bugün

türk sporunu en az 50 yıl ileri götürmüş büyük başkandır.
yanına usulca yaklaşıp yanaklarını mıncırırken şu cümleyi kurmak istediğim başkan:
senin o tombiş yanaklarını sikerim.
http://pesindeyiz.tv/blog.../video-iste-o-goruntuler/

seni tarih şikelerinle yazacak.

karakterin hakkındaki yorumları herkes biliyor.
Herkese selam. Maçtaki izlenimlerimi elimden geldiğince objektif paylaşacağım nitekim sabah 5 de eve girdim geçmiş sayfalardan bir kaç yazı okudum ne gazete ne başka bir şeye bakmadım sadece FB yönetiminin açıklamasını okudum tebessümle.

Öncelikle FB yönetiminin organizasyon başarısını tebrik ediyorum. 3 uçak dolusu adam, şehir dışındaki şantiyelere gönderilen yüzlerce bilet ve Rus taraftarlara dağıtılan FB bayraklarıyla Eka'lıların da desteğini almak bir organizasyon başarısıdır.

Sabah 7 de 30 tribüncü (tayfadan 10 kişi ve eski kapalı tayfasından abilerle) 150 kişi yola çıktık. Gece boyunca cumartesinden pazar gününe kadar GS yönetimine yoğun baskılar yapıp en az 1 uçak daha kaldırılması için çok direttik, mücadele ettik, onlarca kişi bizden sabah 4 e kadar telefon bekledi maalesef başarılı olamadık. Moralimiz biraz bozuk elimizden geleni yapmaya gitmek için yola çıktık.

Çarşı pazar yollarda sürtüp salona geldiğimizde 1 davul ve 4 pankartı kapı girişine koyduk. içeri giremiyorduk çünkü Ekaterinburg maçının bitmesini bekliyordu polis. DIşarıda 2 tane polis ve inanılmaz güvenlik zaafiyeti içinde herkes sırasında bekliyordu. Aziz Yıldırım, Mahmut uslu ve korumaları otobüsten inip şeref tribünü için bize 20 metre uzaktan salonun arkasından dolaşıp giderken 1-2 GS li gidip Mahmut Uslu nun elini sıktı hışgeldiniz dedi. Bunu yapanlar orada yaşayanlar değil istanbul'dan gelenlerdi. Tayfadaki çocuklar arasında hararetli bir tartışma olurken 2 tanesi yöneticilerin yürüdüğü yere koşarak "şikeci i... s.. gidin" şeklinde bağırdılar sonrasında film koptu. Aziz ve tayfası bizim olduğumuz yere koşarak gelip "anasını s.. kim bana küfretti, delikanlıysa buraya gelsin etsin" babında ağıza alınmayacak küfürlerle bağırmaya başladı. Tayfadaki çocuklardan hepsi o anda orada değildi (3-4 kişilerdi). Bu tehdit üzerine 2-3 FB li taraftar da oraya yönlenince ben de Aziz Bey'in yanına gttim. Gelen çocuklar açıkça "burdayım ben söyledim ne yapacaksın" dedi, "Delikanlıysan susma devam et" tarzında ateşlendi, Mahmut Uslu "biz özür diledik siz neden devam ediyorsunuz" vs konuşmalar tartışmalar devam etti. Ortada şahsına bir tane küfür olmadı, ben "başkan 60 yaşındasın allah ını seversen bırakın insanlara saldırmayı gidin tribününüze biz de bu arkadaşları alalım bitsin bu saçmalık" dedim. Çocuklardan biri uzaktan geiip "memleketin anasını si..z hala tehdit ediyorsun burada sik.. gidin" falan dedi Rus polisi mal mal bakıyor Aziz "alın bunları diyor" rezaletten öte bir durumdu. Herkesi sakinleşitirip davulu, pankartları kalabalıkta sokmak için uğraştık ve bir çok kişi içeri girmişti ki dışarıda kalan bayanların ve yanındaki GS li gençlerin orada bulunduğu sırada kalabalık bir FB li grup geldi aradaki mesafe 15-20 metre "ib.. GS" "Ana.. GS" atarlanmalar oldu ama kimse kimseye müdahele etmedi kaldı ki orada FB tribünü olay yapsa ailelere saldırmış olurdu onlara da tebrik burdan.

