bugün

sadece ve sadece fikrini söylemiş bir ölümlüdür işte. sokakta takılan mart kedileri bile bilirler ki, orada bahsedilen çoban, esasen siyasetle ilgilenmeyen, ekonominin iyi ya da kötü olduğunu nasıl ayırt edeceği konusunda fikri olmayan, oyunu eşinin dostunun, yönlendirmeleri ışığında kullanan herkestir. aslında o laf bugüne kadar bir çok kez zikredildi. ama söyleyen eski manken ve zeka seviyesi her daim tartışılan bir kişilik olunca,tepkide büyük oldu. neticede; dağ köylerinde yaşayan ve tv si olmayan, gazete okumayan, okuma yazması olmayan,insanları aşağılanıyor gibi olsa da bence durum böyle değil. kaldı ki, öyle olsa bile asıl tartışılması gereken konu, o çobanı kültürel hayattan bu kadar mahrum bırakan sistem değil midir? bu sistem in makinistleri, her dönemin iktidarları değil midir? bu makinistler doğuda; dağ, bayır ve besilik hayvan dan pek fazla birşey görmeden ölüp giden insalara ne gibi olanaklar sağlamışlardır? neden onları kültürel hayatın içine sokmamakta bu kadar inatcılar.
herkeslerde biliyor ki; hala güneydoğu anadolu da bir aşiret liderinin sözü ile, 1000 lerce oy yön değiştirebiliyor. işte asıl mesele bu. şu partiye oy atacaksınız denildiğinde ''peki ağam'' diyen 1000 lerce insan. çözüm; bu insanları eğitmek, okul yapmak, öğretmen yollamak, oralara. biraz bilinçli halkı kandırmak için kömür dağıtıp, daha az bilinçli olanı köylü vatandaşı kandırmak için, size elektrik su getirdim deyip, hiç blinci olmayanında gidlip direkmen aşiret reisi ile oy pazarlığı yapılıyorsa; ben o aşiret mensubu herhangi birkişi ile aynı oy hakkına sahip olmalı mıyım?

edit; son zamanlarda sözlükte, hız sınırını aşan insanlar görüyorum. e be arkadaşım! tamamen kıçımdan sallayarak diyorum ki; bu entry i okuman nerden baksan 20 25 saniyeni alır. oysa ki; bundan çok daha kısa bir süre önce bakıyorum ki eksi oyu basmışssın bas helal olsun problem değil. belliki ilk cümleyi okuyup yapmışsın bunu. ama tamamını oku be gardaşım! entry girdikten 10 sn sonra da son oylanan entrylere bakan bir insan olarak da dallamalığımı kabul ediyorum baştan. onun içinde ayrı bir edit girmeyeyim dedim.
Farklı olmayı birilerine burun kıvırıp,birilerini yerin dibine sokmakla eş gören,sarışınlık denen kavramın halk arasındaki bütün kriterlerini yerine getiren şişkin dudaklı güzel,ama sadece konuşmadığı zamanlarda bu özelliğini koruyabilen manken kırıntısı.
eksi oy almama neden olan nevi sahsina munhasır kişilik. Tamam sende özünde iyi bir insansın sn kayacı. *
Programlarda konu mankenliği yapan,hoş ama boş,komik insan.
(bkz: Rabbim akıl dağıtırken sen nerdeydin)
gece gece ulu sözlük'ü birbirine düşüren pek sevimsiz bulduğum hatun kişidir.
iktidar partisi hakkinda aslinda, dogru seyler soylemeye calisirken yanlis yontemlere basvurmus ve haksiz konuma dusmus kisidir. zira iktidar partisinin once halki fakirlestirip sonra onlerine 3-5 kg. erzak, bir kac torba komur atarak oylarini kapmasi asagilik bir yontemdir. bu hanim konuyu burdan ele alip hakli sekilde elestirisini yapabilecekken, bir anda dagda ki cobani ve gercekleri goremeyecek, ya da gercekler uzerinde kafa yoramayacak kadar caresiz hale getirilmis, onune konulan bir kac torba yardim malzemesine kanip oyunu satan kitleyi kendinden asagi gorme yoluna gitmistir.
demokrasi düşmanı olduğunu ilan etmiştir. Ama herhangi birinin dava açmak için uğraşacağını sanmam.
(bkz: aysun kayaci ile cobanin oylarinin esit olmasi)
sözlüklerde aptalca şeyler yazarak "yazar" olduğunu sanan pek çok budaladan daha bilgili, birikimli olduğu su götürmez bir gerçek olan ünlü.

