bugün

Beni kimse kısıtlayamaz ben süper özgürüm harikayım ben diyip bi insana nasıl teslim olmaya başladığını ufaktan anlamaya başladığın andaki his. Ayrıca aşk gerçekten aptallaştırır.
tırnak yemek gibidir, zararlıdır bilirsin ama vazgeçemezsin.

hem sana hem karşındakine işkence edersin ama tırnaklarını sevmeye başlarsan ne karşındakinin beynini yersin ne de kendi ömrünü.

denge işidir azizim.
zamansız gelip, zamansız gider.
yanınızdayken bile özlemektir.
evrende yalnız dolaşan iki noktanın şans eseri çakışmasının ardından yön değiştirerek yeniden bir birini bulmasıdır aşk.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/a%c5%9fk-75612/
kulun allah'a duyduğu en güçlü duygu. başka birşey değildir.
gözlerim yanar benim ona bakarken. adının yanına kendiminkinden başka bir ad koyduğumda içim kanar. nefesine bile kurban olurum ben onun. aşk böyle bir şey işte.
3 harfli katagorisinde bulunur.
(bkz: sex)
3 harften oluşan bir kelime.
hiç bilmediğim ve bundan eksiklik duyduğum duygu.
değer ver
sevgi ver
can ver
senle olmuyo diyip başkasına versin..

işte aşk bu...
Mutluluk, hüzün, içki masası...
Gerçeğini yaşadığın müddetçe erişilmez duygu...
mutluluk diyorlar adına...peh!
aşk bildiğin hastalık hali, hemde yatak döşek yatıranından.
insan hasta olunca nasıl mutlu olsun ki? üstelik bu hastalığı kendi istemiş.
aynı günebakan çiçekleri gibi tam güneşe uzanırken güneş batıyor ve sen yüzünü o'na dönmüş bir şekilde öylece kalakalıyorsun.
sonrası yavaş yavaş solmak. önce boynun düşüyor, sonra rengin soluyor ve en son yapraklarını döküyorsun..
mutluluk diyorlar adına, bumuymuş mutluluk? yapraklarım olmadan nasıl mutlu olabilirim ki?
herkesin bahsettiği ama kimsenin sahip olamadığı bir şeydir.
aşk balık tutmaya benzer unutmayın ki yem balığa değil balık yeme gider. *
bir nevi piyango. kaderde varsa vurur. yoksa istediğin tarafını yırt sahip olamazsın.
üç harflidir, çarpar.
tatlı tatlı kaşındırır, kaşıdıkça kanatır, kırmızıdır, her rengi yutar...

asaleti vefasında yatar.
tarifi mümkün olmayan duygu. her seferinde level atlarcasına artan eskilerinin değerinin olmadığını düşündürten hissiyat.
okyanusu geçip derede boğulmadır. ve kişi buna hazır değilse? sonuç malumdur.
yanlis anlama oraninin en yuksek oldugu kelimedir.

ask iki aylik, bes senelik ya da onbes senelik birsey degildir. ask sonsuzlugu anlatan bir kelimedir. ask karsindaki varliga omur boyu tahammul etmeye calismak degil, karsindaki kisinin omur boyu hatasini hic gormemektir. ayni flörtlerin ilk bir iki ayinda oldugu gibi karsindakini yuceltmek insan ustu gormektir ama bir hafta iki sene boyunca degil, sonsuza kadar.

bu tanimlamaya gore insan insana asik olamaz, cunku insan o yucelttigi kisiye yaklastikca, tanidikca onun insan oldugunu gorur.

onun kendisi gibi tuvalete gittigini, terledigini belki yalan soyledigini...

bu sefer kisinin insani hareketleri gozune batar onu sevmeye devam etmekle birlikte ona sinirlendigi zamanlar bazen nefret ettigi zamanlar olabilir. bu da insanin insana asik olmadigini gosterir.

insan ancak mukemmele hatasi olmayana asik olabilir, hicbir zaman hatasi olmayacagi icin hayati boyunca ona sirilsiklam asik kalabilir. insan insana ancak sevgi duyabilir, ask yaratana duyulan sevgidir. * *
bir kere yaşanır.
ikincisi birincinin yansımasıdır.
ilk unutulmayan en büyük alınganlık olan his.
aşk bir anda gelen birşey bi anda bütün dünyanız o insan oluyor. onunla konuşmak için ölüp bitiyorsunuz. yaptıgınız espriye güldüyse seviniyor. selamınızı görmediyse kahroluyorsunuz. aşk acımasız bir ruh hali. insanı çok yorar yıpratır. uyuşturucu gibi etkisindeyken sadece mutluluk verir bitince acısı gelir. birde aslında aşık oldugun kişiyi tanıdıkça aslında onun aradığınız insan olmadığı durumu var. bu bir kumar gibi çok aşık olursunuz ama sadece biri doğru insandır sizin için. onu bulmanız dileğiyle.