bugün

kimilerinin kafasında yazılmış, kimilerine göre aşkın kanuna dönüştürülmüş hali.
-ayrılmak: aşkın kanunu.
-sevip de kavuşamamk: aşkın kanunu.
-acılar çekmek: aşkın kanunu.
-biz ayrı dünyanın insanlarıyız: aşkın kanunu.
-aldatılmak: aşkın kanunu.
-hayata umutla bakmak: aşkın kanunu.
-doğru kişiyi beklemek: aşkın kanunu.
-acılardan ders almak: aşkın kanunu.
kanunlara uymayanlar; "aşkın mapushane, içinde ben mahkum, saçların parmaklık, gözlerin gardiyan olmuş" tadında yargılanacaklardır.
- Paralel Teori: Harika yaratık eğer kapılmamışsa, mutlaka bir nedeni vardır.

- Evrensel Gerçek: Aşkın gözü kördür.

- Diğer Evrensel Gerçek: Evlilik insanın gözünü açar.

- Conways Kanunu: Yanınıza yaklaşan genç ve güzel kız, sizinle
ilgilendiğinden değil, birini kıskandırmak için etrafınızda dönüyordur.

- Beyaz Atlı Prens Kanunu: Prensi bulacağım diye çok kurbağa öpülür.
- Donckels Perşembe Gecesi Kanunu: Gece saat üçte sadece şişkolar kalır.

- Donckels Cuma Sabahı Kanunu: Pencere benim pencerem değil, oda benim odam değil, yanımdaki kim?

- Kazablanka Kanunu: Sizinle beraber olsun diye sürekli para harcadığınız top model, gecenin sonunda resminizi çeken paparazzi ile buluşacaktır.

- Onasis Kanunu: Para aşkı satın alamaz, ama çok şey halleder.

- Gold Card Kanunu: Siz onun saçının rengine vurulduysanız, o da sizin kredi kartınızın rengiyle ilgileniyor olabilir.

- Meyer Kanunu: Kuru fasulye yedikten sonra arabaya otostopçu kız alınmaz.

- Olasılık Kanunu: Çok güzel, kibar, akıllı, hoş, zeki, cici bir kızla karşılaşma şansınızın arttığı yer, sizden daha yakışıklı, akıllı, zengin bir arkadaşınızın yanıdır.

- Evrensel Kanun: Kadın erkeği anladığı anda, onun ne söylediğini dinlemekten vazgeçer.

- Markus Kanunu: Her zaman daha iyisi vardır.

- ikinci Markus Kanunu: Kaçmanız gerektiği anda göreceğiniz kabus, bacaklarınızın tutmadığıdır.

- Rudner Kanunu: Beraber olduğunuz erkek; olgunlaştığında, yeni bir iş bulduğunda, tedavi gördüğünde düzelecek zannediyorsanız, bugün terk edin.

- Temel Kanun: Aşk hayal gücünün aklı yenmesidir.

- istisna Kanunu: Kadınlar ya her şeyi unutur, ya her şeyi hatırlar.

- Groening Kanunu: Evlilik deyince kadınlar merasimi anlatır, erkekler delikanlılık yıllarını.

- Evlilik Kanunu: Tek başınayken, asla yaşamadığın sorunlara iki kişinin beraberce çözüm bulması sanatı.

- Thom Kanunu: Evliliğin süresi, evlilik törenine harcanan parayla ters orantılıdır.

- Grant Kanunu: 'Tam evlenilecek kadın' dediğiniz kadın, sizi nikahına davet edecektir.

- Murphy Kanunu: Çöpü kim indirecek kavgası, her seferinde çöp kamyonu sokaktan geçtikten sonra biter.

- Hartley Kanunu: Kendinizden daha çılgın biriyle asla beraber olmayın
bir de şarkı vardır bu isimde. fasıllarda çalınır.
sözlerini de yazayım tam olsun:

aşkın kanununu yazsam yeniden
kimi ümitleri yel alır gider.
kimi benim gibi sever gönülden
kimi senin gibi el olur gider..

dünyanın bir yazı bir kışı vardır
her yolun bir sonu, bir başı vardır.
her aşkın sonunda gözyaşı vardır
akar damla damla, sel olur gider..

