına ait atm'lere verilen isim olmakla birlikte ilk olmanın avantajını kullanarak ürün adı haline gelmiş markadır.
ilk kez iş Bankasının 25 Aralık 1987 tarihinde Ankara/Yenişehir'de hizmete sunduğu ATM makineleri.
b_lütfen yapmak istediğiniz işlemi seçin.

v_ seçtik (kredi kartı borcu ödeme)

b_ kredi kartı kime ait?

v_kendime ait?

b_nakit mi hesaptan mı ödemek istiyorsunuz?

v_nakit

b_kart numarası girin

v_girdik (tam 16 rakam)

b_telefon mumarası girin

v_girdik

b_tc kimlik no girin

v_girdik

b_yatırmak istediğiniz tutarı girin

v_girdik

b_bir seferde 40 adetten fazla banknot girmeyin

v_tamam

b_onaylıyor musunuz?

v_evet

b_makbuz istiyor musunuz?

v_istemiyorum

b_devam mı?

v_devam be

b_var mısın bu borcu kapatmaya?

v_varım lan.

b_okey mi?

v_he amk

b_özür dileriz, teknik bir arıza sebebiyle hizmet vremiyoruz. başka işlem yapmak istiyor musunuz?

v_he! *%*=%=&%= ecdadınızı sikem sizin.
kapitalizmin çelik dişli ağızı.
parayı bi kapışı var yuh dedim.
bugün hesabımda 199.99 lira bulunduğundan 1 kuruş için 10 liramı vermeyen yaratık.
Yutucudur. Paranızı yutar sinirlenirsiniz daha kötüsü bazen kartınızı yutar çıldırırsınız.
bazı bayanlar tarafından para ihtiyaçlarını karşılayan zengin erkeklere verilen isim.
alaka açısından; (bkz: ürün adı gibi anılan markalar)
bankamatiklerde 15 adet iphone 4 sizi bekliyor! 8-28 ağustos tarihleri arasında bankamatiklerden kampanyamıza başvurup,
referans kodunu, iphone 4’ten birini kazanma şansını yakalayın.
para çekebilmek için mücadele verdiğim zımbırtıdır. ne zaman bankamatiğe yönelsem uzaktan boş görünüyor ancak iyice yaklaştığımda hemen 2-3 kişi gelip benden önce sıraya giriyor. sanki ben para çekmeyeyim diye banka adam tutmuş.
önünde uzun kuyrukların oluştuğu, ingilizcesi "automated teller machine" (ATM) olan yavru banka.