bugün

konsantre olunabilirse, insanı yücelten bir yanı da olabiliyor.
Karnın acıkması,bir canlının yemek yememesi,benim en büyük sorunlarımdan birisi,kendim yemek yapamadığım için açlık bende çoğu zaman oluyor ve ramazan ayında fazlasıyla karşılaştığımız bir durum..
arınma ve olayları daha derinden anlamak. yada anladığını sanmak.
çok sevilme isteği. sadece midede mi olur açlık ?
insanı dize getirip güçlendiren şeylerden biri. diğeri;

(bkz: acı)
insanı burger king'e gitmeye ikna edebilir. steakhouse menüne artı olarak bir de double whopper yedirtebilir. üstüne bir de çikolatalı sufle istetebilir.

http://www.halileohalilei...aklar-iv-burger-king.html
dayanılması en zor olan ikinci durum birincisi susuzluktur.
Her öğrencinin tatmış olduğu durumdur.
manken ablalarımızın hayat felsefesidir.sorarım onlara çalışmanın para kazanmanın amacı karnını doyurmak insanca yaşamak değil midir? peki o kadar çalışıp aç kalmak niye?
1-aç olma durumu .kıtlık.aşırı istek içinde bulunma durumu.
2- türkiye halklarının genel durumu
3- recep bey i.melih bey gibi zatı muhteremlerin onca vurgundan sonra hala doymama durumları bakınız aç gözlü
ilk başlarda bir balığın kokusu gelir uzaklardan.
sonra olmayan balığın görüntüsü yansır buz parcacıklarının üzerinde.
Soğuk iliklerine kadar işler, titrersin. Hamsiye bile razısındır. ama yoktur. her yer beyazdır. Sona yaklaştırır hayatı.
bitkin vücudu ayakların taşıyamaz artık. gözlerin kararır. ölmeyi beklersin. önce dizlerinin üzerine düşersin. uykun gelir. artık üşümüyorsundur.
tek iyi yönü buz üzerinde boylu boyuna uzanan ölü bedeninin kokmamasıdır.
terbiye edilmenin en verimli yoludur.
15 dakika önce kelle paça içerek giderdiğim durumdur.sonra yak sigarayı.
bir söz vardır allah kimseyi açlıkta terbiye etmesin diye. ne kadar doğru. beni bilen bilir normalde çok yemek yemem. ama bugün nasıl acıktıysam 3 tabak çorba içtim ekmekle birlikte, şu an 3 aylık hamile gibi dolaşıyorum.
huzursuzken farkedilmeyen.
asaleti bozan şeydir.
afrikada egemen olan tüm insanlığın acısı olması gerekendir. afrika yazıp 5601'e mesaj atılarak durum önlenebilmektedir.
ceyhun yılmaz ın şiirlerindendir.

bi sensizlik ki sorma.
neyi sevsem sana acıkıyorum.
yastığa yorgana sarılmadan uyumaz oldum.
seni sevmek yetti artık unutmaya acıkıyorum.
bir işkence çeşididir. hem de en ağırlarından biridir.
sömüren ülkelerin tarihlerden boyu sömürgelerine yaptıkları normal görülür. oysa ki aslında sömürgelere karşı işlenen şey de bir insanlık suçudur.
osm asla sömürge yapmamıştır hatta belki sömürge yapsa şu an bu konumda olmazdık hatta osm dağılma dönemine bile girmezdi belki...
ama şu an dünyada sömürgelere işlenen insanlık suçu karşısında susan herkes: hz muhammed'i deyimi ile: "dilsiz şeytandır."

not: nokta.
somali'nin unutulan yüzü. bir ara furyası bir patladı; başbakan, oyuncular, şarkıcılar aktı gitti oraya. tv'lerde trilyonlar topladılar. o trilyonlar kaç gün doyurdu insanları? bitti mi açlık?
somali'de yaşayan masum 3 yaşındaki bir çocuğun ölmeden önceki bir kaç saniye içinde gözlerinde görünen ifadedir: açlık. ya da her gün ülkemizde orda burda, her köşe başında gördüğümüz bir kuru ekmeğe bir tas çorbaya talim eden insanımızın dramıdır açlık.
şu an yaşadığım şeydir.
bazen farkında olunamayan his.

evet, bana olan bir şey bu. herkes normal normal "ben acıkıyorum galiba yaa" diyerek gereken hazırlıkları yaparken ben ancak bayılma noktasına geldiğimde anlıyorum aç olduğumu. vücudum tepki göstermeden açlık hissi duymuyorum. sanırım insülinle alakası var.
Aç kalınca dünyanın en çekilmez insanı oluyorum kesinlikle.Bütün kavgalarımı aç olduğum anda yapıyorum.
knut hamsun'un kendi uzun süreli açlık dönemlerinden sonra yazdığı,kendi tecrübelerine dayanan güzel romanı.