bugün

Değil köpek insan olsa ateş ederim. Nefsi müdafa diye birşey var.
Kalabalık bir ortamda etrafta siviller varken panikle ateş ederseniz birini vurabilirsiniz.

Mantıklı olan ateş etmek değil. Eğer boğazınıza saldıran pitbull benzeri bir köpek varsa durum değişir.
görsel
köpek düşmanlarının gırla gezdiği bir başlık daha. köpek değil ısırmak, sizi oracıkta sikse bile hiçbir şey ya-pa-maz-sı-nız!
bir izmirli karı sıçmığıdır. hayvanseverlikten beyni uçmuş insanlar ölsün hayvanlar yaşasın diyen kuduz bir itin polismizi ısırmasında bile polismizin kendisini savunmasını bile suç olarak nitelendiren ahlaksızlıktır. o kuduz it etrafa saldırırsa öldürülür o kadar. hiçbir itin hayatı insan hayatından önemli değildir. patisever oçlarda kudursun.
bacağı ısırılan trafik polisi gayet de neşeli bir şekilde otobüse binip hayatına devam ediyorken zavallı köpek neresini ısırmış acaba diye de merak ediyor insan.
salacaksın o köpeği otobüsteki duyar kasıcıların bacağına polisten beter inlemezlerse bir şey bilmiyorum.
Sen hayvanı aç bırakırsan tabiki gelir ısırır o saatten sonra yapacağın tek şey zevk almaktır. Bırak koparsın bir parça doysun karnı yazık günah.

Eklenti:aynı başlıkta hem en çok eksilenen hemde en çok artılan entryleri girmek de bir başarıdır.

Ayrıca burda ironi yaptık niye eksiliyonuz ki.
Kamu görevlisi ile sade vatandaş aynı durumda aynı şekilde davranamaz.

Kamu görevlisi son çare olmadıkça devletin kamu görevinin ifası için verdiği hizmet silahını ateşleyemez.

Benim ateş edememek ile anladığım bu. Diyelim ki korkutmak amaçlı yere ateş edildi ve kurşun sekip bir vatandaşı yaraladı o zaman ne olacak bunu düşünmeli.

Ya da havaya ateş etti yorrgun mermi yere düşünce birine isabet etse vs.

Polisler cop taşıyor biber gazı taşıyor. Şok cihazı hattâ sustalı taşıyan polis bile gördüm.

Ateş etmek son çare hele de bacağına yönelen bir tehdit varsa. Polis bir eve operasyon yapsa ve koruma köpekleri olarak bahçede bulunan aç bırakılan karanlıkta tutularak delirtilen vahşi bir köpek saldırsa durum değişir çünkü olay hayatta kalmak şekline geçiyor.
bu arada şerefsiz adam çatır çatır da ateş etmiş köpeğe. hayvan öldü mü kaldı mı belli değil. o polisin acilen açığa alınıp psikolojik tedavi görmesi gerekiyor.
bunun gibi öfke kontrol sorunu yaşayan insanlara silah verilmemeli.
Nefsi müdafaa diyor. Meşru savunma diyor allahım kafayı yiyeceğim. Bir an önce insanlara yasaları falan anlatmak lazım.

Mefruz yada meşru savunmadan bahsedebilmek için saldırının bir insan tarafından gerçekleşmesi gerekir. Eğer biri sizin üzerinize köpeğini saldırtıyorsa ancak o zaman müdafaadan bahsedebilirsiniz. Hayvanların saldırısının haklılığı ve haksızlığı tartışılamayacağı gibi yasal savunmadan söz edilemez. Bana durduk yere saldırdı diyip o hayvanı öldürmeye hakkın yok yani.

Polis suçludur. Umarım hakkettiği cezayı alır. Sokakta üzerimize hırlayan köpeklerin hepsine sıkalım var mı böyle bir magandalık? Yoldan geçen bir vatandaş yaralansa yaptığınız meşru müdafaa tanımının adı "kaza" olacaktı. Yazık gerçekten yazık.
Kopege bile silah cwkmeyi savunan angutlara basit bir soru: hayvana bile silah cekmek normalse o zaman neden sadece polislerde,belirli kisilerde silah var? Her yer it, kopek,yobaz dolu. O zaman yediden yetmise hepimiz yasal olarak silahlanalim amk.
zikerim köpeğide amk.

ulan köpek beni ısıracak birde adam madalya mi takacakti ite
aferin syn köpek beni isirdin.

