bugün

önsipariş vermeme rağmen torrente düşünce erken başlamaktan kendimi alamadım. yalnız altyazı değiştirince ve edward ile açıkdenize çıktığı anda oyundan atıyor.

sebebini bilen varsa, yardımcı olsun dediğim oyundur.

edit : forumlar ağlama duvarı. yapacağınız işi sikeyim skidrow

edit 2 : daşşağını öpeyim skidrow
assasins creed black flagin konusu iyi korsanlı falan iyi hoşta, silahı niye devreye soktun be ubisoft.
internette sanırım birçok ripi olan oyun.

15 GB'lık full sürüm var bi, 6 GB'lık multisinin silindiği ayrı bir sürüm daha var bugün çıkmış. 3DM gördüm hep sanırım skidrow da var. 3DM sürümünde dlc'ler açık sanırım. Çok dertliyim sözlükdaşlar 6 GB sürümü indirip oynayan varsa söylesin bende indirecem bekliyorum.

ayrıca * olm vize haftasının hemen öncesinde böyle oyun salınır mı piyasaya? ben nasıl duracağım lan?
Ps4'ün en iyi oyunlarındandır.
Skidrow bugün crackinin v6'sını yayınlamıştır. Şaka gibi her gün 3 tane crack mi gelir ya.
çok uzun süreceğine emin olduğum ve doğumgünü hediyem olan oyundur.

şirketin verdiği doğumgünü izni ve h.sonu eklenince bir kaç gündür uzun soluklu oynama fırsatı buldum, bitmiyor arkadaş...
az önce bitirdiğim oyun.

--spoiler--
sonu ac3 den daha kötüydü ama şarkı söyleyen kadın iyiydi.

--spoiler--
serinin sağlam bir fanı olarak, sıcak sıcak bitirdiğim oyun.

şimdi elimden geldiğince oyun hakkında izlenimlerimi yazacağım. buradan sonra yazacaklarım oyunu oynamamış kimseler için oyun heyecanını azaltacak detaylara sahip olabilir. lütfen okumayınız, okuduysanız sövmeyiniz.

--spoiler--

öncelikle, sevgili ac fanları, şimdi size edward'ı içerecek sonraki oyunda, oyunun kesin olarak geçeceği yeri açıklıyorum. 18 yy. ingilteresine hazır olun.

başlangıç olarak hikaye konusunda eksik gördüğüm ya da güzel bulduğum noktalardan bahsedeceğim.

karakterimiz, bir korsan, hayatı sefalet içinde geçmiş ama soylu bir hatunu doğal çekiciliği ile etkilemiş, zenginlik ve şöhret isteyen, kanı denize çeken hırslı bir genç adam.

karakter bize yeşilçamdan çok tanıdık gelse de, şöyle bir farkı mevcut; adam kesinlikle ssksı olan, sabah 8 akşam 5 bir denizci olmak istemiyor, devlette çalışarak istediği yere gelemeyeceğinin farkında. bu yüzden kısa yoldan zengin olmak adına kendini korsanlığa veriyor.

şunu söylemeliyim ki, bunun bir giriş oyunu olduğu çok açık, ac 1, ac 2, acb , acr ve ac3'le beraber bu hikayenin bir kısmı kapanmış, çünkü oyun adeta lostun ilk 2 sezonu gibi, sürekli yeni sorular ve mevzular var. giriş olduğu konusuna ise şuradan kanaat getirdim, sondan bir önceki sequence'e kadar,karakter asasin değil, asasinleri tanıyan, ama onlarla birlik olmamış ama aynı yolda giden bir karakter. para hırsı ve yaptığı bir yanlış yüzünden asasinlerle işbirliği yapan, nispeten sıradan bir korsan.

o yüzden oyun boyunca kafanızda şu soru olabilir benim gibi? " ne sikime giyiyorum ben bu asasin kıyafetlerini".

oyun malesef 2 oyundan oluşuyor gibi asasin kırid ve korsancılık, main quest çok kısa, denizlerde gezme olayı bir süre sonra sıkmaya başlıyor. sürekli kafanızda aynı şey çınlıyor, " ben asasin kırid oynuyorum, asasin olmayan bir karakterle, asasinlerle alakasız bir yere doğru gemide seyrediyorum, ne yapıyorum amk ben?"

bu soruyu ne kadar az sorarsanız, o kadar keyifli bir oyun oynarsınız.

