bugün

toplum içinde gülüşmelere neden olan fıkraları gelir.

kızın birinin avukat sevgilisi varmış gel demiş bubamdan benü iste avukat ana babasıyla gelmiş kızı allahın emriyle istemiş kızın babası ben avukata kız asla vermem demiş. kız ve avukatı karalar bağlamış düşünmüşler sevişelim hamle kalırsam babam vermeye mecbur kalır demiş kız. neyse sevişmişler kız hamile kalmış ve apar topar babasına koşmuş durumu anlatmış baba kızmış düşüneyim sabah cevap veririm demiş. sabah olmuş kız heyecanla babasına sormuş sunuç baba? baba demişki seni aukata vermektense piç toruna razı olurum gene de vermem demiş..
(bkz: 0 0 7)
(bkz: cübbe)
Lyer Lyer filmi.
Kibirli kadın avukatlar.
ödeyecek durumu olduğu halde borçlarını ödememek için 40 takla atan orospu çocuklarından alacaklarımı tahsil eden yasal tahsilat meleği.
açılın Ben avukatım...
Saul goodman.
kan emiciler bu ülkede hakkını aramak için bile dünya kadar paran olması gerekiyor. son zamanlarda avukat gerekiyordu. adam telefon etmek için bir yere 5000 tl istedi vicdansız kan emiciler.
"itiraz ediyorum hakim bey" serzenişi, sözlüğün james bond'u 007'nin acilen ameliyatla üzerinden çıkartılması gereken kombini (yalnız yaz sıcağında hiç çekilmez o kombin şimdi hava soğuk moğuk ama)
sadece ağzı laf yapabilen, pazarcılardan bana göre bir farkı olmayan şahıslardır. uyuşturucu baronunu bile savunduklarına göre dini imanı paradır bunların, e benim de böyle bir mesleğe doğal olarak saygım olamaz. tabii işini namusuyla yapan eski nesil avukatları tenzih ederim.