buralarda beş kelimeyi onbeş dakikada anlamlı bir bütün haline getiremeyenleri donunda sallayacağı da kesin.

hakkında atıp tutmadan önce aynaya bakmakta yarar var.
halkçı geçinen bir yığın dallamanın destek çıktığı mankencik. bir dahaki seçimlerde tuğba özay ablan chp'den sen de dsp'den aday olursun. poponuzla ülke kurtarırsınız!
televizyonlarda gördüğüm bir manken. açıkçası eleştirdiği teze karşı bir anti-tez sunabilmiş mi bu önemli. mesela bir çobanın oyuyla bir profesorun oyu arasında kaçıncı dereceden nasıl bir denklem olmalı. örneğin, bu oy piramidinde kendisi hangi basamakta yer almalı. örneğin, çoban oy hakkını yükseltmek için açık öğretime kayıt olmalı mı? yurtdışı master'larında oy için bi güzellik yapılamaz mı? vakıf universitesi mezunları ile devlet universitesi mezunları arasında nasıl bir formul düzenlenmeli?
o değil de, ortaokulda bir ders vardı. "vatandaşlık bilgisi" ne oldu o derse sahi.
(bkz: kopya ile ders geçmek)
fazla üzerinde durarak prim yapmasına engel olunması gereken vücut zira bunun gibiler her şeyi lehlerine çevirip kullanma ustasıdır. Vücut diyorum çünkü görünen başka hiç bir şeyi yok.
(bkz: pazarlama stratejisi)
tamam güzel, hoş hatun ama ntv deki program ona göre değil! programdan diskalifiye olmadan kendisinin ayrılması yerinde olacaktır.
senin gibi manken olacağıma gider dağ başında hayvanlarla sohbet ederim çobanlık yaparım diye isyan eden bünyeden ayarı yiyen manken.ne kadar hayırlı bir insan olduğu babasına yaptıklarından ortaya cıkıyor.
kesinlikle her zaman değil onun altını çizmek isterim.Ama kanal değiştirirken denk geldiğinde ve izledeğimdede acaba bu vatandaş söyledikleriyle bizimle kafamı buluyor dediğim insan..
niye cobanla oyum esit oluyorki cumlesenin muellifi.

bilgidigim kadariyla aysun kayaci universite ogrencisi. o zaman asistanlarda neden pasakli universite ogrencileriyle oyum esit demezler mi derler? docentlerde oylarinin asistanlarla esit olmasini istemezler. profesorler de bu sistemin canini cikartir aysunun mantigiyla devam edersek.

demokrasi nedir fazla anlayamamis aysun kayaci.
sarışın aptal kadın imajına rağmen bunca adamı düdük gibi ötürmüş manken.
(bkz: helal olsun)
(bkz: zeka küpü)
kendisi "benim oyum çobanla eşit mi diyor ya", bugüne kadar herhangi bir çoban da şunu sordu mu acaba "aysun kayacı reklam başına 400.000 dolar alıyor, ben götümü yırtıyorum dağ bayır çayır demeden koyun peşinde, pislik içinde sürünüyorum ne kadar kazanıyorum?