şehir olarak sadece havanadan keyif aldım, oyunun müziklerini genel olarak beğendim. gerçekten bu oyunda şehir olmayınca bir eksiklik oluyor. bize yüksek bina lazım. minareye de razıyız *

oyun içi serpiştirilmiş bilgiler, great minds muhabbeti, tarihten bir çok imge olması kesinlikle çok güzel, tarihsel doygunluğu ac3 zerre sağlayamamıştı, bu eh dedirtti.

senaryo içerisinde şu sage olayına kafam tam basmadı, sanırım juno'nun kocası, ama neden ölüp ölüp diriliyor, ya da nasıl yeni bedene geliyor, onları çözemedim.

sticky notes sikini toplarsanız, bi artifact fotosu çıkıyor, hadi bakalım dedirtiyor. o notlarda şöyle bir bilgi var eğer yanlış çevirmediysem " sizi biz yarattığımız için, genlerinizde bizim icatlarımızı tekrar yaratacak bilgi saklı, gelişen teknolojiniz bizi uyandıracak güce ulaşacak" gibi bir şey vardı, güzel bence.

oyun, deniz savaşları dışında çok kolay. dövüşler, askerler vs hepsi cidden kolay, ama minimapi beğenmedim, çokça haritada gözükmeyen askerlerden dolayı detected oldum. çok az görev direkt stealth istiyor, kalanında kıyma makinası gibi oynayabilirsiniz ( stealth yapmak sadece zamanınızı çalıyor) dövüşler uzun gelirse, smoke bomb- sword kombosu ile tek bar can kaybetmeden sağ kalabilirsiniz.

çeşit çeşit silah var , pistol, hidden blade, fist, sword, rope dart ( çok az kullanıyorsunuz ), smoke bomb, tüftüf ( uyku ve delirtme oku atan ). bir asasin için bu kadar çeşitlilik bence yeterli. ama kılıç ve pistol çeşitleri çok az, çok çok çok az ! özellikle şöyle bir sorun var, aynı sıkıntı 3'te de vardı, silahların hepsi en başta açık. yani en güçlü kılıcı gidip parasını biriktirip alabiliyorsunuz daha seq 1'de. bu bence güzel değil, 2 serisinde nasıl seq geçtikçe açılıyordu, mecbur item değiştiriyordunuz, olmamış.

zırh olayı geri gelmiş gibi, ama tam da değil. mesela bi templar armor bir de mayan armor var, önceki oyunlardaki altair armor benzeri, ama kıyafetlerde hood yok ! sadece orjinal kıyafette karakterin kapişonu var, kalan tüm kıyafetlerde başı açık ! benim türbanlı asasinlerimin üstüne işediler diye bağırsa tayyip, haklı.

templar armor, kılıçlardan vb az damage almanızı sağlıyor, mayan armor ise mermileri damage almadan sektiriyor. parayla alınan kıyafetler de var sanırım, mesela diplomat kostümünde az ilgi çeker yazıyor.yine aynı soru : " biz ne sikim asasiniz, templar armor nedir"

minerva temple'dan çıkmış ama, sanırım hala geri dönecek gücü yok. oyun sonu bize saldıran herif sanırım bu minervanın kocası olan manyaktı. öldü gene, amk evladı, sinirlendim ona.

sırada nasıl bir oyun ve setting var bilmiyorum, günümüze yakın bir oyun olmayacak demişlerdi, 1. dünya savaşı ve rusya işi yaş gibi. kendini animusa bağlayan abla yüzünden acaba 2. dünya savaşı mı olur dedim bir ara, sanırım o da yaş.

edwardı içerecek sonraki oyun kesinlikle ingilterede geçecek, bundan artık eminiz, oyun sonu sinematiğinde kızı 20'li yaşlara gelmişti, 8 9 yaşında da yanına almış gibiydi. haytham'da 6 yaşlarındaydı, demek ki edward'ın 6 7 senelik bir öyküsü var daha anlatılmayan. connor'un devamını anlatmamışlardı, edward'ı anlatırlar gibi geliyor.

bu arada, oyunun içinde bir duvarda assassin's creed : rising phoenix posteri var, demek ki böyle bir oyun çıkacak.

oyun içinde forumlarda tartışılan her tarih dönemi hakkında bilgi var, feodal japonyadan tutun fransız devrimine, mısırlılardan romalılara kadar. içimden bir ses, fransız devrimi diyor. yaşı tutuyorsa, connor'u templar ile yüzleşmeye avrupaya gönderebilirler. yeni bir asasin olması ihtimali daha yüksek ama. yine de connor'un devam öyküsünü istiyorum.

