bugün

bir zamanlar sovyet yönetimi çatısı altındaki türki cumhuriyetlerde komünist imamlar vardı.. ancak bu noktadan hareketle her komünistin ateist olduğu sonucu çıkartılmamalı.. hata yapılmamalı..
camiye gelen insanlara "ulan olm manyak mısınız, sabah aksam yatıp kalkıyosunuz, gidin işinizi gucunuzu yapın" demesi muhtemel imamdır, vaazlarında da allah'ın olmadıgını ispatlamaya calısırsa işinden olması an meselesidir
cemaati olmayan caminin imamıdır kendisi.Bi bildikleri var ki gelmiyorlar diyerekten o da bu yolu kendine yol edinmiştir.

(bkz: ironi)
ailesinin zoruyla imam hatip e gitmiş mezun oluncada imamlıktan baska yapacak bişeyi olmadığı için 'aç kalacağıma çalışayım' demiş bi atesit olabilir
din iyle isini birbirine karistirmayan laik ve basarilli imamdir.
(bkz: turan dursun)
mini etek giyen turbanlı kız gibi bir şeydir.
dinin icine sizmis ajandir.
doğuda boynundan haç çıkartılmış imamdan farkı olmayan sözüm ona imamı.
konuyla direkt olarak ilgili okunabilecek bir kitap için;

(bkz: komünist imam)
(bkz: hasan kıyafet)
(bkz: bir ironi gordum sanki)
Din iman işlerinde çok para olduğuna tamamıyle inanmış; gözünü para bürümüş imamdır.
ah şu bebelerin hayal gücü.
Akşam evine döndüğünde ' Allaha çok şükür ki ateistim' diye düşünen imamdır.
sigortalı devlet memurudur, aldığı maaşı bilir.

edit: ben hiç böyle bir modele rastlamadım, götünüzden model üretiyorsunuz.
ateist imamı bilmem ama, ortalıkta bolca ateist islam profesörü var. beyazı da var siyahı da; nurisi de var hurisi de!
arkasından şu modelin gelmeside an meselesidir...

(bkz: satanist imam)
(bkz: evladım kesmeyin şu kedileri)
(bkz: günah lan)

zorunsuz edit: ulen ben arkadan şu da gelir hesabı satanist imam yazdım ama zaten acar sözlük tayfası, 2 sene önceden başliğı açmış...

(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: aramaya inanmıyorum ama bir güç var)
çocuklar aralarında anlaşıp espri yapmışlar tadında bir imam.
belkide adı imamdır.
(bkz: adı imam olan ateist)
çelişkiler içindedir. belki de mesleği sevmiştir, kolay meslek, parası da fena değil.
"ne iş olsa yaparım abi" diyen ateist olabilir.
ne iş olsa yaparım diyip kendi inancına ters düşen işi de buna dahil eden kişidir *
Günün anlam ve ehemmiyetini, farklı bir bakış açısı kullanarak yorumlamak sureti ile kavramsal zenginliğin kapısını açabilen dinsiz din adamı.

(bkz: Minareden atlarım kandilini kutlarım)
imamlıkla hiç alakası olmadığı halde, imamların da adını lekeleyen insandır.
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=198217

cemaattin tepkisi: Ortancalar Köyü sakinleri ise Seyfi Çalışkan'a sahip çıkarak kendisinin görevde kalmasında bir sakınca görmediklerini ifade ettiler. ''Biz durumu ilk öğrendiğimizde, vaazlardan sonra gidip bir de kendimiz kontrol ettik ancak sağolsun, bir tane hadis dahi çarpıtılmadan kendisi tarafından söyleniyor. Bugüne kadar bir yanlışını görmedik, ağzından bir tane olumsuz vaaz çıkmadı'' diyen Necmi Ortancalarlı (73), ''Haaa ama yarın çıkıp oruçken armut yiyebilirsiniz, hac yerine Küba'ya gitseniz de olur falan derse o noktada bozuşuruz'' sözleriyle yine de temkinli yaklaşımını korudu.