içeri girdik ki asıl ne olduysa içeride oldu, pankartlar asıldı FB tribünü hakkını vermek lazım güzel sayıyla gelmiş ama tribünlerinin %70-80 yaşlı godoman tribünü gibiydi. FB tribününden şantiyelerde bilet alan çocukları polise rüşvet vererek GS tribününe almamız da efsaneydi. Rusça bilen yok ama herkes polise dert anlatmaya çalışıyor çok komik sahneler oldu tabi. Aziz Bey ve tayfası şeref tribününe girdikten sonra Lütfi Arıboğan'a bütün FB tribününden 3 defa toplu küfür edildi. FB yönetiminin açıklamasının yalanlarından biri de buydu. 2.Küfürden sonra 10 kişinin kendisine küfrü sadece 3 saniye sürdü zaten susturduk onları da ama hazretleri olay istiyordu yanındakiler fişekliyordu 3.Lütfi küfründen sonra kendi tribününe müdahale etti saolsun. Ondan sonra komik bir tiyatro izledik hem de acınası izlenecek insanı düşünmeye sevkedecek cinstendi. Şeref tribününden bize tehditler, el kol hareketleri, koridora inin tehditleri (hatta koridora indiklerinde herkesi tuttuk boşverin inmiyoruz bırakın dedik), üzerimize Rus polisinin salınması 5 dakikada bir hepinizi atarım, oturacaksınız bağırmayacaksınız (yanlış duymadınız oturarak seyredeceksiniz), boğaz kesme işaretleri ardı ardına devam etti. Tek bir GS li yönetici şeref tribününde bunlara müdahele etmedi, iyi ki de etmedi kepaze olup otururduk yerimize.

inanın biz buçuk ettiysek FB yönetimi 10 etti dün, yapmadıkları pislik, hakaret, küfür, tehdit kalmadı. Bakmayın Aziz'in maçtan sonra GS oyuncularını alkışlamasını, maçtan sonra oluşturacağı strateji için sadece bir roldü oynadığı. Bu adamı elbette sevmiyoruz, nefret ediyoruz ama ilk defa 50-60 kişi ön tarafta sadece tebessüm ederek izledik buna herkes emin olabilir, ne korkumuz vardı ne de yapamayacağımız bir şey. Biz orada koridora insek hepimiz salondan atılacağız ve takıma desteğimi kesilecekti. Maçın devre arasında soyunma odası tehdidi haberi de bizzat 1.ağız yetkililerden geldi tarafımıza, buna rağmqn aramızda sinirlenen 1-2 kişiyi bile oraya bile bakmamaları için aramızda tartışmalar yaşadık. inanın Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu maç boyu GS tribününü izlemekten maçı izleyememişlerdir.

iki tribün de rezaletti, ne biz FB lileri ne de onlar bizi duyuyordu. Ruslar'da FB lileri destekliyordu, salon dışında da bunu açıkça söylüyorlardı. Bu ortamda bizim psikolojimiz anlamak zor olmasa gerek, sahada inanmış bir takım, her mola çıkışı yumruklar havada "re re re ra ra ra" girişleri ve maç boyu 1 sn bile susmayan 100 kişi. Ama o ambiyansta sadece takımımızın bizi duyması bize yetiyordu çünkü polisle, azizle, mahmut la, rakip tribünle, rus la, bir de sahada kendinden 2 kat fazla bütçeyle oynayan rakibine yenilme ihtimalinin fazlalığıyla uğraşmak yeteri kadar bizi yoruyordu.

Maç sonuna doğru FB takımının inanılmaz savunması, bizim takımın son ana kadar 7 kişiyle mücadelesi bunlar muhteşemdi gerçekten. FB ile olan rekabete gerçekten yazık ediyoruz bunu FB GS diye ayırmıyorum, bunu yabancı ellerde mücadele ederken daha iyi anladım. iki takıma da çok tebrikler, FB'li kızlar madalya almaya çıkarken kısa bir yuhalama oldu ama sonunda alkışladık çünkü alkışlamalıydık, hatta tayfadaki çocuklar "şikeci i.." girecekti o arada ama hep beraber karar kılıp alkışlama kararı aldık. Normal şartlarda ben böyle düşünür müydüm zannetmiyorum ama o gün 3-4 saat içinde olanlar bu kadar pisliğin içinde bir de o kızlara küfretmeyi bana yaptıramazdı.

Maç sonrası aziz bey in son tehdidi uçak havalanma işaretini yapıp havaalanında bilmem ne yapacağızla sona erdi. Zaten güvenliğin sağlanması için aynı saatteki uçağımız 2 saat daha ertelendi ve belki de binlerce kişinin karşılama olayı yatmış oldu ama olsun her şeyiyle hele dönüşüyle inanılmaz bir maçtı. Takımın inancı, hırsı, arkadaşlığı gerçekten inanılmaz ve bu kızlara bugüne kadar kızanlar kuma gömsün kafalarını yazık günah gerçekten.

Bu bir başaı hikayesidir sadece bu anlattıklarım bile bu maçı kazandıktan sonra neden hırslandığımızı neden bu kadar sevindiğimizi anlatmaya yeter artar bile.

Bu rekabet çok çirkin yerlere gitmeden, birileri zarar görmeden bu profildeki yöneticilerin bir an önce defolup gitmelerini diliyorum yoksa çok masum can yanacak, GS FB derbileri oynanmayacak duruma gelecek.

