bugün

Gitmedim, erkek denmez diyeni sikime takmiyorum. Allah icin desin ben ölürüm. O erkek demezse ben yaşayamam.
kendi erkek arkadaşı ya da kocasının, 10 bin TL maaşı olan işini kaybetme ihtimali olduğu için askere gitmeyip bedelli askerlik yapsa 'tabii ki iyi yaptın' diyecek olan kızdır. Ne 10 bini? 5 Bin.

Bu arada tunceli'de komando idim ve hayatımda hiç yaşayamayacağım anıları biriktirip geldim. hala da özlüyorum.

ama insanların bu hayatta bazı mecburiyetleri ya da seçme şansları da olabilir.
bunlar gerçekten çok önemli meselelerdir.

diğerleri için:

başını örtmeyen kızın namusu.
çok okuyanların inek olması.
devletin memurlarının çok kutsal sayılması.
çalışan kadına ön yargı.
namaz kılan başbakan gerekliliği.
üniversitelerin fuhuş yuvası olması.
vaktinde, "askere niye gidecem ki, zaten boş boş oturuyorlar" diyen, şimdi de iş başa düşünce "savaşa gitmem" diyen bir "erkeğe" hakkı olan sıfatı yakıştıran kızdır.
tuvalet temizlemeyen, komutanından anasına küfür yemeyen, patates doğramayan erkeğe erkek demeyen kız. Erkek tanımınıza hasta oldum şu an.
ben de benimle sevişmeyen kıza kız denmez diyorum. şimdi o düşünsün.
SAnki biraz şovmen ve çevre etkisinde kalmış mal kızdır.

En basit bir şekilde engelli bireylerin askerliğe gidemediğini bilmez ve bu kimseleri kendince rencide etmekten geri kalmaz.

Vatan severlerini yediğim.
Askere giden sevgilisini beklemeyen kızdır. Sonra bu adamlar niye askere gitmiyor.
gerçekleri gören kızdır. evet.
doğruyu görmüştür o kız haklıdır.evet.
erkekliği askerlikle ölçen kızla muhattab dahi olunmaz. erkeklik merhamet ve ahlakla ölçülür.
Doğru söyleyen kızdır. Askerlik yapamacak kadar aciz olan vatani görevini yerine getirmeyene erkek denmez.
Evet denmez. Askerlik zor, evet kimse kolay demiyor ama her konuda ben aslanım ben kaplanım tavrında olan erkeklerin konu askerliğe gelince çekinmesi ilginç. Onu da biz yapalım bari.
askerliği yan gelip yatma yeri sanan kızdır. *
kiz degildir o, ismail dayi falandir. bu cumleyle askerlik anisina giris yapmistir muhtemelen.
beni erkekten saymaması hiç umurumda olmayacak kızdır. o zihniyetteki kız yakınlarımda dahi olamaz zaten.
biz bu saçları kolay uzatmadık bro.
Hafif bi hasan dayılık vardır.
haklı kızdır. doğru söylemiştir. evet.
vatan millet sevgisi olan efendi kızdır. evet.
T*rkçü kızdır afedersin.