şu hayvanseverlere gıcık oluyorum zaten
kardeşim o zaman sivrisinekte hayvan onuda öldürme
yada böcek geçiyor yanından öldüruyorsun

sanki bu amk kedi ve köpekten başka dünyada hayvan yok..

not:bende olsam bende vururum o iti
hatta anasını bile zikerim.
Yorumlar toplumun ruh sağlığını görmemi sağladı. Dumurluk mahluklarla beraber yaşıyoruz. Köpek saldırınca silahla ateş etmek olağansa hepimiz birer silah alalım arkadaş. Nedir bu angutluğun sebebi. Bir köpek sebepsiz yere bir insana saldırmaz. Niye düşünmeden, o hayvanın da bir can taşıdığını hesaba katmadan öldürmeyi savunuyorsunuz. Neden düşünmüyorsunuz? Bugün bir hayvana ateş eden yarın insana ne yapmaz.
izlediğim görüntü. valla dışarda ne oldu bilmem ama yüksek sesle tepki gösteren kadın, " köpek sana bişey yapmadı duruyodu sadece, yalan söyleme" gibisinden bağırıyodu ve samimi görünüyodu. otobüstekilerde aynı fikirdeydi. polisin savunması ise çok yavandı, sanki konuyu geçiştirmeye çalışıyomuş gibi bi hali vardı. yalan gördüğümde bunu anlarım. bence polis yalan söylüyodu. iki ihtimal var ya otosbüsteki onlarca kişinin hepsi kör ve yanlış gördüler ya da polis sütten çıkma ak kaşık. amınakoyum her önüne geleni polis yaparsan böyle devletin verdiği silahla kovboyculuk oynayan, üniformayı kullanıp millete mafyacılık taslayan tiplerden geçilmez. okuma yazmayı bileni polis yapıyolar amk.
Şahsen ben bacağımı ısırmasa da ateş ederim. Köpekleri hiç sevmem.

Saçma eylemdir.
Saçmalıktır. insanlar tarafından ezilip de hayvanlara saran eziklere aldanmayınız. Ateş ediniz. Anasını belleyiniz o köpeğin.

(bkz: hayvanseverlerin ortak özellikleri)
Ateş etme eylemini haklı çıkarma çabası taşıyan başlıktır.

Herhangi bir koşulda kimse kimseye ateş etmemelidir. (bkz: etik) (bkz: ahlak) (bkz: empati)
bunca yıl köpeklerin bol olduğu yerlerde yaşadım bir kere bile ısırılmadım. hayvanların sezgileri güçlüdür. siz doğru davranırsanız, onlar da doğru davranır.
call of duty de bize saldıran köpeğe ateş etmekten bahsedilmiş. Bu kurgusal bir durum olsa da gerçek hayatta benzer bir durumda daha üstün bir çıkar için eğer öldürmek zorunlu ise köpeği vurabiliriz.

Kocaeli üniversitesi umuttepe kampüsü bilenler bilir kent ormanı denen ormanlık bir alana oldukça yakın.

Belediyeler kendi sınırları dahilindeki sokak köpeklerini toplayıp bu ormana getirip bırakıyor. Bu nedenle onlarca köpekle birlikte bolca zaman geçirme imkanı buldum.

Bir defa bile bir köpeğin tahrik edilmedikçe saldırgan davrandığına şahit olmadım. Eğer sizi yabancı gördüyse bölgesini savunmak için aralıksız havlar ama hepsi bu. Havlayan köpeğe saldırırsanız sizi ısırabilir. Ben yanımda mama taşıyorum ve zamanla size alışıyorlar. Size de tavsiye ederim.
Beyni fakir, yaşlı teyzeleri üzen durumdur. Yoksa elit akıllı izmir ile alakası Yok yani. Mesele pörsümüş kadınların ciyaklaması.
ulan saldıran bana insan olsa çeker vururum. köpeğe mi ateş edemeyeceğim?
gel sen bana saldır beni ısır ben öyle durayım. saçmalamayın. boş yere de duyar kasmayın.

edit: meşru müdafaa diye bir şey var. polis doğrusunu yapmış.
köpek kısırlaştırıldı ise ısırmasında sorun olmadığını ima eden fıkraya gönderme gibidir.
güçlü olan hayatta kalmak zorunda, doğanın basit kanunu.
bokunu çıkarmayın bazı şeylerin.
sokakta yaşayan ve sadece kendisini sevdiren bir canlının varlığı mı daha değerli, yoksa sizi bile korumak için bir telefonunuza bakan, ailesi ve çocukları olan bir canlı mı?
köpeğe varlıksız demiyorum, her canlının kendine göre bir manevi değeri vardır, ama her köpek hachiko mu arkadaş lütfen yahu...
Sineğin gelip yüzüne konmasına tahammül edemeyene ama sözde hayvansever olan insanların ayaklandığı durum. Boğazından tutup kafasına bile sıkılabilir.