bugün

dunyanın en kotu inadı demektir.
bir tuttu mu, illa denilen sey yapılacak,
o kadar vahimdir.
sinirlenince alında kabarıp kendisini gösteren damar.

ayrıca inat halinde, "arnavut damarın tuttu yine" şeklinde bir cümle ile karşılaşmaya sebep olan damardır kendileri.
sadece arnavutlarda bulunmayan damar.
genelde mecaz anlamda kullanılır,
söyleyeceğin kişinin çok inantçı olması dediğim dedik olması sonucu söylenen söz..
keçiyle arnavut bir köprüde karşı karşıya gelse keçi reveransla, afedersin hocam deyip yol verir.
seytan bile bir arnavutla karsilastiginda oturup düsünür.
uyari 1 : (bkz: basmayin arnavut damarima)
+arnavut damarı çek usta.
(bkz: inatta son nokta)
penisin girebileceği büyüklükteyse kendisiyle sevişebilirim.
pek çok kişide olduğu gibi monica geller'da da bulunan bir damardır.

"kan beynime sıçradı" dendiği zamanda alnın ortasından dikine geçen ve yıldırımı andıran damardır.

monica geller'dakinin özelliği cidden büyük olmasıdır. monica'dan bağımsız ayrı bir varlıktır.
basılmaması gereken damardır. aman ha !
dedemin sürekli bahsettiği damardır çözemedik bir türlü.
* Şah Damarı
* Laz damarı
* ARnavut damarı. *
sinirlendiklerinde boyun damarlarının atışını da görebilirsiniz. burnundan solurlar.
genetik miras yoluyla edindiğim ve bugüne kadar beni hiç yarı yolda bırakmayan damar.
karsilasildiginda (bkz: ortada damar var yandan geç) denilesi*, sert mizacli ve garip zayif noktalari bulunan insanlarin sinirlenince varligini hatirlattigi damar.
(bkz: arnavut böreği)
babaanneden duyulan sözlerden biridir.
inattan daha çok dürüstlük, doğruluk ve inancı simgeleyen damardır. bir Arnavut yalan söyler ama o yalanın size zararı dokunmaz siz zor duruma düşerseniz yalanını açıklayıp yine yardım eder. bu yardımı aşırı inatla yapar bu da inadı simgeler. arnavut hiç bir şeye hemen inanmaz önce öğrenir sonra inanır onun inandığı bir şeyi siz yalanlarsanız o gerekirse 1 yıl araştırır yine kendi inandığının doğru olduğunu kanıtlar bu inadı tekrar simgeler. siz ona bunun için 1 yıl mı araştırdın derseniz eski dostluğunuz yada bağınız hiç eskisi kadar iyi olmaz çünkü sizinle konuşmak bile istemez bu yine inadı temsil eder.

inadı katmıyalım doğaçlama yapalım dedik 3 kere inat girdi işin içine ne inatçı ırkmışız biz.

(bkz: dedem kuzeniyle 50 yıldan fazla küs kaldı)
annemde olan ve tutmasini istemedigim damardir.
sahip olduğum damardır. allaha şükür bu damar ve bu inat sayesinde bu güne kadar ne istediysem yaptım.
Damarı bilemem ciğeri iyidir.
Hiç ilişilmemesi gereken, karşısındaki En inatçı insanı bile pes ettiren damardır.
off en sevdiğimden!
arnavutlar bulsun beni.
Ne kadar olsa da bir Çerkes damarı değildir.
damar gibi damardır.