boş yere bekleme geçen günleri
böyledir ne yazık ezelden beri.
kimi benim gibi sever gönülden
kimi senin gibi el olur gider..
mevzuatımızda 2005 tarihli 5471 sayılı aşk kanunu ile temel hukuki çerçevesi çizilen aşk hakkında, yiyişme sürelerine dair yönetmelik ve sevişme kanunu'nda da çeşitli düzenlemeler bulunmaktadır. aşk kanunu'nundaki düzenlemelere bakarsak:
"aşk; aşk sözleşmesine dayanan ve tarafları karşılıklı borç ilişkisine sokan hukuki ve fiili birlikteliktir"(md.1) kanunun 17. maddesi de aşk sözleşmesi'ni şu şekilde tanımlıyor: "aşk sözleşmesi, taraflarca aksi kararlaştırılmadığı halde en az 6 aylık aşk ilişkisi doğuran sözleşmedir"(md.17). görüldüğü gibi madde hükmünde 6 aylık ortalama süre belirtilmiş ve bundan daha az sürelerdeki ilişkiler hukuken aşk sayılmamıştır. uluslararası sözleşmelerle de desteklenen bu düzenlemedeki boşluğu doldurmak adına "sevmiyorum ama çıkıyoruz be abi" olarak adlandırılan örfi kalıp kullanılmaktadır.
yazılılık şartı aranmayan aşk sözleşmesinin iki tarafı vardır: kadın ve erkek. kadın, aşk sözleşmesi ile bir edimi ifa borcuna girer. bu edim, ilişkinin düzeyine göre değişebilmekle beraber temelde, yiyişme sürelerine ilişkin yönetmelik ile düzenlenmiştir. sözleşmenin erkek tarafı ise karşı tarafın edimini şahsen ifası karşılığında kişilik haklarından vazgeçerek hukuken "köpek olma" olarak adlandırılan duruma girmek zorundadır. ayrıca anayasa madde 48 ile de anayasal güvence altına alınmış olan "erkeğim beni sahiplenmeli" ilkesi de aşk hukukunda, ilişkinin erkek tarafına yüklenen bir diğer borçtur.
aşk sözleşmesi, taraflardan herhangi birinin ölümü üzerine derhal sona erer. gerçi bazı yargıtay içtihadlarında mirasçılara devrolunduğu da görülmüştür.
olağan sona erme yollarından en önemlisi haklı fesihtir. "kadının doğumgününü, ilişki yıldönümünü, ilişki ay dönümünü hatırlamayan ve hediyelerle kutlamayan erkek; karşı tarafa haklı fesih sebebi vermiş olur."(md.46)
bunun dışında da kadın tarafı sözleşmeyi her zaman feshedebilir.
sona eren aşk sözleşmesi karşılığında hukuki terimle "abazan" kalan erkek tarafı, artık kendi kendisine bir borcu ifa etmekle mükelleftir. "erkek, ilgili yönetmelikte(sıvaz yönetmeliği) gösterilen usullerde kendi kendisine bir borçla mükelleftir"(md.31). ayrıca maddenin ikinci fıkrasında bu borç edimi gerçekleştirilmezse hukuken "rüyalanma" olarak adlandırılan, örf ve adet kuralları açısından "kamyonu devirme" kavramının bir yansıması olarak görebileceğimiz mekanizma devreye girecektir.

(bkz: bininci entrim sen ol istedim)
sevil ama sevme , sonra zehır olur bu tatlı hayat.
1-aşk=mutluluk
2-aşk=ayrılık.
madde 1) kör olmalısın
madde 2) acıyı sevmelisin
madde 3) ulaşamamalısın

vs.
1. maddesi "acıyla bezeli bu tılsımı çözmeye çalışama, sadece yaşa" olan kanundur.
http://www.anatoliyanavin...400_0/media/kanun_001.jpg *
(bkz: arp)*
bir şarkısı daha vardır bunun farklı versiyonu

aşkın kanununu
indir donunu
tamam gördüm onu
kaldır donunu
e 5 te bir bayan
gel dedi bana dayan
gittim ona dayandım
mahkemede uyandım
hakim sordu nasıl iş
ben dedim ince iş

falan filan devam eder gider böyle.
11 kanun numarası ile taaa ilk zamanlarda havva ve adem tarafından yürürlüğe konup, yürürlüğe girdiği gün yasalaşan kanundur.

madde 1 - aşk ciddi bir iştir, çocuk oyuncağı değildir.

madde 2 - iki aynı cins arasında aşk diye bir şey yoktur, olamaz

madde 3 - aşkın erkek tarafı her daim kaymaya meyilli olduğundan kadınlara fazla haklar tanınmalıdır.

madde 4 - sevenin duyguları ile oynanmaz.

madde 5 - platonik aşıklara devlet tarafından para ve psikoljik destek yardımı yapılmalıdır.

madde 6 - Aşkı bitiren tarafa 1 yıl süre ile yeniden aşık olmak yasaktır.

madde 7 - bu kanun hükümlerini tahir ile zühre yürütür.
"aşkın kanunu" nu , yazsam yeniden?
tek kanunu vardır sonsuza kadar sevmek.
Aşk, niteliği itibarı ile kural tanımadığından, aşkın kanunu geçerliliğini yitirmiş, hiç kullanım alanı bulamamış ve zımnen ilga olmuş kanundur.
yoktur.

kanunsuzca, sınırsızca, karşılık beklemeksizin, safça, çocukça, mutlu gözlerle sevebiliyorsan bu aşktır. kural, kanun tanımaz.
aşkın kanunu yeniden yazılsaydı kimi ümitleri yel alır giderdi.
tüm kanunlara karşı gelmektir...tüm engelleri geçebilecek gücü yüreğinde hissetmek, yüreğine esir olmaktır.
tüm kanunlara karşı gelmektir...tüm engelleri geçebilecek gücü yüreğinde hissetmek, yüreğine esir olmaktır.
zamanında rober hatemonun sölediği sarkıydı. Değişik versiyonlarıda vardır. * * *
nesrin sipahi yorumunun da ayrı bir havası olan şarkıdır.

kimi benim gibi sever gönülden,
kimi senin gibi el olur gider...

edit: muazzez ersoy'un nostalji zımbırtılarına da malzeme olmuş şarkıdır.
bağlanmamaktır. aksi takdirde ceza hanesinde süresi belirsiz "acı çekmek" olan kanundur.
bütün aşklar tatlı başlar. sonrası malum.
Sevdiği kızın belalı ağabeyi ile aşık bir gencin öyküsünü konu alan 1966 yapımı, Sırrı Gültekin imzalı türk filmi. oyuncu kadrosunda ise Tamer Yiğit, Fatma Girik, Tanju Okan, Münir Özkul, Kenan Pars bulunmaktadır. ünlü aktör münir özkul bu filmde ömer karakterini canlandırmıştır.
acemkürdi makamında nim sofyan usülünde güzel bir tsm eseri. muhayyer kürdi değildir. girişte acem ve çargah dolanır. muhayyer kürdi sanılmasının sebebi genellikle aranağmesidir.