Ayrıca türk gençliğinin politik konularda pasifize edilmesine de karşı çıkıyormuş aysun hanım, zamanını televolelerde bilimum magazin programlarında gündem öznesi olarak takip edilen, yozlaşan gençliğin yegane müsebbibi olan birinin böyle manidar bir çıkış yapması da şaşırtıcı doğrusu. Sanki ömrünü gençliği nasıl daha ileriye götürürüm konusunda heba etti hanımefendi!...
türkiye'de ifade özgürlüğünün kimler için ne kadar olduğunu gözler önüne sermiş mankendir.
orhan pamuk, elif şafak davalarında ortalığı yangın yerine çeviren köşeci ablalarımız perihan mağden, tuğçe baran nedense bu kızımızın tam karşısında yer almış hatta onun manken olduğunu göstere göstere aşağılamıştır.

bir de soruyorum gazetelerde aysun kayacı'nın bu açıklamalarının altında neden çıplak pozları olur. yani şunu mu demek istiyor gazeteciler: "bu kız manken, yapmış bir aptallık ama siz siz olun aldanmayın ama bakın ne güzel kız en iyisi fotoğraflarına bakın"
bu aralar aşklarıyla, defile sırasındaki sözde iş kazalarıyla değilde, siyasi konuşmalarıyla gündeme gelmiş olması biraz tuhaf gibi, iyimi kötü mü anlamış değilim. en azından aşk ve iş kazasıyla gelmediği için daha iyi gibi.
konuşmasını, dinlemesini, haddini bilmeyen manken. manken kişi de bir anlama problemi mevcuttur bu yüzden komik duruma düştüğü görüntüleri her gün izlemekteyiz. kendini zeki, bilinçli bir vatandaş zanneden ama aslında zannettiği şey olmayan bu bayanın oyu bence de dağ da ki çobanın oyuyla aynı olmamalı.
7 günlük çaylaklık cezası almama neden olan hatun kişisi.yaptığı sert çıkışlarla beni dumura uğratan tutarsız insan.ayrıca bu kadar talihsiz bir açıklamayı yapacak kadar beynine hükmedemeyen mankenimsi. oy verme işlemi için eğer bazı kriterler aranacaksa en büyük kayıp böyle düşünenler içindir.bakış açısı bu boyutta ise bu ülke için kültürel birikimden daha fazlasını veren şehit ve gazi yakınları bu ülkeyi yönetmeledir. gittikçe yozlaşan toplumun en büyük iletişim aracı televizyonda böyle zırvalama lüksüne sahip bir insanla aynı dünyanın paylaşılması bile çok büyük zorluk.

(bkz: mühim olan insanlık)
demokrasi, genel ve eşit oy ve akp'ye oy verenler hakkında söylediklerinin sonucunda gelen tepkileri düşünce yahut ifade özgürlüğü yok diye değerlendirmiş kişi.

sen ne düşündüğünü söyledin mi? evet.

bir sonraki programa çıktın mı? evet.

senin güzelliğini beğenenlerde herhangi bir azalma oldu mu? hayır.

eee? o zaman ne diye beni yanlış anladılar diye ağlamaklı konuşursun?

kendine güvenmiyorsan, türkiye'yi tanımıyorsan ve/veya dediklerinin ne anlama gelebileceğini kestiremiyorsan canlı yayına çıkmazsın olur biter.

kusura bakmasın kimse kendisini yanlış anlamadı, sözlerinden ne düşündüğü gayet belliydi.

bu durumda kendisinden ekrana çıkıp ağlamaklı bir konuşma yapmak yerine sözlerimin arkasındayım açıklamasını yapmaktı ama yapamadı.
kendisini manken, kadın ya da sarışın olduğu için salak sananlar da bu sözleriyle salak olduğunu gösterdiğini sananlar da çok yanılıyor.

zira onun gibi düşünen çok kerli ferli "adam" var adım gibi eminim.

dediğim gibi onun gibi düşünenler az değil ama onlar da ancak karınlarından konuşarak destek verebildiler.
aslında çoban falan işin karikatürize yönü, ben acar bir profesör ya da vergi rokertmeni olsam çıkıp "ben de aysun kayacı'yla eşit oy vermek istemiyorum" derdim.

işte o zaman kendisinin ne düşündüğünü ya da hissettiğini görmek isterdim.

belki böyle bir şey olsa empati yapmadan dan diye söz söylemenin ne olduğunu anlayabilirdi.