bugün

ağlayıp ağlamadığını bile anlamayıp bunu soran insana verilen en popüler cevap.
(bkz: türk filmi replikleri)
yerine göre en büyük yalandır.
klasik bi yalandır ama gerçek olduğu durumlarda da ciddi sorunlar yaşanabilir
-ferit niye ağlıyorsun?
-ağlamıyorum necla gözüme birşey kaçtı
-aaah ferit duygusal sevgilim benim tamam bebişim hadi bugün okula gitmiycem bütün günümü seninle geçircem oldu mu özlemezsin beni
-yav necla ne alakası var gözüm..
-ooo kıyamaaam hiç sanaa tamaaaam ben bütün gün seninleyim
-ya gitsene..
-konuşma küçücüğüm gözlerin konuşsun
-hay gözüme sıçıym yaa
(bkz: gözüme bişey kaçtığı için ağlıyorum)
(bkz: ağlamıyorum soğan doğruyorum)
ağladığını belli etmemek için kullanılmı$, yaratıcılık sınırlarını zorlayan(!) ifade. yani esnedim de, nezleyim de ama ne bu "gözüme bir $ey kaçtı"lar? hala da kullanılmakta, örneğin turkcell reklamı... gerçi oradaki minik kızın öyle bir cümle kurması beklenmediğinden bir ilginçlik olu$mu$ ama olsun. ye$ilçam repliğidir bu genellikle.
(bkz: ne dedim ben)
- ayşe ağlıyormusun?
+ yok canım ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı.
- yalanını skeyim senin ayşe.
+ hı!?!?
(bkz: ağlamıyorum gözüme soğan kaçtı) **
- ayşe yine mi ağlıyorsun?
+ hayır canım ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı.
- at yalanı skeyim inananı ayşe.
+ hı!!! * * *
(bkz: meshur türk yalanlari) *
- aaa noldu niye agliyorsun?
+ aglamiyorum ya, gözüme toz kacti..
- yalan söyleme lan yeni toz aldim! anlat simdi. *
(bkz: aglamiyorum gozume duman kacti)
(bkz: ağlamıyorum yüzümü yeni yıkadım)*
filmlerde yalan olduğunu göre göre, doğru da olsa söylerken yüz kızartan sebep. sahiden kaçsa da, ağlıyorum deyip dürüst görünme çabasına sokar insanı.
(bkz: aglamıyorum götüme yılan kaçtı)
su katılmamış yalandır. duruma göre gerçek olma olasılığı değişse de, nadirdir..
arkaya dönülerek gözler silinir ve HICK ..! diye sonlandırılır. Prosedür böyledir.
aslında ağlayan ama ağladığını belli etmek istemeyen kişinin kullandığı bir söz. ancak bu söz öylesine bir anlam kazanmıştır ki artık hakikaten gösüne bir şey kaçan kişilere bile inanımlaz olmuştur...
(bkz: hadi len)
ağlamaya başlar başlamaz burnu kıpkırmızı olan biri olarak hiçbir zaman söyleyemediğim cümle
- neden ağlıyorsun?
- ağlamıyorum gözüme hedehödö kaçtı.
- burnuna ne oldu?
- ...!
(bkz: yalancı romantik klişesi)
(bkz: yalanını sevsinler yalansız dönmüyor dünya)
gökyüzüne bakmak daha mantıklı. ya da ağlayacağında gözlerini kapat ki yaşlar içine aksın... en derinlerine ulaşsın,ulaşsın ki içindeki kini, nefreti, öfkeyi eritip gitsin.
gerçek olduğunda ilginç olandır.

tarih:14 şubat
eternal sunshine of the spotless minddan düstur edindiği şekilde * o günü herhangi bir gün gibi yaşayan b.t.o arkadaşlarıyla buluşmak üzere yola çıkar. bitmek bilmeyen altyapı çalışmalarının kucağındaki caddelerden birinde rüzgarın etkisiyle gözüne bir şey kaçar.canı çok acır.* *. bu arada gözünü açmaya çalışır,başarılı olamaz,biri sulanınca diğeri de sulanan gözleriyle kör bir şekilde el yordamıyla bir kenardan yürür. yakınlarda sığınabileceği dersanesi vardır,ulaşmaya çalışmaktadır. gözlerinden litrelerce göz yaşı gelmekte olan, ve duvara tutunarak yavaşça yürüyen bu kız birilerinin dikkatini çekmiştir.sonra şu konuşmaya kulak misafiri olunur.

kız1:şş sema soluna baksana...
kız2:ağlıyo mu o?ay yazık ya
kız1:sevgilisi terk etmiştir kesin. hem de sevgililer gününde. ayy ben dayanamazdım burak beni terk etse.yazık.
kız2:yazık ya üzüldüm gerçekten.
kız1:şş duymasın yürü yürü.

o b.t.o can acısından atamadığı kahkahası,içinde kimse tarafından terk edilmediğini ispatlamak isteyen dişi tarafıyla tartışırken,kızlar yürüyüp gider. tek bir cümle dökülür b.t.o nun dudaklarından:

-hayır ben ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı

*"sevgililer günü,insanlar kendilerini berbat hissetsin diye tebrik kartı şirketleri tarafından icat edilmiş bir gündür." joel