bugün

evet geldik bir 29 ekim sabahına daha.

devletimiz ve milletimiz için güzel olan ne varsa iyi olan ne yaşıyorsak herşeyimizi atamız atatürk e borçluyuz ben bir türk genci olarak ona ne kadar teşekkür etsek ne kadar dualar etsek yetmeyeceğini ona olan borcumuzu ödeyemeceğimizi düşünüyorum.

genede bu güzel günde onu anmak adına tekrar tekrar teşükkürler atam teşekkürler.
iyiki kurmuşsun cumhuriyeti atam. sen olmasaydın belki de şu anda ülke yobaz,gerici, faşistlere kalmıştı. her ne kadar biz gençler senin izinden gidemesekte, sana sonsuz kez teşekkürler.
hep seni anarken şarkılarda, yaşa mustafa kemal paşa yaşa diyerek anıyoruz, keşke yaşasaydın be atam. bizler senin varettiğin cumhuriteyi yaşatmaya aciz bir gençlikmişiz, ne kadar meyimliymişiz yolumuzu kaybetmeye. keşke senin kurduğun zamanki gibi dimdik ayakta durabilseydik, bizi sömürmeye çalışanlara inat, dini baskılara boyun eğmeyip cumhuriyetin yolunu daraltmasaydık...bıraktığın cumhuriyet için sonsuz teşekkürler...
belini bükmeye çalışanların için ise onları değil, yollarından çeviremediğimiz için bizi affet.
benim o günlerde iş yerim tatil olduğu için, ailecek etraftaki türbedir, külliyedir gezer dolaşırız, lakin trafik çok tıkalı olmasından dolayı genelde pek hoş şeyler söylemiyorum. ah be atam sen ki ileri görüşlü bir insan olarak şu trafik sorununa bir çözüm bulsaydın. yada bu kadar çok bayram yapmak yerine hepsini bir günde ilan ediverseydin.