Not: Sabah 4 de oraya gelen 200 kişiye helal olsun.

http://www.tribundergi.com/post/1052885
https://vine.co/v/MJdqODX5tz5

FENERBAHÇE NiN ADI YERLERDE AN iTiBARiYLE.
Yavsagin önde gidenidir. Galatasaray koyunca ağlar böyleleri. Yazik sana.
kendisinin spordan eli eteği çektirildiğinde türk sporu otomatikman altın çağını yaşamaya başlayacaktır.

türk futbolunun en başarılı 2 takımından birinin geleceğini mahvetmiştir. bundan 20 yıl sonra hiçbir fenerbahçeli kendisini iyi anmayacaktır.
her zaman sizi pohpohlayan çok sevdiğiniz medya organının linki ile vereyim bu güzel haberi;
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/26239323.asp
kupanın ancak sapını alacak lazları sevindiren başkan. yatar çıkar gene başa geçer trabzonspor'un rezil bir takım olduğunu ispat etmiş sonuçta.
2 YIL 2 AYA KADAR DAHA HAPiS YATACAK FENERBAHÇE BAŞKANI...

GERi KALAN TEK KURTULUŞ YOLU ANAYASA MAHKEMESi, AMA O ZAMANA KADAR TUTUKLAMA GELEBiLiR. TABi iNFAZI ERTELEME TALEBi GELiR VE KABUL EDiLMEZ iSE...
türkiye cumhuriyetinin en büyük sivil toplum kuruluşunun başkanıdır.

şike ile suçlanıp alnına kara leke çalınmak isteniyor. başaramayacaklar !

(bkz: böyledir bizim sevdamız)
anayasa mahkemesi onu kurtaramaz. gerçekten hukuk önünde suçlu olan birini kimse kurtaramaz. bu gayet net bir şey.

ve aziz yıldırım suçlu. bunu 7'den 70'e bütün avrupa biliyor.

dilerim aihm'e de gider, bu sefer bütün dünya öğrenir.
görsel
(bkz: aç kapıyı veysel efendi cezaevine girecek var)
hapse girerse (burası türkiye heran herşey değişir) içerde yattığı hergün biraz daha büyüyecek

biraz daha efsane olacaktır.
bu adama suçlu diyen yargı ile trilyonları hortumlayanları açık seçik paraları delilleri yok edenleri beraat ettiren yargı aynı yargıdır.bana 17 aralıkta hortumculuk yapıldı diyorsan aziz yıldırımın suçu ispatlandı demen büyük çelişkidir.

herif normal şartlarda tanımadığı hiç bir kararına saygı duymadığı yargı kararlarını geliyor burda sırf karşı takımın başkanı diye bana burada argüman olarak sunuyor.bu ne biçim yavşaklıktır.

adalet herkese lazım.bugün bana azize fenere şuna buna lazım olan adalet yarın sana senin başkanına siyasi liderine lazım olunca ağlama.
Oyuncularla vedalasmis..

O değil de daha hic bu sike sureci falan yokken tee 2007'de yine bu platformda kendisinin terör örgütü liderligi alametlerinden bahsettigimde trollukle suclanmis ve ucurulmustum..

Ulkecek geldiniz generalin sözüne..
tek başına şike yapıp suçlu bulunan başkan. galiba 18 takımın hepsi onun kendine para yedirip takımlarını yatırdı. başka bi açıklaması olamaz.
şike isimli filmin başarılı başrol oyuncusu. oscar'ını almaya bütün ekiple gidecek merak etmeyin.
Yazık ve ayıp edilen fenerbahçe başkanıdır. içim acıyor be sözlük, fazla bir şey diyemeyeceğim. Zaman...
sayesinde la liga gibi, premier gibi artık süperligimizin 2.si de direk şampiyonlar ligine katılabiliyor. hayaldi gerçek oldu. umarım daha çok yaşavsın be büyük usta.
büyük adamdır. sözde bir dava nedeniyle yeniden haksız yere hapiste yatacaktır. ergenekon , balyoz gibi davalarda "bu insanların suçu ne" diyen , yargı kararlarına saygı duymayan zihniyetlerin konu fenerbahçe düşmanlığı ve galatasaray fanatizmi olunca bir anda adaletin baş savunucusu haline gelerek aziz yıldırım'ın hapse girmesini savundukları komik bir şekilde görülmektedir.
https://twitter.com/mstatr/status/459278370321076224
tabi ki tanım koyamıcam fakat kendisinde kesinlikle bir kişilik bozukluğu var. sözlerinde bunu görmek mümkün. biz taraftarlara yaşattıklarını yaşamadan ölmemesini diliyorum. hapiste ölse de olur. umarım mesaj alınmıştır.
fenerbahçe için şike yapmış başkandır. ben demedim kendi dedi.