aklıma gelmişken, 3. oyunda connor'un onlarca öldürme animasyonu vardı, bunda çok az var, neden aldılar bu yeniliği bilemem.

son olarak, ubisoft geliştirdiği motoru ve deniz savaşı oyununu, oyuncuya yeterince verdi. ha bir de ara not, oyunun içinde kaybolan olvier karakterinin kaybolduğu yer chicago, watch dogs oyunu sizce nerede geçiyor? * ubisoft insanların ne istediğini artık biliyor, bina, şehir, tarih, mantıklı bir asasin. deniz savaşı olayını bitirdiklerini düşünüyorum, umarım haklı çıkarım.

öeah notu : oyunda, abstergonun diğer asasinler hakkında hazırladığı incelemeler var, izlemeden bitirmeyin. connor'u biraz daha sevdirebilir size. ubi de farkında sığır yarattığının *

--spoiler--

uzun oldu biraz ama, daha da yazabilirdim. oyun hakkında bilgi alışverişi için dürtebilirsiniz.
adamı yoran oyundur. daha başlardayım ama yoruldum arkadaş. o nası hayvani bi harita lan, her yer okyanus... gemi sürme olayının boku çıkmış. okyanus da tam bela; dev dalgalar mı istersin hortum girdap falan mı istersin fırtına mırtına gerçekten okyanusta sanmaya başladım amk kendimi... neyse yavaş yavaş ısınıyorum oyuna. bu sefer içeriği son oyunlara göre çok zengin olmuş gibi. epey uğraşılmış orası kesin.
hacı gemi kullanmak çok süper... oyunu bıraktım gemiyle keşif yapıyorum. hele günbatımına karşı 'travel speed'de gitmek... gerçekten çok güzel lan!
torrentten çakmak istediğim oyunlardan biri. yalnız alacağım ekran kartı bunu kaldırır mı full ayarlarda oynayabilir miyim onu bilemiyorum. zotac gtx760 2 gb 256 bit ekran kartı ve amd fx 6300 işlemci ile oynayacağım.
Serinin tüm oyunlarını oynayıp hakkında bir şeyler yazmış biri olarak bu oyunu es geçmem beklenemez herhalde.

vizelerden sonra evime geldim 1 haftalığına. bu oyunu torrent indirdim kabul ediyorum. torrnette 23.3 gb yazısını görünce '' hassekter lan ?! '' dedim bir kere. ama beni şaşırtarak 5 saatte indirme tamamlandı. ( superonline binasında kaçak yaşıyorum ben. )

hemen kurdum, oynamaya başladım.

ilk olarak şunu söylemeliyim ki 23.3 gb nin hakkını veriyor. kesinlikle.

diğerleri:

- oynanış yine aynı. update gerek. neden mi ? hani her assassin s creed oyununda sağ üstte tuş yapılandırması vardır. shiftle koşulur, e ile etkileşime geçilir falan. peki neden '' fast walk '' yazmıyor space in yanında ? fast walk yoktur belki demeyin, var çünkü. inanmıyorsanız hemen oyuna girin, edward ı koşturmayın sadece yürütün 10 - 15 adım. sonra aynı mesafeyi space e basılı tutarak yürütün. işte fast walk orada. niye bunun üstünde bu kadar durdum ? lan oyunun yarısına geldim yeni keşfettim bunu !

- en büyük yenilik '' crafting '' sistemi. muhteşem bir şey lan !

health upgrade yapıyorsun. yaptığın upgrade karakterin üstünde zırh olarak görünüyor. harika !

yalnız crafting sistemi bir yerden tanıdık gelmiyor mu size de ? evet far cry 3 te de aynısı vardı. ama bırakın olsun. sonunda yapımcı aynı yapımcı, iki oyunda aynı yerde yapılıyor ( ubisoft montreal ).

- kılıçlar da çok güzel, ama biraz az sanki.

