bugün

Televizyon da en bastan en sona tum kanallari amacsizca gecip sacma sapan anlamadigi dil de olan bir yayin da durup onu izlemek. Baba bundan ne anliyorsun dedigim de cevap vermeyip baba diye bagirinca ha bilmiyorum ki diyor.

Evden kaybolan her sey de annemi sorumlu tutup kesin sen atmisindir. Anan bu kizim atmistir diyor.

Hangi yemek olursa olsun ertesi gun bu bozulmustur diye yemiyor. Yiyene kiziyor.
adını feriha koydum zamanları annemin aşırı Çağatay Ulusoy hayranlığını yediremeyip kanalı listeden silmesi.

biz şok. baba napıyon aq 58 yaşında adamsın.
Kovboy filmi seyrederken sanki pepe seyreden çocuk gibi mutlu olmasi ve kovboy filmini degistirirsek tiribe girip yedi sülaleme sövmesi.
(bkz: yok ki)
7 aylıkken kaybettim, değerini bilin.
arkadaşlar babalarıyla güzel anlarını anlatınca, imreniyorum.
Olmaması.
Vefat etti reis.
alkolü bıraktıktan sonra dini bütün bir insan olması.
8 yıldır içmiyor, kuran okuyor, camiye gidiyor.
üşenmemesi.
24 saat kabeden canlı yayın yapan kanalı 24 saat seyretmesi.

iyi ki bir umreye biri geldi. Ailecek kabe alanının Kolonundan kirişine her yerini öğrendik. *
Tuvalet kağıdına anlamsız bir yatırım yapıyor.evde toplam doksan altı adet tuvalet kağıdı var.
Bugün annem pilavın üstüne yemeğin suyunu ona sormadan koyduğu için tüm yemek boyunca neden bana sormadan suyundan koydun diye meseleyi uzatması. Annemin de çok bilmiş hareketleri vardır. Bunu yaptigi için de annemi ezdi babam kaba bir adam diye algılanmasın. yalnız ne olur ki lan biraz suyundan koyduysa. Annem degistireyim dedi yok dedi. Sonra bütün yemek boyunca keşke koymasaydın. Bir ara ya bak allah razı olsun yemeğimizi hazirliyorsun falan ama gibi bir laf çıktı ağzından. ne diyor yahu bu dedim kendi kendime. Sizce de garip değil mi?

Bir de şunu eklemek lazım 30 yillik evlisiniz yemegin suyundan niye koydun diye mesele mi olur lan!
pazar günleri evde boş boş gezip terör estirmesi.
Hem leptoptan face'de dolanıp, hem tvden futbol maçı/haber izleyip, hem de uyumasıdır. Nasıl becerdiğini anlamadığım durumdur...
Telefonla arayınca buyrun ya da alo yerine, söyle demesi. Herkese aynısını yapıyor mk.
Akıl almaz kıskançlıkları var adamın.
Bana da ondan geçti sanırım.
Tam ilgimi çeken bir yayın izlediğimde kanalı değiştirir. Bunu bir kaç kere deneyimledim, ilgileniyormuş gibi yapıyorum hemen zapp. Sanırım beni sevmiyor.
kendi kendine konuşması. Sürekli herkese ilknur diye seslenmesi. Elinden kumanda alındığı an rem uykusunda olsa bile uyanması.
evdeki bütün ışıklar sönmeden uyuyamaması.
gece işemeye kalkınca kapı açık işemesi.
Babamla küçüklükten gelen sıfır iletişim gibi bir problemimiz var. Ciddi anlamda bana takık davranır, durduk yere kurar vs.

hiç unutmam, Huyu değildir ama bir keresinde sofrada moralim bozuk bir şekilde kaşığı yemeğimde gezdirirken bana senin canın bir şeye mi sıkkın demişti. Düşünesi geldi birden ciddi anlamda hiç beklemediğim anda beklemediğim yerden gelen bu soruya karşılık anlık bir şokla sadece " yooo " diyebildim. Ve o da sadece durup " ha iyi o zaman " deyip yemeğine devam etti. Adamın bünye alışık değil ki hal hatır sormaya arkadaş bilmiyor tabii nasıl olacağını bu işlerin.
Suratıma telefon kapatması. Bir şeyler konuşuyoruz tam kapatmaya yakın kendi kendine konuşarak çat diye kapatıyor adam ya, tereddütsüz. Hayır ne yaptım sana bi görüşürüz de bi tamam de yok. Bari kendinle konuşma tamamen ben yokmuşum gibi davranma o da yok.

Bir de dalgın olduğum zamanlarda işaret parmağıyla kafama vurması. Ben küçükken birbirimizin kafasına dokunma oyunumuz vardı en son kim vurursa o kazanıyordu. Koca adama nasıl vurayım şimdi "en son ben vurdum ki ben kazandım" diyeyim bir şey de yapamıyorum öyle melül melül bakıyorum suratına.
En garip huyu çok stabil olması. Bir insan hiç mi heyecanlanmaz, hüzünlenmez? Babamı anlamıyorum.
Beni uçan kuştan kıskanan bi babam var.
erken ölmesidir, hoş hangi ölüm geçtir deseniz sadece benim ölümüm derim...
O yatınca bütün ev halkının aynı anda uyumasını ister.
Güzel bir huy değildir.
Bişi sorduktan sonra anlasa bile "he" der.

işkoliktir. Tatile ne zaman gitsek istifrah edip hasta olur. Huy gibidir artık onun için.

Her hafta yemeğe bir yerlere gideriz. Arabaya binince pencereleri açmak zorunda kalırız. Sebebi malum. Artık binmeden açıyoruz.
Kağıt gibi yastıkta yatar. Geçen gece elini beş dakika havada tutarak uyuyup beni korkutmuştur.