kendi ırkına düşman balık düşmanı yunustur...

Bir yunus, kendisini ağdan kurtaran balıkçıya “balık” hediye etti. Görüntüler medyada beğeni topladı.

https://x.com/gusholderha...msap9aVYX151GEvQ&s=19
Hediye ettiği balığın canı yok mu?

Şrfsz bir yunustur, benim gözümde..

Yalnız, namussuz pahalı balığı seçmeyi de biliyor ha..
Kalkan malkan getirecek olsa ben bunu evcil yunus diye beslerim..

Dur, gece gece aklıma geldi..

Bundan bir 15 sene önce, iyi huylu fakat aklı fazla çalışmayan bir arkadaşım var, soyadı bir meyve ismiydi..

neyse, bu dalıyor hocasıyla karadeniz’de bir limanın civarında bir yerde.. bakıyorlar, zeminde kuyruğundan bağlı bir vatoz, herif manyak, bunu evcil köpek gibi besliyor.

Aman, zaman diye diye hayvanı bıraktırıyorlar..

“Sonra ne oldu?” Dedim, oğlan “abi, balıkta flipper sendromu gelişmiş, limanın orada fırıl fırıl geziyor, bizim eleman kendisine balık atıyor” falan dedi.

Şaka maka, yıllar da amma hızlı akıp gidiyor, ha..
E bi kedi de çokça "teşekkür " mahiyetinde eve canlı fare getirir!!..özellikle öldürmez fareyi, onun için ziyafet konusudur ya, bizim şef de kendine ziyafet çeksin diye, fareyi getirir, düşünür ki, şef de taze fare yesin, ahanda oturma odasının ortasına bırakır, fare tabii hemen kaçar, o fareyi bulana kadar sana o gece uyku haram olur!!

Hayvanlar, insanlar gibi, hem düşünürler hem de düşünmezler...

Olur yani öyle. Normal.
Pagan: kediye iyilik yapmayacağız, sayende anladım..

Aslında doğru ha, bizim arkadaşlardan birinin kedisi de, arkadaşın annesine aşıktı. Arada masaya fıt fıt çıkıp, kadının önüne ölü güvercin bırakıp, kadına çığlık attırıyordu..

Bu “eve ekmek getiren, sorumluluk sahibi erkek” imajı kedilerde hakikaten var, demek ki..

Bıyık mıyık da var, tam anadolu erkeği böyle bir şey, demek ki…