- hikaye muazzam. yalnız bir şey soracağım. kidd in en başından beri kadın olduğunu bir tek ben mi anladım allah aşkına ?!
hayır yani ben bu oyunu oynayan birkaç arkadaşıma sordum hepsi de erkek lan o dediler. sonra hepsi kadın olduğunu görünce göt oldular.

evet sayın yazar, oyunda buraya kadar gelmediysen az önce kocaman bir spoiler yedin.

uzun lafın kısası, bu oyuna diyecek hiçbir şey yok. bu oyuna laf eden gitsin nintendo da mario oynasın.
sadece boyutlarına mızmızlanan olur, neden bu kadar büyük bunun sebebini de açıklayayım:

ortada assassin s creed 4: black flag yok sadece. 2 oyun var.

biri bizim bildiğimiz templar - assassin savaşını konu alıyor,

diğeri ise korsanları. sırf bu oyunun deniz kısmından yeni bir oyun yapılabilir. o derece güzel. jackdaw... aah jackdaw...
Ancak indirebildiğim ve oynamaya başladığım oyun. Spoiler kafasında olmayan bir "indirsem mi la değermi" diye düşünenlere özet geçeceğim.

--indirsem mi la değermiciler için tanıtım--

Oyunun senaryo modunda bir iki bölüm gittim. Assasin's Creed 3'deki hatalardan ciddi ciddi ders alınmış. Artık o suikastçi ruhunu hissettiriyor. 3'deki o adamın arkasından takip et. Takiple dinle sonra saldır falan yalan olmuş. Assasin gibi çıkacan çatıya oradan takip edecen. Bu çok hoş olmuş. Öyle Connor gibi meydan muharebelerine dalmıyor. Ama Assasin's Creed Brotherhood'daki gelenek aynen devam ediyor.10 tane toplansa başınıza öldürebilecek yeteneğe sahipsiniz. Bu çok abartı. Ayrıca dövüş sisteminin 3'deki gibi olması da eksilerim arasında. Şahsen pek beğenmemiştim 3'deki sistemi diğer oyunlara kıyasla.

Sadece Küba'da gezme şansım oldu ancak harita gerçekten çok iyi. 3'deki haritalar gitmiş. 3'de neydi öyle saklanacak olsanız heryer bomboş ara mahalleye kaçacak olsanız her taraf bina. Burada öyle değil. Firenze gibi, her yerde herşeyi rahatça bulabiliyorsunuz.

Çevre harika. Denize baka baka doyamadım ben. Şehrinde harika olması ve o dönem ruhunu vermesi oyuna bağlıyor.

Suikastçi kontratları geri gelmiş. 3'de yoktu diye hatırlıyorum. Buda artı bir özellik. Hele ki %100 sync için gizlilik yapılması gerektiğinden iyicene güzel hale geliyor.

Tabi büyük bir eksi oyunun standart oynanışına denizcilik hariç birşey eklenmemesi. Yok yani "aa bu eski oyunlarda yoktu" dediğim özelliklerle karşılaşmadım. Ezio döneminde olan özelliklerle Connor döneminde olan özelliklerin beğenilenleri sentezlenmiş. Üzerine birşey koyulmamış. Silahlarda falan vardı, birde yeni hiding spot ama onun dışında yeni birşey göze çarpmıyor.

Abstergo da da bir turladım. Umarım Rebecca ve Shawn gibi tiplere ne olduğunu öğreniriz. DLC'lerde birşey çıkmadı diye biliyorum. Ama "hepimiz assasiniz" konsepti olmamış ya. Tamamen yeni karakter koymaya üşenildiğinden bu yola başvuruldu diye düşünüyorum. Zaten 3 ile diken üzerindelerdi, Edward beğendirilmesi lazım kesin, 2. riske girmeyip salladılar bu şekil.

3'e göre daha oynanabilir bir yapım ortaya koymuş ubisoft. Hatta bizim hissiyat olarak bayıldığımız ancak konusu çok kötü olan revelations'ında konusu ile üstünde olabilir. Bunu zaman gösterecek. Brotherhood'la yarışamıyor ne yazıkki onun getirdiği yenilikler milat derecesindeydi. 2 ve 1 aşmış yapımlar olduğundan orayla kıyaslamıyorum bile.

Diğer oyunları oynadıysanız bunuda oynayın. Ama ilk defa oynayacağım diyorsanız tercihiniz ac2 yada 1 olsun. yoksa bu oyuna öyle çok dayanamayabilirsiniz.

--indirsem mi la değermiciler için tanıtım--

Ayrıca AC4BFSP.exe çalışmayı durdurdu hatası alanlar için ufak bir çözüm. Ben bu yolla çözdüm sorunu.

http://www.torrent-oyun.com/index.php?topic=193913
Az önce bitirdiğim oyun. ingilizcem çok sağlam olmadığından yarısını anlamamışımdır ama yama gelir 2014 içinde o zaman tekrar bitirir daha net yorumlar yapabilirim.

--spoiler--
Edward Kenway harika bir karakter olmuş. Düşündüğümden çok daha başarılı. O salak Connor'ın hikayesi bokuna piç oldu mis gibi karakter. Amk hem kendine faydası yok hem etrafa zararı var. Ubisoft'un karın ağrısı.

Şimdik, günümüzde olanlardan bahsedeyim biraz. Abstergo oyun yapacağız adı altında artifact araştırıyor. Dna olmadan nasıl oluyor diyeceksiniz bu pışt templarlar Desmond'ın cesedine ulaşıp tükrüğünden, saç telinden vs. elde edip oradan taratıyor. Bizde aldığı elemanlardan biriyiz. Bizi iş başında iken arayan kimdi onu anlamadım ama muhtemelen Desmond'ın babasıydı. Rebecca ve Shawn meydanda ama pasif. Muhtemelen acii'deki gibi kaçıracaklar bizi Abstergo dan malzeme ile beraber.

Subjectlere gelirsek
Subject 0, 80 li yıllarda yaşamış biri. Yanlış anlamadıysam ilk denek kadının kendisi oluyor. Hikayede bir alman ajanı ve düşman tarafından sorguya çekiliyor. Hitler'in elinde bir artifact olduğunu söylüyorlar.
Bu arada Vidic projeye atlıyor. Bulan kişiyi de denek olarak kullanıyor. Ilgınç.

Subject 1 özet geçersem ılık oluyor.bayan Bir Assassin atasının anılarını yaşarken onun gibi düşünmeye hissetmeye başlıyor ve ılık oluyor. Yine Vidic orada artifact peşinde.

Desmond, babasına ve ailesine karşı sürekli üzgün, öleceğinin en başından beri farkında ona göre ses kayıtları yapmış. Hepside iç burkuyor.

Brotherhood dan beri aklımda şu soru var, Lucy neden öldürüldü. Minevra vs. istemiş falan bunları geçin, bu konuda net birşey göremedim hiçbir oyunda. Revelations zaten günümüzde geçmiyor bile, ac iii'de kıçı kurtarma derdi var, lucy niye öldü bok yoluna gitti. Bilen varsa anlatsın lütfen.

Eksik kalan yerler veya eklemek istediğiniz varsa bi yeşillendirin öğrenelim, öğretelim.
--spoiler--
assassin contract larında reloaded sürümünde bug yada bir sorun olan oyun. Son 3 tane kaldı. Haritadan bakıyorum var işaretleyip gidiyorum şehre bir anda yok oluyor. Oyun bitmiş halde, ama niye yaptırmıyor anlamış değilim. Ya gemilerdeki tüm elite upgradeleri bile yapacağım yada başka bir problem var.
Bilgisayar sürümünde aveline dlc'yi reloaded sürümüne kuran arkadaşlardan yardım beklediğim oyun. Hani şu meşhur 23 gb'lık sürüm.

edit: Hemen bu entry'nin ardından reloaded çağrımı görmüş ve yapıştırmış v1.03 update + crackini. Aveline DLC falan kurulabiliyor. Onuda yarım saat gibi kısa sürede bitirdim. spoiler'ımı vereyim altta. Bu arada boyutu 1 GB.

--update notes--
Bir kaç tane yeni ada açılıyor. O adalardan eşsiz itemler çıkıyor. Alması ve kullanması zevkli tavsiye ederim. Ancak oyunun bitirilmiş olma şartı olabilir. Ben bitmiş oyunda denedim.
Son bölümdeki adamın ölmeme bugı gitmiş.
12. Hafızada bir sorun varmış düzelmiş.
Aveline DLC gelmiş.
Abstergo aktivitelerindeki sorun giderilmiş (arada yapılıp ama yapılmamış gibi gösterme bugı. Ama bende hala bozuk)
Loading bugı varmış eski görevlere giderken oda düzeltilmiş.
Oyunun çökmeleri ve kasmaları gibi problemlerde çözülmüş (Ben hiç yaşamamıştım eski sürümde.)
ve ac klasiği olan Altair, Ezio, Connor ve Haytam kıyafetleri oyuna dahil edilmiş. Gemi içinde bu assassin'lere bir tribute yapıp onların giysilerine göre düzenleme yapmışlar. Gördüğünüzde daha iyi anlarsınız böyle anlatılmaz *
--update notes--

--spoiler--
Olayı tam anlamasamda Connor'ın savaşına yardım eden yada Connor'ın Ezio gibi kurduğu kardeşliğin bir üyesi olan Aveline de Grandpoe midir nedir onunla oynuyorsunuz. Bir kadını kurtarıp elinde olan acayip birşeyi geri almaya çalışıyorsunuz.

Bunun yerine Edward'ın devam hikayesi yapılabilirdi. Ama yapmamışlar işte. Saçma sapan birşey olmuş.

Max 20 tane düşman vardır. Hepside 2li grup halinde yan yana gidiyor zaten. Assassinate ile oynarsanız detected olmadan bitirirsiniz. Hoş benimde olmamın tek sebebi yanlışlıkla normal silaha geçmem arada. Oda kasap bıçağı gibi garip birşey.

He hikayesine gelirsek dediğim gibi bir kadını kurtarmaya gidiyoruz onun elinde fildişi gibi birşey var. Askerler oraya baskın düzenliyor. Sizde gidip o kadını kurtarıyorsunuz. ardından o fildişi gibi şeyi komutanları alıyor. He işte ondan geri almaya çalışıyorsunuz falan filan. Zaten hikayesi bomboş, 30 dakika gibi kısacık bir oynama sunuyor extra. En son geri alıyorsunuz ve dlc orada bitiyor. Devamı gelmesin lütfen. Edward üzerine bir dlc gelecek bu ay içinde. PS3 ve Xbox sürümünden sonra pc'ye de düşer muhtemelen.
--spoiler--
(bkz: assassin s creed 4 black flag freedom cry)
Ubisoft'un bütün oyunları güzeldir yalnız bu oyunda bir farklılık var ASC 2-3 serisini bitirdim içinde Osmanlı geçen seri de dahil galata kulesine tırmandım aşağıya atladım online versiyonunu oynadım ps3 de ama oyunu oynarken çok kaptırıyorum özellikle görevleri yaptıktan sonraki damlarda yürürken oyunun içine girer gibi oluyorum özellikle sesler çocuk sesleri mırıldanmalar alt sesler beni o kadar çok etkiliyor ki ürküyorum oyunun atmosferinden bu ürkme çok zor tarif edilir özellikle web sayfası falan yaparken açık kalıyor bazen yada oyunun içinde bir kaç saat takılıyorsam tuhaf hissettiriyor sanki o ortamları biliyormuşum gibi bu his şey gibi hani bir kiliseye girdiğimizde ortamdaki ağaç kokusu ve atmosfer biz Müslümanlara bir tuhaf gelir ya onun gibi bir şey anlatamıyorum çünkü ortamlar beynime bilinçaltımın derinliklerine saklanmış açmak için bunu anlattığım kişilerin de yaşamış olması gerekli.
biraz önce bitirdiğim oyundur ama aklıma takılanlar var. ingilizcem de dolayı sanırım.

--spoiler--
şimdi abstergo'da bizle uyuz uyuz konuşan adam juno'nun kocası mıydı. ve rebecca ve shaun niye coffee kısmında bulunuyorlardı.

james kidd aslında mary'miydi, çünkü oyunun sonunda bir şarkıda edward eski arkadaşlarını hayal ediyordu. hikayenin orasında içim burkulmadı değil.

templar armour'da 4/5'e kadar geldim. son key haritanın neresinde. karış karış aradım bulamadım.

eleman'ın tekiyle bir adaya düştük. sonra o elemanı öldürdük. bunun nedeni neydi. bunun da izahı edilsin please.

ve o kalelerden mortar atan templarlar. sizin amınıza koyayım.

--spoiler--
Oyun ayarlarında Dancadan tutun Arapçaya kadar altyazı seçeneği var ancak Türkçe altyazı yok. Tamam Türkçe dublaj zor ondan vazgeçtik bari altyazısını koydurun ya. Dünyada en çok konuşulan dillerden birisi Türkçe ama bu basiretsizliğimiz nereden geliyor anlamış değilim.
(bkz: param olsa da ben alsam)
ios oyunu oldukça hoş olandır.
müthiş güzel oyundur. Diğer oyunlarda olan sıkıcı gemi sürüşünü zevkli hale getirilmiş, köpek balıkları, vahşi yaşam vs. Süpper ötesi olmuştur. Harita büyüklüğü de cabasıdır. Müthiştir, helal olsundur.
Sabahları huzurla uyandıran soundtrack'e sahip oyun.*
http://www.youtube.com/watch?v=1JudtkSaTuE
hayvan avlayamadım zorunlular dışında, çok gerçekciydi, çok gerildim.